Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Різне - Науково-практична конференція «Винахід заради перемоги: обмін досвідом модернізації та ремонту бойової техніки та озброєння в умовах АТО» (29 травня 2015 року)


Науково-практична конференція 
«Винахід заради перемоги: обмін досвідом модернізації та ремонту бойової техніки та озброєння в умовах АТО»

29 травня 2015 року в Центральному науково-дослідному інституті озброєння та військової техніки Збройних сил України (ЦНДІ ОВТ ЗС України) відбулася науково-практична конференція «Винахід заради перемоги: обмін досвідом модернізації та ремонту бойової техніки та озброєння в умовах АТО».

Центральною темою заходу стало застосування останніх досягнень інноваційної та винахідницької діяльності, а також результатів спеціалізованих наукових досліджень для підвищення ефективності використання озброєння, бойової техніки, засобів медичної допомоги та військового постачання в умовах ведення бойових дій.

Відкриваючи конференцію, заступник начальника ЦНДІ ОВТ ЗС України з наукової роботи, полковник Владислав Сотник відзначив першочергову важливість упровадження винаходів і застосування передових наукових досягнень у воєнний час. Адже саме вони сьогодні забезпечують максимальний захист бронетехніки й особового складу, дозволяють виконувати якнайшвидший технологічний ремонт і відновлення пошкодженої техніки й озброєння, надають державі додаткові ресурси з економії часу та коштів.

За словами голови оргкомітету конференції, начальника науково-дослідного відділу патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської діяльності в ЗСУ, заслуженого винахідника України Володимира Комарова, будь-який перспективний винахід чи рішення повинні бути узгоджені з результатами передової наукової діяльності, тому дуже важливим є процес обміну досвідом у цій сфері. На участь у конференції було подано близько 170 заявок. По закінченні заходу на базі поданих матеріалів заплановано скласти збірник з передовим досвідом – зміст видання буде узгоджено на рівні Міністерства оборони України; передбачається широке розповсюдження й використання вищезазначених розробок у зоні АТО.

Заступник директора Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) з наукової роботи Петро Іваненко підкреслив, що на нині ключовими для патентовласників в Україні залишаються питання впровадження винаходів та залучення інвесторів, виходу на міжнародний ринок, адже за статистикою середня тривалість життя 20-річного патенту в Україні становить лише 5 – 7 років і велика кількість розробок залишається поза перспективою використання.

Разом з тим, нагальні потреби в ефективних рішеннях під час воєнних дій забезпечують швидку життєву реалізацію винаходів і нових розробок. На цьому зосередив увагу начальник Воєнно-наукового управління Генерального штабу ЗСУ полковник Юрій Гусак. Він, зокрема, навів приклади впровадження засобів для нейтралізації ворожих снайперів (1,5 місяці), еволюції безпілотних літальних апаратів (9 місяців), сучасної системи для вирішення проблем зі зв’язком в умовах активного ведення бойових дій тощо.

У рамках конференції відбулось урочисте нагородження кращих винахідників та раціоналізаторів, розробки яких широко використовуються в ЗСУ та перевірені суворими бойовими умовами. Від імені Державної служби інтелектуальної власності України Петро Іваненко вручив українським новаторам почесні кубки як знак їхніх досягнень.

Загалом учасниками конференції було представлено понад 20 перспективних проектів і рішень, які включають досвід з ремонту, модернізації та використання тепловізійної техніки, оптичних прицілів і техніки нічного бачення; підвищення ефективності захисту бойових броньованих машин; нові високотехнологічні пов’язки вітчизняного виробництва для допомоги у випадках опіків, відкритих ран; функціональні сухі пайки для гарячого харчування військовослужбовців; технології швидкого будівництва захисних та фортифікаційних споруд; застосування безпілотних літальних апаратів для захисту державного кордону; проекти з модернізації стрілецької зброї й інші важливі та перспективні розробки.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.