Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінари Євро 2012 (2010 року) - м. Донецьк (10 листопада 2010 року)


Регіональний науково-практичний семінар
на тему "Набуття і захист прав інтелектуальної власності
Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та його комерційних партнерів"

(м.Донецьк, 10 листопада 2010 року)

Сьогодні в Донецьку, одному з приймаючих міст чемпіонату Європи з футболу ЄВРО 2012, завершився науково-практичний семінар на тему: "Набуття і захист прав інтелектуальної власності Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та його комерційних партнерів". 

Мета заходу, організованого Державним департаментом інтелектуальної власності (Держдепартамент) спільно з Державним підприємством "Український інститут промислової власності" (Інститут), – обговорити практичні питання організації захисту прав інтелектуальної власності УЄФА під час підготовки та проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО 2012™.

Президія

У семінарі взяло участь широке коло учасників. Це представники Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу, Донецької обласної державної адміністрації, Федерації футболу Донецької області, територіального відділення Антимонопольного комітету України, Контрольно-ревізійного управління, Східної митниці, Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю, Місцевого організаційного комітету "ЄВРО 2012 Україна", Донецької обласної державної телерадіокомпанії, обласного молодіжного центру праці, а також патентні повірені, освітяни, бізнесові кола й фахівці Держдепартаменту та Інституту.

Донецьк – це вже третє місто, у якому відбувається такий захід. Протягом жовтня такі самі семінари пройшли в Харкові та Львові. І під час кожної зустрічі доповідачі відповідали на велику кількість запитань учасників. Останнім часом, зважаючи на наближення дати проведення чемпіонату з футболу ЄВРО 2012, актуальність теми набуття й захисту прав ІВ, зокрема прав УЄФА та його комерційних партнерів, надзвичайно зросла.

Відкрив захід та привітав учасників перший заступник голови Держдепартаменту Володимир Жаров. Він ознайомив учасників з основними заходами Держдепартаменту щодо організації набуття й захисту прав ІВ УЄФА та його комерційних партнерів:

– Починаючи з минулого року, Держдепартамент спільно з Інститутом проводить такі семінари регулярно й саме в містах, у яких відбуватимуться матчі чемпіонату з футболу ЄВРО 2012. Аби вирішити проблеми у сфері ІВ, які існують на сьогодні, ми об’єднуємо зусилля міністерств та відомств, причетних до захисту прав ІВ. Це Міністерство освіти і науки України та Міністерство внутрішніх справ, Державна митна служба України, Антимонопольний комітет, суди й інші органи державної влади.

Державні органи влади надають відповідні гарантії щодо захисту прав ІВ як УЄФА, так і його комерційних партнерів. Для цього прийнято Закон "Про організацію підготовки і проведення фінальної частини Євро 2012", стаття 9 якого й проголошує, що Україна забезпечує захист прав ІВ УЄФА та його комерційних партнерів. Сьогодні ми маємо 11 спеціальних законів з питань ІВ щодо набуття, здійснення та захисту прав на об’єкти ІВ. Але вищезгаданий закон потребує деяких доопрацювань. Тому ми розробили законопроект, який детальніше висвітлює всі аспекти цього питання, – підкреслив Володимир Жаров.

Володимир Жаров

Зі вступним словом виступив начальник відділу координації роботи з УЄФА, міжнародного співробітництва та інформаційного забезпечення Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу Тарас Крикун. Він подякував Держдепартаменту та Інституту за ідею створення серії семінарів з питань захисту прав ІВ УЄФА саме в приймаючих містах та відзначив високий рівень організації й проведення заходу.

– Загальновідомо, що для УЄФА інтелектуальна власність є одним з основних джерел доходу. Ще на етапі подання заявки на право проведення чемпіонату Україна гарантувала УЄФА захист його прав. І ми маємо захищати ці права належним чином. Питання захисту інтелектуальної власності УЄФА мають деякі особливості й потребують певних роз’яснень. Тому проведення таких заходів, як сьогоднішній семінар, на мою думку, сприятиме кращому виконанню наших зобов’язань перед УЄФА, – підкреслив Тарас Крикун.

