Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінари Євро 2012 (2011 року) - м. Львів (28 вересня 2011 року)


Регіональний науково-практичний семінар
на тему "Набуття і захист прав інтелектуальної власності
Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та його комерційних партнерів"

(м.Львів, 28 вересня 2011 року)

28 вересня 2011 року в м. Львів пройшов регіональний науково-практичний семінар, присвячений питанням набуття та захисту прав інтелектуальної власності Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та його комерційних партнерів.

У заході взяли участь представники держадміністрації Львова, правоохоронних органів, судової гілки влади, Львівської обласної митниці, а також фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України та інші зацікавлені особи.

Під час семінару було обговорено практичні питання організації захисту прав інтелектуальної власності УЄФА під час підготовки та проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО 2012™.

Анатолій ГорнісевичВітаючи присутніх, заступник директора Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (Інститут) Анатолій Горнісевич наголосив на важливості та актуальності теми семінару, особливо з огляду на наближення дати проведення чемпіонату ЄВРО-2012. Він ознайомив учасників з основними заходами, які проводяться в напрямі забезпечення набуття й захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів, а також проаналізував сучасний стан відповідної нормативно-правової бази.

Від Львівської митниці зі вступним словом виступив Ярослав Сапрука, головний інспектор сектора з питань захисту прав інтелектуальної власності, який доповів аудиторії про можливості Держмитслужби України щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА.

Заступник начальника відділення розробки законодавства у сфері промислової власності – начальник відділу міжнародних норм права Інституту Марія Василенко – висвітлила питання паразитичного маркетингу як виду протизаконної діяльності та окреслила засоби боротьби з ним. Зокрема, вона розглянула паразитичний маркетинг як асоціацію з подією та її значимістю шляхом використання репутації організатора події та безпосередньо самої події (спортивної) у комерційних цілях без дозволу організатора. Також доповідач навела приклади випадків паразитичного маркетингу, які було зафіксовано під час проведення значимих спортивних заходів.

– Є різні способи боротьби з паразитичним маркетингом та захисту прав інтелектуальної власності добросовісних осіб, а також притягнення до відповідальності осіб, які зловживають правом інтелектуальної власності, – зазначила Марія Василенко. – Але ці способи не однакові та залежать від багатьох факторів, тому кожна країна розробляє власну систему захисту прав інтелектуальної власності на час підготовки та проведення спортивного заходу. В Україні, як і в більшості держав світу, відсутнє спеціальне законодавство, яке регулює відносини, пов’язані із захистом від паразитичного маркетингу. Тому організаторам та спонсорам доводиться захищати свої права за допомогою, наприклад, законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності та захисту від недобросовісної конкуренції.

А.Горнісевич та Я. Сапрука

Марія Василенко


Під час семінару виступили й інші фахівці Інституту.

Начальник відділу заходів з охорони інтелектуальної власності Інна Костенко виступила з доповіддю на тему: «Інтелектуальна власність УЄФА як предмет правової охорони».

Ірина Атаманова, головний спеціаліст аналітично-правового відділу, розповіла про автоматизовану базу даних (БД) інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів. Доповідач зупинилася на призначенні цієї БД, її структурі та особливостях користування. Як зазначила Ірина Атаманова, відомості цієї БД оприлюднені на офіційному веб-порталі Державної служби інтелектуальної власності України – http://base.ukrpatent.org/searchEURO2012.

Основні положення Директив для медіа з використання офіційних знаків УЄФА проаналізувала Наталія Порохніцька, головний спеціаліст відділу заходів з охорони інтелектуальної власності.

Ярослав Огнев’юк, адвокат, патентний повірений, партнер патентно-юридичної агенції «Дубинський і Ошарова», зосередив увагу аудиторії на особливостях практики захисту прав УЄФА. Зокрема, він представив присутнім пропозиції щодо вирішення питань удосконалення законодавства в цій сфері.

Ярослав Огнев’юк

Захід відбувся відповідно до графіка проведення регіональних семінарів у приймаючих містах, затвердженого наказом Державної служби інтелектуальної власності України від 02.08.2011 № 02-Н "Про затвердження Плану виконання заходів завдання № 11 Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу на 2011 рік".

З матеріалами семінару можна ознайомитися ТУТ.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.