Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Експерти ЄС формують навчальну програму для українських суддів (15.04.2015)


Експерти ЄС формують навчальну програму для українських суддів

У Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) продовжуються зустрічі з представниками судової гілки влади України в рамках реалізації проекту Twinning.

15 квітня 2015 року експерти ЄС зустрілися з представниками Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ).

У ході зустрічі були обговорені проблеми, які виникають під час розгляду справ, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності (ІВ), для створення навчальної програми в рамках реалізації вищезгаданого проекту.

Головний консультант науково-експертного управління ВССУ Наталія Кузьменко розповіла про специфіку розгляду справ у сфері ІВ судами загальної юрисдикції.

Вона зазначила, що у 2014 році місцевими загальними судами розглядалося 458 цивільних справ вищезазначеної категорії, що на 86 справ більше ніж у 2013 році.

За словами Наталії Кузьменко, найбільшу кількість становили справи зі спорів про авторське право, а найменшу — про суміжні права.

Апеляційними судами у 2014 році переглянуті рішення за 99 цивільними справами про право ІВ, що лише на 4 рішення менше порівняно з 2013 роком.

ВССУ у 2014 році в касаційному порядку переглянуто та скасовано 10 рішень зазначеної категорії, тоді як минулого року — 8.

“Порівнявши відповідні результати за два попередні роки, можна відмітити тенденцію до збільшення кількості спорів, предметом яких є авторське право, і навпаки — зменшується кількість справ зі спорів про права на винахід, корисну модель, промисловий зразок”, — уточнила Кузьменко.

Помічник заступника Голови ВССУ Юрій Хім'як повідомив, що у 2014 році місцевими загальними судами за вироками, що набрали законної сили, засуджено 32 особи за злочини, передбачені ст. 176 ККУ “Порушення авторського права і суміжних прав”, проте у 2013 році таких осіб було удвічі більше.

Крім того, упродовж 2014 року на розгляді вказаних судів було 329 справ про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 51-2 КУпАП “Порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності”, тоді як у 2013 році таких справ було 1 072.

Зосередили свою увагу представники ВССУ й на проблемах, які постають у ході розгляду справ у сфері ІВ. Вони стосуються, зокрема, процедури збору доказів під час судового розгляду як у кримінальному, так і цивільному провадженні.

Представники суду впевнені, що для розгляду справ, пов'язаних із захистом прав ІВ, суддя повинен пройти спеціальну підготовку та мати освіту в галузі ІВ.

“Отже, навчальні тренінги нам дуже потрібні – вони допоможуть направити судову практику вирішення спорів, пов'язаних з ІВ, в єдине русло”, — зазначила Кузьменко.

Крім того, представники ВССУ підкреслили, що особливо важливими для них будуть семінари про відшкодування збитків, порушення авторського права та прав на торговельні марки.

Вислухавши пропозиції представників ВССУ, іноземні експерти в розгляді справ, пов’язаних із захистом прав ІВ, суддя Апеляційного суду м. Мадрид Альберто Аррібас та суддя Господарського суду м. Аліканте Луїс Солер пообіцяли, що обов'язково врахують їх під час формування навчальної програми для українських суддів.

У свою чергу, начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова повідомила, що серед найактуальніших тем, з якими Держслужба звертається до європейських суддів, є питання захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет, торговельні марки, географічні зазначення та інші.

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.