Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Нормативні і правові акти - Про стан розробки та погодження проектів НПА - Законопроект про ОКУ – ще один крок до вирішення проблеми «Списку 301» (20.05.2015)


Законопроект про ОКУ – ще один крок до вирішення проблеми «Списку 301»

Розроблений Державною службою інтелектуальної власності (ДСІВ) у співпраці з європейськими експертами проект Закону України «Про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав», який спрямований на оптимізацію діяльності організацій колективного управління (ОКУ), невдовзі буде оприлюднений для громадськості. Документ уже відпрацьований профільними департаментами Мінекономрозвитку та чекає на підписання в міністра. 

Під час розробки законопроекту були враховані, з-поміж іншого, рекомендації міжнародних фахівців, отримані в ході спеціальних круглих столів, а також пропозиції зацікавленої громадськості. Остання редакція проекту вищезгаданого нормативно-правового акта була позитивно оцінена міжнародними організаціями, зокрема Міжнародною конфедерацією товариств авторів та композиторів (Confederation internationable des societes d'auteurs et compositeurs).

На думку міжнародних експертів, саме така реформа системи колективного управління здатна покращити ситуацію, що склалася в Україні, та припинити діяльність так званих шахрайських ОКУ.

Зазначений законопроект було направлено до Мінекономрозвитку листом ДСІВ від 31.03.2015 № 1-6/2582.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.