Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - ХХІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання ІВ" (2013) - Робота конференції - Семінар ВОІВ: «Охорона й захист авторського права і суміжних прав в цифровому середовищі» (18 вересня 2013 року)


Семінар ВОІВ: «Охорона й захист авторського права і суміжних прав в цифровому середовищі»

(18 вересня 2013 року)

Секція, організована Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) спільно з Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба), зібрала чисельне коло учасників міжнародної конференції в Ялті.

Перший заступник Голови Державної служби Олексій Янов відкрив засідання та подякував представникам ВОІВ за допомогу в організації секції:

– Дуже вдячні ВОІВ за виявлену увагу до діяльності Державної служби в цілому та роботи нашої конференції зокрема. Зараз маємо можливість послухати експертів ВОІВ, які підготували цікаві презентації з актуальних питань авторського права й суміжних прав. Сподіваюся, усі ми почерпнемо для себе багато нового та корисного, обміняємося думками, почуємо відповіді на численні запитання та дійдемо згоди в питаннях, які стануть предметом нашого обговорення сьогодні.

Далі Олексій Янов надав слово начальнику секції координаційної роботи з розвиненими країнами Департаменту співробітництва з розвиненими країнами та країнами з перехідною економікою Віктору Васкезу Лопезу.

– Шановні учасники, від імені Генерального директора ВОІВ Френсіса Гаррі дозвольте подякувати Голові Державної служби Миколі Ковіні за запрошення на конференцію. ВОІВ розуміє значимість дій України, спрямованих на вдосконалення національної системи правової охорони інтелектуальної власності, і підтримує відповідні зусилля. Гадаю, учасники цієї секції долучаться до запропонованої нами дискусії з питань правозастосування, ліцензування та інших аспектів сфери авторського права й суміжних прав, – зазначив представник ВОІВ.

Першою на секції була обговорена тема діяльності ВОІВ з вирішення питань авторського права. Віктор Васкез Лопез, зокрема, висвітлив деякі положення Маракеської угоди, а також розповів про інші напрями роботи ВОІВ у сфері авторського права.

Представник ВОІВ нагадав учасникам, що в червні цього року в Маракеші відбулася дипломатична конференція та було підписано договір для полегшення доступу осіб з порушенням зору й осіб з обмеженою можливістю сприймати друковану інформацію до опублікованих творів.

– Постійний комітет з питань авторського права і суміжних прав (ВОІВ) давно працював над отриманням можливості підписання такого договору, експертами було проведено дослідження законодавства країн-членів ВОІВ з цього питання. Угода, звичайно, має, перш за все, соціально-гуманітарне спрямування. Відомо, що наразі у світі лише 5 % друкованої продукції випускається для сліпих і слабкозорих людей, – зазначив доповідач.

Також представник ВОІВ проаналізував аспекти імплементації Пекінського договору ВОІВ щодо захисту аудіовізуальних виконань.

Олексій Арданов, головний спеціаліст відділу авторського права і суміжних прав Державної служби, зупинився на проблемах боротьби з Інтернет-піратством в Україні. Він, зокрема, торкнувся питань удосконалення вітчизняного законодавства з метою підвищення ефективності захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет.

– Оскільки в Україні провайдери поки що не несуть жодної відповідальності за контент, який передається в їхніх мережах, було розроблено окремий законопроект щодо взаємодії з провайдерами для протидії піратським ресурсам: планується використати досвід США, а також досвід застосування в Російській Федерації нещодавно прийнятого в ній закону щодо швидкої процедури протидії піратським сайтам, – зазначив Олексій Арданов.

Також доповідач повідомив, що у зв’язку з актуальністю питань легальності застосування в контексті вимог українського законодавства популярних в Інтернеті «вільних ліцензій», можливо, на окремій робочій групі в Державній службі будуть обговорені перспективи внесення змін до Цивільного кодексу України та інших нормативно правових актів, зокрема змін, які вноситимуться з урахуванням особливостей таких популярних ліцензій, як GNU, Creative Commons тощо.

Питання захисту авторського права в цифровому середовищі висвітлила доктор Ана Рамальо, представник Інституту інформаційного права Університету Амстердама. Вона розглянула авторське право в широкому суспільному аспекті. За її словами, авторські права – це така власність, яку важко оцінити в матеріальному сенсі, і недотримання таких прав унеможливлює отримання автором прибутку за ексклюзивність його твору, а отже, автор втрачає стимул творити.

Ана Рамальо зупинилася на питаннях правозастосування у сфері авторського права, проаналізувала міжнародні угоди в цій галузі та законодавство країн-членів ВОІВ. Доповідач детально проаналізувала нові форми ліцензування розповсюдження творів у мережі Інтернет та розповіла про роль Інтернет-посередників у поширенні цифрового контенту, захищеного авторським правом.

Тенденції та перспективи колективного управління в Україні окреслив у своїй промові Олекій Янов. Ця тема викликала жваву дискусію з боку учасників, серед яких були представники організацій колективного управління та музичної індустрії. Завершився семінар загальною дискусією.

   

Віктор Васкез Лопез

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.