Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - ХХІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання ІВ" (2013) - Робота конференції - ХХІ Міжнародна конференція з ІВ підбила підсумки (18 вересня 2013 року)


ХХІ Міжнародна конференція з ІВ підбила підсумки
(18 вересня 2013 року)

Щорічна міжнародна конференція в Ялті завершила роботу. Учасники заходу дослідили нові шляхи та методи вирішення питань сфери інтелектуальної власності.

Перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Олексій Янов подякував учасникам та організаторам ХХІ Міжнародної конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності»:

– Розпочати підбиття підсумків цього міжнародного заходу хочу словами вдячності, адресованими всім його учасникам, – за яскравість, глибину, креативність та ексклюзивність висловлених думок. Кожен з вас сьогодні є тим каталізатором нового, який дає можливість рухатися та розвиватися потужній системі інтелектуальної власності (ІВ) в Україні. Результати роботи цьогорічних секцій ще раз довели, що завдяки діалогу – дружньому, а іноді й суперечливому – можна досягти компромісу та домовитися, почати вирішувати питання, украй важливі як для учасників ринку ІВ, так і для держави в цілому. Безперечно, для нас важливим і потрібним є досвід іноземних колег – авторитетних фахівців із США, Японії, Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), представника офісу ЄС в Україні, а також з Російської Федерації, Грузії, Киргизії, Казахстану, Молдови, Литви. На завершення бажаю кожному з нас успіхів і натхнення. Нехай всі ті свіжі перспективні ідеї та пропозиції, які прозвучали на конференції, стануть основою для налагодження багатосторонньої міжнародної співпраці у вирішенні актуальних питань сфери ІВ.

Від ВОІВ з вітальним словом виступив начальник секції координаційної роботи з розвиненими країнами Департаменту співробітництва з розвиненими країнами та країнами з перехідною економікою Віктор Васкез Лопез:

– Для мене як представника ВОІВ велика честь брати участь у такій конференції. Щороку Ялта збирає зацікавлених осіб у рамках дискусії навколо проблем ІВ: учасники намагаються поринути в глибину піднятих питань, дослідити нові шляхи й методи їх вирішення. І цього року захід підтвердив свій високий рівень. Дякую як організаторам конференції, так і її учасникам за активну плодотворну роботу. Можу запевнити, що співпраця між ВОІВ та Державною службою, зокрема щодо організації конференції, продовжиться.

Крістофер Сміт, другий секретар економічного відділу Посольства США в Україні, подякував від імені посольства за гарну організацію конференції та зазначив, що Сполучені Штати Америки дуже зацікавлені в Україні як у партнері по роботі в напрямі розвитку галузі правової охорони ІВ:

– З огляду на плідну роботу, здійснену в межах конференції, можна говорити про вагомі позитивні зрушення у сфері захисту прав ІВ в Україні, уряд якої взяв на себе зобов’язання щодо вирішення проблемних питань зазначеної галузі. Тож, очевидно, незабаром часи піратства минуть. З боку США радо надамо поради з приводу того, які саме шляхи подолання сьогоднішніх складностей у сфері ІВ будуть найефективнішими та найкориснішими для вас. Ми підтримуємо Україну й очікуємо змін на краще.


Коментарі учасників конференції

Сауле Жусупбекова, заступник директора Республіканського державного підприємства на праві господарського ведення «Національний інститут інтелектуальної власності» Міністерства юстиції Республіки Казахстан:

– Моя участь у конференції спричинена великим інтересом Казахського відомства до діяльності державної системи правової охорони ІВ України. Наші патентні системи загалом переживають спільні проблеми становлення – ми так само шукаємо нові зручні моделі роботи, шляхи вирішення низки відкритих питань. Хочеться побудувати просту й зрозумілу для заявників систему патентування, якнайшвидше інтегрувалися в міжнародну систему ІВ. Звичайно, кожна країна має свої національні особливості – це додає колориту діяльності національної системи ІВ.

Українське відомство теж має свій досвід. Це відбилося й на тематиці конференції. Учасники ознайомилися з новинами міжнародних організацій, проаналізували актуальні питання роботи ВОІВ. Цікавою для мене була секція, присвячена розгляду заявок на об’єкти промислової власності, – Державне підприємство «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») шукає власні рішення в експертизі.

Високий рівень конференції привертає увагу до цього заходу колег з багатьох іноземних відомств. Було б корисно експертам Казахстану відвідати Україну та познайомитися з новинками в роботі Державної служби й ДП «УІПВ».
Насамкінець скажу про прекрасне місто Ялту – Крим не даремно вже традиційно приймає учасників конференції саме тут: місце обране дуже вдало – учасники можуть поєднати приємне з корисним.

Такуя Танабу, японська організація зовнішньої торгівлі «Jetro» (Дюссельдорф):

– Маю позитивні враження від конференції. Мене просто вразили відкриті дискусії на секціях – аудиторія має надзвичайно широку представленість: патентні повірені, адвокати, працівники юридичних компаній, державних органів. Відкритий діалог без заборон – це дорогого коштує. Добре, що ви не боїтеся рухатися вперед в напрямі вдосконалення своєї системи ІВ – не закривати очі на проблемні питання, колективно обговорювати їх та знаходити спільні рішення, які б задовольняли всіх.


Родіка Попеску, Вікторія Луцкан, представники Державного агентства з ІВ Республіки Молдова.

– Ми стали учасниками цього заходу вперше, але вже впевнені що й наступного разу приїдемо з великим задоволенням. Сподобалися відкритість секційних засідань, інформативність доповідей – ми почули відповіді на всі свої запитання. Нас зацікавили секція щодо захисту прав ІВ, круглий стіл з питань боротьби з контрафактом. Ефективною виявилася така форма роботи, як постсекційні засідання, використана, зокрема, для аналізу проблем з авторського права. Зі свого боку можемо поділитися досвідом у запровадженні системи подання електронних заявок – маємо чимало напрацювань за всіма об’єктами промислової власності. На завершення бажаємо вам подальших успіхів. Ми їдемо з України з великим багажем нових вражень і знань. 
 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.