Заступник начальника управління з питань забезпечення підготовки до Євро 2012 Ірина Морозенко привітала учасників від імені Донецької міської ради:

– Проведення в Україні заходу такого масштабу, як ЄВРО 2012, потребує консолідації зусиль органів влади, бізнесових кіл, громадськості, у тому числі для створення ефективної системи захисту інтелектуальної власності УЄФА та його партнерів як на державному, так і на регіональному рівнях. У Донецьку в межах підготовки міста до Євро 2012 розробляється концепція приймаючого міста, у якій передбачені розробка іміджу Донецька, організація офіційної фан-зони тощо. Ми також проводимо заходи щодо розміщення комерційної реклами спонсорів УЄФА, – зазначила Ірина Морозенко.

Заступник директора Інституту Анатолій Горнісевич у своїй доповіді висвітлив питання нормативно-правового забезпечення правової охорони й захисту прав ІВ УЄФА та його комерційних партнерів. Він представив аудиторії новий збірник, підготовлений фахівцями Інституту, – "Інтелектуальна власність Об’єднання європейських футбольних асоціацій: правова охорона та захист в Україні". У ньому подано зміст угод та зібрано всі нормативно-правові акти, які безпосередньо стосуються організації фінального турніру ЄВРО 2012. 

 

Анатолій Горнісевич

Також перед учасниками виступали інші фахівці Інституту.

Марія Василенко, заступник начальника відділення розробки законодавства у сфері промислової власності, у своїй доповіді висвітлила питання паразитичного маркетингу як виду протизаконної діяльності та окреслила засоби боротьби з ним. Інна Костенко, начальник відділу заходів з інтелектуальної власності, розповіла про автоматизовану базу даних ІВ УЄФА та його комерційних партнерів – її призначення, структуру та користування. Наталія Порохніцька, головний спеціаліст відділу заходів з інтелектуальної власності, проаналізувала основні положення Директив для медіа з використання офіційних знаків УЄФА.


Учасниця семінару професор кафедри інноваційного менеджменту та управління проектами, декан факультету заочного навчання Донецького державного університету управління Катерина Трибунська подякувала організаторам за проведення такого заходу і відзначила, що серед освітян регіону питання набуття й захисту прав інтелектуальної власності набули особливої актуальності. 

Вікторія Райчева

Катерина Трибунська

Юрист місцевого організаційного комітету "ЄВРО 2012 Україна" Вікторія Райчева у своїй доповіді-презентації "Захист прав УЄФА ЄВРО 2012" представила Комерційну програму та Програму захисту прав УЄФА, а також навела приклади порушень його прав під час підготовки чемпіонату Європи з футболу.

На завершення семінару виступив начальник управління контролю за використанням об’єктів права інтелектуальної власності Держдепартаменту Сергій Нікулеско.

За його словами, державними інспекторами з питань інтелектуальної власності Держдепартаменту інтелектуальної власності на системній основі вживаються заходи щодо забезпечення належного дотримання та захисту прав інтелектуальної власності суб’єктами господарювання, які використовують у своїй діяльності об’єкти права інтелектуальної власності. Також він зазначив, що одним з пріоритетних напрямів роботи державних інспекторів у регіонах України є просвітницька діяльність та роз’яснювальна робота, які спрямовані на профілактику та запобігання правопорушенням у сфері інтелектуальної власності, зокрема щодо захисту прав УЄФА під час підготовки та проведення чемпіонату ЄВРО 2012. 

Сергій Нікулеско

Графік проведення регіональних семінарів у приймаючих містах затверджено наказом Держдепартаменту від 01.06.2010 №53 "Про затвердження Плану виконання заходів завдання №11 Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу на 2010 рік".

Наступний семінар, присвячений питанням набуття та захисту прав ІВ УЄФА та його комерційних партнерів, відбудеться 17 листопада 2010 року в Києві.

 Підсумки циклу семінарів.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.