Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Візит фахівців ВОІВ з експертною місією (20-21.09.2011)


Міжнародне бюро ВОІВ відзначає високий фаховий та технічний рівень українського закладу експертизи
на об’єкти промислової власності

20 – 21 вересня 2011 року в Україні з експертною місією перебували фахівці Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ): директор відділу з питань розвитку системи РСТ Клаус Маттес, заступник директора відділу з питань розвитку системи РСТ Майкл Річардсон та старший керівник програм відділу міжнародного співробітництва з питань системи РСТ Міхаіл Гавріков. Мета візиту – ознайомлення з фаховими, технічними та функціональними можливостями українського закладу експертизи на об’єкти промислової власності – Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (Інститут) – та надання експертних висновків щодо відповідності Інституту технічним вимогам, що висуваються перед відомствами, які претендують на отримання статусу Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ), адміністративні функції якого виконує ВОІВ.

Дводенний візит експертів ВОІВ розпочався з круглого столу, у якому взяли участь народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Степан Давимука, заступник голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Володимир Дмитришин, начальник відділу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Державної служби Олена Щербакова, директор Інституту Алла Жарінова, провідні фахівці Державної служби та Інституту.

Відкриваючи зустріч, заступник голови Державної служби Володимир Дмитришин подякував гостям за візит, а також за активні та плідні кроки ВОІВ у напрямі співпраці з Україною на виконання Програми співробітництва між Кабінетом Міністрів України та ВОІВ на 2010 – 2012 роки, а також Програми співробітництва стосовно Договору про патентну кооперацію (РСТ) та пов'язаних з ним патентних питань між Державним підприємством «Український інститут промислової власності» та Міжнародним бюро ВОІВ від 2008 року.

– Сподіваюся, що подальша співпраця між Україною та ВОІВ щодо реалізації спільних проектів, спрямованих на вдосконалення системи правової охорони інтелектуальної власності як у національному, так і в глобальному масштабі, буде й надалі активною й результативною», – наголосив Володимир Дмитришин. Також заступник голови Державної служби запевнив представників ВОІВ у відданості спільним цілям зміцнення світової системи правової охорони інтелектуальної власності та висловив всебічну підтримку діяльності ВОІВ, спрямованої на стабільну, гармонійну співпрацю між державами-членами ВОІВ і регіонами.

Народний депутат України Степан Давимука ознайомив експертів ВОІВ з роботою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

– Ми вдячні ВОІВ, яка бере активну участь у всіх заходах, що стосуються розвитку сфери правової охорони інтелектуальної власності в Україні, і сприяє становленню нашого законодавства. Ми чітко відслідковуємо всі ваші пропозиції й намагаємося їх реалізовувати. Зараз у Верховній Раді представлено цілий комплект законодавчих актів, які стосуються інтелектуальної власності в напрямі гармонізації українського законодавства цієї галузі з європейським. Комітет схвально ставиться до того, що ВОІВ і державне підприємство «Український інститут промислової власності» розглядають можливість отримання Інститутом статусу Міжнародного пошукового органу, - відзначив Степан Давимука.

Від імені колективу Інституту директор Алла Жарінова подякувала представникам ВОІВ за всебічну підтримку та неоціненну допомогу, яку ВОІВ надає для подальшого розвитку українського закладу експертизи на об’єкти промислової власності, що сприяє зміцненню партнерських відносин, підвищенню рівня компетентності та професіоналізму експертів Інституту.

З презентацією діяльності Інституту як єдиного в Україні закладу для розгляду та експертизи заявок на об’єкти промислової власності виступив заступник директора з наукової роботи Інституту Петро Іваненко. Він наголосив на тому, що за останні 10 років стрімко зросли функціональні та технічні ресурси Інституту: для проведення пошуку й експертизи залучені експерти з найвищим рівнем фахової підготовки та належною освітою, які весь час удосконалюють свій професійний рівень, беручи участь як у міжнародних, так і в національних навчальних програмах; значно розширилися й модернізувалися системи автоматизації діловодства за заявками на винаходи та корисні моделі; інформаційно-довідковий фонд експертизи, який станом на 01.09.2011 складає 1,6 терабайт (1,1 млн файлів), постійно оновлюється та дозволяє здійснювати повнотекстовий пошук за допомогою одного запиту в надвеликому обсязі інформації; для інформаційного забезпечення експертизи заявок на винаходи непатентною літературою мінімуму РСТ широко використовуються як комерційні бази даних, так і безоплатні національні й зарубіжні Інтернет-ресурси, а також традиційні (паперові) фонди 42 бібліотек України; невпинно розвиваються механізми для перевірки якості роботи та навчання експертів Інституту. Усе це дає можливість українському закладу експертизи претендувати на набуття статусів Міжнародного пошукового органу (МПО) та Органу міжнародної попередньої експертизи (ОМПЕ).

Ознайомившись безпосередньо з робочими процесами в підрозділах Інституту – відділенні експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем, відділі довідково-інформаційного фонду експертизи, поспілкувавшись з експертами, – представники ВОІВ висловили свої враження від роботи закладу.

– Мене приємно вразила презентація діяльності Інституту в частині зовнішнього та внутрішнього контролю якості проведення експертизи заявок. Можу констатувати також, що в технічних аспектах ви вже досягли того рівня, щоб отримати статус МПО. І цей рівень, хочу наголосити, є значно вищим за той, який мають деякі інші патентні відомства, що вже набули такого статусу, – зазначив Клаус Маттес.

Майкл Річардсон підтримав думку колеги:

– Ваше відомство в цілому відповідає вимогам, які висуваються для набуття статусів МПО й ОМПЕ. А це наявність висококваліфікованого штату патентних експертів (у всіх галузях техніки), які володіють трьома та більше мовами, сучасної та ефективної автоматизованої системи патентної процедури, чіткої системи управління системою якості й заходів внутрішнього контролю. А головне, ми бачимо прагнення з вашого боку до досконалості відносин із заявниками та процедури проведення експертизи. Ви рухаєтеся в правильному напрямку.

Клаус Маттес

Олена Щербакова

Майкл Річардсон

Олена Щербакова, начальник відділу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Державної служби інтелектуальної власності України, у свою чергу подякувала представникам ВОІВ за високу оцінку діяльності Інституту та активну роботу в ході дводенного візиту, зокрема відзначила інформативність презентації Майкла Річардсона, розробленої фахівцями ВОІВ, щодо пілотного проекту нової системи подання електронної заявки на винахід за міжнародною процедурою РСТ.

– Головним для нас було вдосконалення якості роботи відомства та послуг, які ним надаються. Виконуючи це завдання, ми поставили амбіційну мету – отримати статус МПО – і поступово йдемо до її досягнення, – продовжила Олена Щербакова. – За результатами зустрічі ми окреслили для себе деякі напрями подальших дій. Ці напрями будуть внесені до плану роботи на наступний рік: стажування наших фахівців у ВОІВ, організація ІТ-семінарів для наших спеціалістів, забезпечення доступу до нових баз даних тощо.

 

   

   

   

   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.