Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конкурси - Всеукраїнський конкурс "Винахід року" (2005-2016) - "Винахід року-2008" - Переможці конкурсу


Вітаємо переможців конкурсу "Винахід – 2008"!

18 березня 2009 року відбулося засідання Конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу винахідницької діяльності "Винахід року", на якому підбито підсумки роботи та визначено переможців 2008 року.

Конкурс "Винахід – 2008" розпочався 1 серпня 2008 року в усіх регіонах України і був відкритим для усіх винахідників, підприємств, установ, організацій, дослідницьких груп незалежно від їх відомчої підпорядкованості, форм власності та місцезнаходження.

Мета конкурсу – популяризація винахідницької діяльності серед широких верств науково-технічної громадськості України, заохочення до впровадження результатів інтелектуальної праці у виробництво, а також виявлення найбільш талановитих та перспективних розробок й привернення до них уваги вітчизняних та іноземних інвесторів і підприємців. Функції Оргкомітету конкурсу, як завжди, виконувалися філією ДП "Український інститут промислової власності" Українським центром інноватики та патентно-інформаційних послуг (УкрЦІПІП).

Оргкомітет провів інтенсивну інформаційно-рекламну кампанію, зокрема інформацію про конкурс було поширено серед підприємств, організацій, наукових установ та вищих учбових закладів по всій Україні. Фахівці УкрЦІПІП надавали численні консультації щодо умов участі та підготовки конкурсних документів. Оргкомітет приймав та реєстрував матеріали, що подавались на конкурс; забезпечив перевірку відповідності матеріалів умовам конкурсу; провів попередню оцінку матеріалів згідно встановлених критеріїв; підготував два засідання Експертної групи та засідання Конкурсної комісії; систематизував та узагальнив висновки Експертної групи і підготував проекти підсумкових документів для Конкурсної комісії.

Всього на конкурс "Винахід – 2008" надійшло 188 робіт. За галузевими номінаціями найбільше робіт подано з машинобудування та приладобудування (34), медицини та фармакології (30), збереження навколишнього середовища (22 роботи). Серед регіонів лідерами стали Харківська (31), Київська разом з м. Києвом (30) та Закарпатська (22) області.

Всі конкурсні роботи пройшли декілька ступенів відбору. На першому етапі вони були попередньо оцінені за критеріями, визначеними у Положенні про конкурс. Керуючись цією оцінкою, Оргкомітет здійснив відбір робіт, які пройшли до другого туру (152). Рівень конкурсних робіт цього року виявився досить високим. До другого туру потрапило майже 81% всіх поданих робіт. Роботи другого туру одержали повторну оцінку і розглядались Експертною групою. На цьому етапі враховувались такі важливі аспекти, як актуальність, глибина та оригінальність технічного рішення, нестандартний підхід, а також враховувались інші якісні показники, які неможливо відобразити у формальній кількості набраних балів.

За результатами другого туру Експертна група визначила претендентів на перемогу в окремих номінаціях і подала свої пропозиції на розгляд Конкурсної комісії. При визначенні номінантів за категоріями враховано, окрім кількості набраних балів, відповідність національним пріоритетам, значимість розробки, оригінальність і глибину технічного рішення, а також переконливість економічних розрахунків та реальний попит у народному господарстві. Якщо патентовласник представив комплекс з двох або більше винаходів/корисних моделей, це давало додаткову перевагу. В той же час менші шанси були у тих робіт, де мала місце прострочка сплати зборів за підтримання чинності охоронного документу (з можливістю поновлення його дії), а також у тих робіт, які мали нагороди минулого року або кілька років поспіль за аналогічні розробки.

Конкурсна комісія ретельно проаналізувала роботи, які пройшли у фінал, і визначила переможців. При ухваленні рішення Конкурсна комісія керувалась наступними принципами:
- кількість балів, набрана за результатами первісної та повторної оцінок, зважується в сукупності з іншими аспектами роботи;
- береться до уваги думка експерта, що проводив оцінку;
- аналізуються актуальність роботи та відповідність її пріоритетним напрямам розвитку країни, переконливість економічних розрахунків та реальний попит розробки у народному господарстві.

Перше місце в абсолютній номінації "Кращий винахід року" отримав патент № 25600 "Фронтальний прохідницький комбайн КПФ"; друге місце – патент № 30840 "Випрямляч для дугового зварювання та наплавлення під флюсом"; третє місце - робота "Спосіб селективної ізоляції конусів припливу мінералізованих пластових вод хлорокальцієвого-хлоромагнієвого типу", патент № 53000. По одному переможцю визначено в кожній з регіональних та галузевих номінацій.

У номінації "Кращий винахід серед молоді" на перше місце вийшла розробка "Утримувач пластмасового одноразового стаканчика", патент № 31798, одним з трьох співавторів якого є тринадцятирічний школяр Владислав Лебьодкін, слухач Малої академії наук АР Крим та співвласник 8 охоронних документів на об’єкти промислової власності.

Вирішено не присуджувати друге і третє місця в номінаціях: "Кращий винахід серед молоді", "Хімія", а також перемогу тим регіонам (Вінницька, Волинська, Івано-Франківська, Полтавська, Тернопільська, Херсонська і Чернігівська області), роботи з яких не було представлено у другому турі.

За підсумками конкурсу спеціальні відзнаки отримало ТОВ «Інмайстерс» за високу соціальну значимість і гуманітарну спрямованість комплексу робіт, що стосуються реабілітації людей з обмеженими можливостями, та Ужгородському національному університету за плідну роботу з творчою молоддю. Конкурсна комісія взяла до уваги також і те, що обидва патентовласники вже не перший рік беруть участь у конкурсі та заслуговують на заохочення.

Перелік переможців конкурсу "Винахід – 2008" за номінаціями знаходяться ТУТ, ознайомитися зі стислим змістом робіт-переможців конкурсу можна ТУТ.

Загалом, Конкурсна комісія вирішила нагородити дипломами Державного департаменту інтелектуальної власності переможців конкурсу в 34 номінаціях.

Завершення конкурсу приурочене, як і в минулі роки, до святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності, який з ініціативи ВОІВ цього року пройде під гаслом "Зелені інновації". Конкурсна комісія вирішила, що саме цей напрям – інновації, спрямовані на захист навколишнього середовища та запобігання кліматичним змінам – стане пріоритетним у проведенні наступного конкурсу "Винахід року – 2009".

Урочисте засідання відбудеться 24 квітня 2009 року у приміщенні ДП "Український інститут промислової власності", вул.Глазунова, 1, у залі засідань.

З великим задоволенням вітаємо
патентовласників та авторські колективи з перемогою у конкурсі
та бажаємо подальших успіхів у створенні та використанні інновацій!

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.