Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінари ЄВРО 2012 (2012 рік) - м. Донецьк (25 квітня 2012 року)


Регіональний науково-практичний семінар
на тему "Набуття і захист прав інтелектуальної власності
Об’єднання європейських футбольних асоціацій та його комерційних партнерів"


(м.Донецьк, 25 квітня 2012 року)

На донецькому стадіоні "Донбас Арена", де невдовзі пройдуть матчі Євро-2012, відбувся науково-практичний семінар на тему: "Набуття і захист прав інтелектуальної власності Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та його комерційних партнерів", організований Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба) спільно з Державним підприємством "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ").

Тематика заходу була спрямована на обговорення практичних питань організації захисту прав інтелектуальної власності під час підготовки та проведення фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО-2012™, зокрема й щодо протизаконної комерційної діяльності, яка завдає шкоди УЄФА.

Уже традиційно семінар на "Донбас Арені" зібрав широке коло учасників. Серед них фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України, представники Донецької обласної державної адміністрації, Східної митниці, Донецької обласної державної телерадіокомпанії, а також патентні повірені, адвокати, юристи, освітяни, бізнесові кола й представники засобів масової інформації.

Донецьк – це друге місто, де цього року відбувся такий захід. У квітні семінар пройшов у Харкові, а на травень заплановано два семінари – у Києві та Львові. Останнім часом у зв’язку з наближенням дати проведення чемпіонату з футболу ЄВРО-2012, актуальність теми набуття й захисту прав ІВ, зокрема прав УЄФА та його комерційних партнерів, надзвичайно зросла.

Володимир Дмитришин

– Ми всі бажаємо, щоб громадяни України та її гості зберегли про ці спортивні змагання якнайкращі спогади, – наголосив заступник Голови Державної служби Володимир Дмитришин, відкриваючи захід. – Загальновідомо, що для УЄФА інтелектуальна власність є одним з основних джерел доходу. Ще на етапі подання заявки на право проведення чемпіонату Україна гарантувала УЄФА захист його прав. Питання набуття та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА мають деякі особливості й потребують певних роз’яснень. Тому проведення таких заходів, як сьогоднішній семінар, сприятиме кращому виконанню зобов’язань перед УЄФА.

У своєму виступі Володимир Дмитришин ознайомив учасників з основними заходами, які проводяться Державною службою в напрямі забезпечення набуття й захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів.

Вітаючи учасників від імені Донецької міської ради, заступник начальника управління з питань забезпечення підготовки до Євро-2012 Ірина Морозенко розповіла, зокрема, і про заходи, які організовуються в межах концепції приймаючого міста:

– Проведення в Україні спортивних змагань такого масштабу, як ЄВРО-2012, потребує консолідації зусиль і органів влади, і мас-медіа, і бізнесових кіл, і, звичайно, громадськості для створення ефективної системи захисту інтелектуальної власності УЄФА та його партнерів як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях. У Донецьку ми маємо концепцію приймаючого міста, і працюємо згідно з нею, – зазначила Ірина Морозенко.

Ірина Морозенко

Олена ХаланськаОлена Халанська, начальник сектора з питань захисту прав інтелектуальної власності Східної митниці, доповіла присутнім про можливості Держмитслужби України щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА.

Також перед учасниками семінару виступили фахівці ДП "УІПВ".

Заступник директора з правового забезпечення Ірина Василенко проаналізувала сучасний стан відповідної нормативно-правової бази та зазначила, що з усіма нормативно-правовими актами й методичними виданнями щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної служби.

Марія Василенко, начальник відділення розробки законодавства у сфері промислової власності, у своїй презентації висвітлила питання паразитичного маркетингу як виду протизаконної діяльності та окреслила засоби боротьби з ним. 

Ірина Василенко

Інна Костенко, начальник відділу заходів з охорони інтелектуальної власності, представила аудиторії тему "Програма охорони прав, пов’язаних з проведенням чемпіонату УЄФА ЄВРО-2012".

Головний спеціаліст сектора моніторингу правозастосування відділення організації захисту прав Ірина Атаманова розповіла про автоматизовану базу даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів. Відомості цієї бази даних оприлюднені на офіційному веб-сайті: http://base.ukrpatent.org/searchEURO2012/.

Основні положення рекомендацій для ЗМІ з використання офіційних знаків УЄФА проаналізувала у своїй доповіді Наталія Порохніцька – головний спеціаліст відділу заходів з охорони інтелектуальної власності.

Також на семінарі виступив провідний юрисконсульт підприємства «ПрАТ "Україна Футбол Інтернешнл"» Андрій Катеринчук, який розповів слухачам про особливості практики захисту прав інтелектуальної власності у Федерації футболу України як приймаючій асоціації.

Андрій Катеринчук

Інна Костенко


Представник Донецького державного університету управління – магістр кафедри інноваційного менеджменту та управління проектами Наталія Косинська – подякувала організаторам за проведення такого змістовного семінару, у своїй доповіді вона проаналізувала методи запобігання правопорушенням інтелектуальної власності УЄФА в Донецьку.

Наступний семінар, присвячений питанням набуття та захисту прав ІВ УЄФА та його комерційних партнерів, відбудеться 11 травня 2012 року в Києві.

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.