Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - ХХІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання ІВ" (2013) - Робота конференції - Ялта зустрічає учасників конференції (16 вересня 2013 року)


Ялта зустрічає учасників конференції

Сьогодні спеціалісти з різних країн світу зібралися в м. Ялта (АР Крим) на наймасштабніший в Україні форум у сфері правової охорони інтелектуальної власності.

16 вересня 2013 року розпочала роботу XХI Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності». Організатори заходу: Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба), Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ), Державне підприємство "Український інститут промислової власності".

Захід урочисто відкрив Олексій Янов, Перший заступник Голови Державної служби:

– Щиро вітаю учасників конференції! Наразі ми всі маємо гарну нагоду детально обговорити питання галузі інтелектуальної власності (ІВ). Вважаю, знаковим є те, що наша традиційна конференція з кожним роком збирає дедалі більше спеціалістів сфери ІВ, ширшає коло актуальних тем для розгляду, зростає зацікавленість спеціалістів. Зазначу, що цього року учасники заходу ініціювали нову форму роботи – постсекційне обговорення – надання консультацій у неформальній атмосфері. У свою чергу хочу запевнити вас у не менш активній позиції державної системи правової охорони інтелектуальної власності України: ми незмінно налаштовані на вирішення проблемних питань і пошук нових ефективних шляхів розвитку сфери ІВ. Сподіваюся, що всі зустрічі, які проходитимуть у межах конференції, будуть плідними на очікувані результати. Успіхів усім вам у пізнанні нового!

Також Олексій Янов зачитав привітання учасникам конференції від Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника.


Далі Перший заступник Голови Державної служби надав слово для вітального виступу заступнику міністра аграрної політики та продовольства АР Крим Івану Метелькову, який у своєму виступі, зокрема, зазначив:

– Зрозуміло, що без ефективного вирішення проблем ІВ неможливе соціально-економічне зростання нашої країни. Для залучення в економіку держави іноземних інвестицій, розвитку зовнішньої торгівлі необхідно забезпечити надійні гарантії правової охорони ІВ. Знаково, що цього року конференція з-поміж іншого акцентує увагу й на проблемах аграрної галузі, окрема секція присвячена питанням захисту прав ІВ в агрохімії та фармацевтиці.

Постійний учасник конференцій з питань ІВ в Україні Іраклі Гваладзе – голова Національного центру ІВ Грузії – подякував українській стороні за запрошення. Він зосередив увагу слухачів на успіхах Грузії у сфері ІВ за останні роки.

– Говорячи про сферу ІВ, ми можемо відзначити досягнення суттєвих зрушень, особливо в галузі захисту авторського права та суміжних прав. Незабаром буде підписано договір між компанією Майкрософт та Урядом Грузії цим документом передбачатиметься легалізація програмного забезпечення в органах влади, – зазначив голова Національного центру ІВ Грузії.Від Республіки Казахстан учасників конференції привітала Сауле Жусупбекова, заступник директора Республіканського державного підприємства на праві господарського ведення «Національний інститут інтелектуальної власності» Міністерства юстиції.Крістофер Сміт, другий секретар економічного відділу посольства США в Україні, у своєму виступі запевнив слухачів, що, незважаючи на відкритість деяких проблемних питань, що постали останнім часом, США усіляко підтримуватимуть Україну в розвитку сфери ІВ та високо цінують багаторічну співпрацю!

– У найближчому майбутньому ми плануємо проведення спільних заходів, направлених на покращення інвестиційного клімату в Україні. Також не припинятиметься робота над вирішенням проблеми піратства та вдосконаленням відповідної законодавчої бази, – зазначив Крістофер Сміт.До учасників звернувся й Річард Бенет – старший науковий співробітник (Інформаційні технології та інноваційний фонд), спеціаліст з широкосмугового використання мережі та політики Інтернет, який уперше став учасником конференції. Він розповів про напрями діяльності своєї компанії.З вітальним словом також виступив управляючий партнер адвокатського об’єднання «Arzinger» Тимур Бондарев:

– Визначним моментом нинішньої конференції я вважаю індустріальний підхід до висвітлення проблем ІВ. Працюючи вже давно над вирішенням питань цієї галузі, для себе зробив такий висновок: стан захисту прав ІВ – це індикатор еволюціонування суспільства. Усе-таки, на жаль, ще не всі усвідомлюють, що об’єкт ІВ – це така сама власність людини, як і матеріальний об’єкт. 

Заступник Голови Державної служби Любов Висоцька виступила перед учасниками з ґрунтовною доповіддю: «Забезпечення ефективної правової охорони творчих досягнень нації – пріоритетний напрям державної політики у сфері ІВ».

Любов Висоцька висвітлила основні напрями роботи Державної служби. Зокрема, вона наголосила:

– Сьогодні ми намагаємося допомогти українському бізнесу на законодавчому рівні знизити ризики порушення прав ІВ, навчити ефективно управляти цими правами, посилити боротьбу з піратством і контрафакцією, що негативно впливають на економіку. У подальшій діяльності важливо врахувати сучасні пріоритети зовнішньої та внутрішньої політики держави, проблеми та виклики сучасності. Наразі ми активно працюємо над зміною статусу України в рамках «Спеціального докладу 301» й досягли вагомих позитивних результатів, значні зусилля докладаються також до вдосконалення системи інформаційно-технічного забезпечення експертизи тощо.

На завершення виступу Любов Висоцька побажала всім продуктивної співпраці та дружнього діалогу.

Щорічна міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності» успішно розпочала роботу, учасники окреслили тематичні напрями подальших зустрічей і продовжать працювати в тематичних секціях. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.