Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - ХХІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання ІВ" (2013) - Робота конференції - Актуальні питання ІВ: робота в секціях (16-17 вересня 2013 року)


Актуальні питання ІВ: робота в секціях

Протягом першого й другого робочих днів міжнародної конференції в Ялті учасники активно працювали в тематичних секціях.

Практичні аспекти комерціалізації прав інтелектуальної власності (ІВ), міжнародні інструменти трансферу технологій, економіка зазначеної галузі – ці питання на сьогодні є надзвичайно актуальними. Під час їх обговорення на засіданні одної із секцій виступило чимало учасників. Ще одна секція була присвячена питанням захисту прав ІВ в галузях агрохімії та фармацевтики. Також учасники мали можливість проаналізувати специфіку розгляду заявок на об’єкти промислової власності. Велика кількість учасників зібралася й на секції, присвяченої питанням авторського права та суміжних прав.

Фотоматеріали

Секція №1

Секція №2

Секція №3

Секція №4

 

 

Коментарі учасників

Сергій Мєдвєдєв, к.ю.н., LLM, старший юрист юридичної фірми «Городиський і Партнери», патентний повірений Російської Федерації, у своєму виступі окреслив сучасні підходи до правового аудиту інтелектуальних прав підприємства. За його словами, технологічно-правовий аудит є одним з основних компонентів системи управління інноваціями й технологіями на промисловому підприємстві.

– Я задоволений участю в конференції, тема мого виступу викликала жвавий інтерес учасників, прозвучало чимало запитань. Приємно, що українська сторона нас запросила. Між іншим, київський офіс нашої фірми має гарну репутацію в Україні. Для нас участь у конференції такої тематичної спрямованості й масштабу має велике практичне значення. Є змога обмінятися пропозиціями з колегами, зустрітися з представниками інших юридичних фірм, налагодити нові ділові контакти, розширити коло клієнтів. Варто зазначити, що конференція приємно здивувала мене представленістю аудиторії – її складає переважно молодь, активна та завзята, зацікавлена у вирішенні питань ІВ, – поділився враженнями Сергій Мєдвєдєв.

 
  

Ирискул Турсуналієва, представник Державної служби інтелектуальної власності та інновацій при Уряді Киргизької Республіки, зазначила:

– За два дні конференції я вже встигла познайомитися з багатьма колегами, дізналася багато корисного для моєї роботи. Я взяла участь у секції, присвяченій питанням комерціалізації об’єктів ІВ, – ця тема дужа актуальна для нашої країни. Долучилася до роботи круглого столу, де розглядалися питання боротьби з контрафактною продукцією. Цікаво було поспілкуватися з представниками органів внутрішніх справ України, працівниками митниці, дізнатися, як вони вирішують питання захисту прав ІВ. Досвід України – особливо практичний – у питаннях ІВ дуже корисний для нас.

 
  

Про інноваційну політику й стратегії фармацевтичних компаній говорив у своїй доповіді Геннадій Андрощук, завідувач лабораторією правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., професор. Він, зокрема, повідомив:

– На світовому фармацевтичному ринку активно відбуваються процеси глобалізації, об’єднання капіталу, приєднуються, зливаються й поглинаються компанії тощо. Щоб компанія могла успішно конкурувати, їй необхідно щороку випускати на ринок декілька нових оригінальних препаратів, що вимагає значного фінансування. Об’єднані наукові бюджети провідних компаній досягають розмірів від 1 до 7 млрд дол. США на рік. Тож очевидною є тенденція до розширення меж бізнесу в цій галузі.

Сергій Мосов, заступник директора з інформаційно-технічного забезпечення експертизи Державного підприємства «Український інститут промислової власності», радник з питань ІВ та інтелектуальної безпеки президента Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), проаналізував систему забезпечення інтелектуальної безпеки суб’єктів господарювання на прикладі діяльності УСПП.

– Слід зазначити, що на сьогодні питання інтелектуальної безпеки дуже актуальні. Тим більше з урахуванням того, що організацій, які хочуть нажитися на чужій ІВ, існує чимало. Узагалі інтелектуальна безпека забезпечує науковий супровід і реалізацію всіх інших видів безпеки, у тому числі й національної. Тому важливість створення системи інтелектуальної безпеки важко переоцінити.

 
  

У ході конференції було нагороджено Валерія Бубнова, генерального конструктора вагонобудування ПАО «Азовмаш», який отримав золоту медаль Всесвітньої організації інтелектуальної власності за досягнення у винахідницькій діяльності та кращий винахід 2012 року.

– Винахідницька діяльність набуває нової якості, стає інструментом боротьби за ринок. Саме ІВ дозволяє суттєво розширити вплив виробників на ринок і обмежити можливості конкурентів. «Азовмаш» – найбільше підприємство машинобудівної галузі в Україні, але й ми у свій час стикнулися з конкурентами в питаннях обмеження доступу на ринок збуту продукції. На мою думку, необхідно обов’язково запровадити на державному рівні надання відповідної освіти з питань ІВ для керівників підприємств, організацій тощо. Безперечно, прогрес у вирішенні питань ІВ стимулює досягнення науково-технічного розвитку, – підсумував Валерій Бубнов.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.