Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - ХХІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання ІВ" (2013) - Робота конференції - Про механізми захисту прав інтелектуальної власності (18 вересня 2013 року)


Про механізми захисту прав інтелектуальної власності

(18 вересня 2013 року)

У третій день роботи міжнародної конференції в Ялті її учасники та гості мали змогу відвідати тематичну секцію «Дієві механізми захисту прав інтелектуальної власності». 

Практичні аспекти захисту об’єктів інтелектуальної власності (ІВ) сьогодні залишаються в центрі уваги як судової гілки влади, так і фахівців, експертів та патентних повірених, які працюють у зазначеній сфері.

Під час секційного засідання прозвучало чимало фахових доповідей, підкріплених влучними прикладами, і професійних порад. Особливо високо були оцінені присутніми практичні рекомендації суддів, які активно залучалися до обговорення питань, пов’язаних з розглядом спорів, предметом яких стали порушення прав ІВ. 

З-поміж інших, були проаналізовані й проблеми, які постають на практиці під час розгляду судових справ, пов’язаних з кримінальною відповідальністю за порушення прав на об’єкти ІВ.

Жвавий інтерес учасників викликали виступи колег з ближнього зарубіжжя – Російської Федерації (РФ) та Республіки Молдова. Надзвичайно важливою подією для секції став виступ Голови суду з інтелектуальних прав  РФ, д.ю.н., професора Людмили Новосьолової. Вона, зокрема, розповіла про діяльність очолюваного нею новоствореного судового органу, про складності, з якими стикаються працівники суду від самого початку роботи, тощо. Присутні визнали створення такого органу вагомим досягненням у системі розвитку правосуддя в справах у сфері ІВ РФ. 

Багато корисної інформації учасники секції отримали від патентних повірених, представників провідних юридичних компаній, керівництва Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України та від фахівців державної системи правової охорони ІВ. Дискусія точилася навколо таких питань, як способи захисту доменних імен; методики визначення матеріальної шкоди, завданої через порушення прав ІВ на торговельну марку; особливості захисту прав на незареєстровані комерційні позначення; анулювання в судовому порядку патентів на корисні моделі та промислові зразки тощо. 

Інна Шатова

Інна Шатова, заступник начальника управління правового забезпечення та захисту прав – начальник відділу промислової власності Державної служби інтелектуальної власності України, – зазначила:

– Робота в секції «Дієві механізми захисту прав інтелектуальної власності» пройшла на високому професійному рівні. Її учасники – це, безперечно, провідні фахівці галузі з багаторічним досвідом і практикою, які поділилися своїми глибокими знаннями. Спектр розглянутих питань був надзвичайно широким, усі доповіді відзначилися своєю змістовністю, актуальністю, а також очевидною перспективністю щодо покращення наявних механізмів захисту прав ІВ. Важливо було почути, якою є позиція суддівського корпусу, а саме суддів, що спеціалізуються на питаннях ІВ. Ефективності роботи секції з питань судочинства посприяли її співмодератори – заступник Голови Солом’янського районного суду м. Києва Олена Калініченко та заступник директора з експертної роботи Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України Олександр Дорошенко. Кожен з учасників скористався можливістю підтримати жваву дискусію, отримати відповіді на свої запитання й високопрофесійну консультацію. Вважаю, що робота як секції зокрема, так і конференції загалом пройшла на високому професійному рівні. Хочеться всім побажати успішного застосування отриманих рекомендацій, пропозицій, знань. Переконана, що всі ми ще не раз зустрінемося для цікавого професійного спілкування на черговій Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності».

Людмила Новосьолова

   

   

   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.