Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінари Євро 2012 (2010 року) - Підсумки


Захист прав інтелектуальної власності УЄФА:
медіа та бізнес напоготові!

Останнім часом в Україні у зв’язку з наближенням дати проведення чемпіонату з футболу ЄВРО 2012 актуальність теми набуття й захисту прав інтелектуальної власності, зокрема прав УЄФА та його комерційних партнерів, надзвичайно зросла.

У 2010 році Державний департамент інтелектуальної власності (Держдепартамент) спільно з Державним підприємством "Український інститут промислової власності" (Інститут) провів низку регіональних семінарів у приймаючих містах чемпіонату Європи 2012 року з футболу (Львів, Харків, Донецьк, Київ). Ці заходи були присвячені питанням набуття й захисту прав інтелектуальної власності Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та його комерційних партнерів. Графік проведення регіональних семінарів у приймаючих містах затверджено наказом Держдепартаменту від 01.06.2010 № 53 "Про затвердження Плану виконання заходів завдання № 11 Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу на 2010 рік".

Участь у семінарах узяли представники Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу, держадміністрацій міст, Федерації футболу, територіальних відділень Антимонопольного комітету України, Державної митної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Місцевого організаційного комітету "ЄВРО 2012 Україна", а також патентні повірені, освітяни, бізнесові кола, фахівці Держдепартаменту й Інституту.

Володимир Жаров, перший заступник голови Держдепартаменту, дав оцінку проведеним семінарам:

– Держдепартаментом проводиться цілий комплекс заходів з охорони прав інтелектуальної власності УЄФА під час підготовки й проведення Євро 2012. Проведення таких семінарів є одним з головних наших завдань. Адже вони дають можливість слухачам отримати повну інформацію про те, що таке інтелектуальна власність, яким чином її захищати та як запобігати правопорушенням. Учасники відгукнулися на наше прохання підтримувати зворотній зв’язок під час проведення зустрічей, активно долучалися до обговорення тем, готували для доповідачів питання практичного характеру. Такі заходи проводитимуться й у наступному році. Маємо, зокрема, на меті організувати міжнародний семінар за участю представників УЄФА та Польської асоціації футболу. Такі семінари дозволять учасникам обмінятися досвідом і налагодити зв’язки для спільного вирішення проблем, оскільки наступний рік буде тяжчим: не виключено, що з наближенням чемпіонату кількість правопорушень збільшиться, – підсумував Володимир Жаров.

Володимир Жаров

Фахівці Держдепартаменту та Інституту включили в програму семінарів актуальні теми, які викликали жвавий інтерес аудиторії та велику кількість запитань учасників. Серед висвітлених тем, зокрема, такі:

  • "Нормативно-правове забезпечення правової охорони й захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів";
  • "Паразитичний маркетинг як вид протизаконної діяльності, засоби боротьби з ним";
  • "Автоматизована база даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів: призначення, структура та користування";
  • "Основні положення Директив для медіа з використання офіційних знаків УЄФА".

Олександр Рудольський, головний інспектор відділу захисту прав інтелектуальної власності Управління нетарифних заходів регулювання Державної митної служби України, також відзначив надзвичайну актуальність проведення таких заходів. Він підкреслив важливість участі в семінарах представників митниці: поінформованість учасників ринку в питаннях захисту прав інтелектуальної власності УЄФА під час переміщення товарів через митний кордон України вкрай необхідна:

– Для забезпечення дотримання вимог законодавства з питань захисту прав інтелектуальної власності УЄФА під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в процесі вивчення дій щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності митні органи керуються положеннями статті 9 Закону й статті 257 Митного кодексу України. З метою забезпечення належного рівня контролю за дотриманням прав інтелектуальної власності УЄФА митними органами України в п’ятьох випадках призупинялося митне оформлення товарів з торговельними марками, майнові права інтелектуальної власності на які належать УЄФА, – підкреслив Олександр Рудольський.

Олександр Рудольський

– Основні проблеми, які виникають на шляху захисту прав інтелектуальної власності УЄФА, – це неконтрольований імпорт фізичними особами контрафактних товарів, об’єктивна складність збору доказової бази для встановлення зв’язку між фактором правопорушення й вигодоздобувачем, а також чисельні дрібні правопорушення, як от: стихійний продаж на ринках, у мережі Інтернет тощо. Ми пропонуємо шляхи їх попередження та вирішення, і саме на таких семінарах, організованих Держдепартаментом, маємо можливість безпосередньо донести свої пропозиції до слухачів та отримати зворотний зв’язок аудиторії, – зазначив Дмитро Нікулеско, старший юрист патентно-юридичної агенції "Дубинський і Ошарова".

Дмитро Нікулеско

Підбиваючи підсумки роботи, заступник директора Інституту Анатолій Горнісевич поділився враженнями від проведених заходів:

– Держдепартамент та Інститут уже вдруге проводять у приймаючих містах цикл семінарів, присвячених питанням набуття та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА. У цілому ми задоволені результатами. Тішить, що цьогорічні регіональні семінари зібрали значно більше коло учасників, ніж попередні, і характер запитань слухачів став більш професійним. Найширшу аудиторію зібрав семінар у Донецьку. І людей цікавили не лише захист прав УЄФА, а й інші аспекти правової охорони інтелектуальної власності.

Якщо якісь кола в регіонах захочуть самостійно організувати такі заходи, то Держдепартамент та Інститут готові надати їм усіляку підтримку.

Однак хочу зауважити, що є деякі моменти, на які в подальшому слід звернути увагу. На мою думку, на такі семінари бажано запрошувати представників із сусідніх регіонів, щоб поширювати обізнаність з обговорюваних під час такий зустрічей питань. Слід більшою мірою залучати до участі в семінарах бізнесові кола, а також оптимізувати інформаційне наповнення програми. Також вважаю, що висвітлення самої події – семінару – у ЗМІ не відбулося на належному рівні.

Підсумовуючи, зазначу, що позиція Держдепартаменту полягає в тому, що необхідно й надалі вдосконалювати законодавство щодо захисту прав УЄФА, і є відповідні пропозиції до органів влади про внесення змін. Ми хочемо, щоб у підготовці та проведенні чемпіонату обличчя України на світовій арені мало якнайкращий вигляд, – завершив Анатолій Горнісевич.

Анатолій Горнісевич

Проведення в Україні заходу такого масштабу, як ЄВРО 2012, потребує консолідації зусиль органів влади, бізнесових кіл, громадськості, ЗМІ – як на державному, так і на регіональному рівнях. У тому числі це стосується й створення ефективної системи захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його партнерів. І результати семінарів, присвячених питанням набуття та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА, укотре підтвердили необхідність проведення таких заходів – і з метою роз’яснення питань щодо особливостей захисту прав інтелектуальної власності, і для налагодження спільної роботи всіх, хто бере участь у підготовці та проведенні чемпіонату на виконання зобов’язань перед УЄФА.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.