Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Упровадження європейських стандартів у сфері інтелектуальної власності (02.06.2015)


Упровадження європейських стандартів у сфері інтелектуальної власності

На сьогодні Україні, як у напрямі розвитку сфери інтелектуальної власності (ІВ), так і на шляху до європейської інтеграції, украй важливо підтримувати постійний обмін досвідом з європейськими патентними відомствами та міжнародними організаціями з ІВ. Як підкреслив голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський під час церемонії відкриття в Україні проекту ЄС TWINNING «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» (TWINNING) у травні 2014 року, Європейський Союз перейшов на єдину європейську модель у сфері захисту прав інтелектуальної власності. І Україна незабаром стане частиною такої моделі.

Основними цілями цього проекту є підвищення ефективності захисту прав інтелектуальної власності в Україні, створення необхідних інструментів для заохочення іноземних інвестицій, підвищення конкурентоздатності держави, а також дотримання законних прав українських правовласників. В нашій країні проект упроваджується експертами Іспанського відомства торговельних марок і патентів, Відомства патентів і торговельних марок Данії та фахівцями Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ).

З моменту започаткування TWINNING велася активна робота європейських та український фахівців з реалізації програми проекту. Зокрема, проаналізовано низку законодавчих актів України у сфері інтелектуальної власності на предмет їх відповідності нормативно-правовій базі ЄС, проведено семінари, тренінги та спеціальні навчальні програми для співробітників ДСІВ, експертів Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), представників Міністерства внутрішніх справ України, Державної фіскальної служби України, а також суддів сфери інтелектуальної власності та патентних повірених.

Для посилення професійних навичок експерти з об’єктів промислової власності Укрпатенту стали учасниками спеціального навчального курсу, програма якого була розроблена спільно українськими й іспанськими фахівцями.

Окремі напрями роботи в рамках проекту були присвячені оптимізації роботи цифрової патентної бібліотеки, удосконаленню діяльності апеляційної палати, зниженню рівня піратства тощо. Навчання та обмін досвідом між українськими та європейськими колегами проходили як в Україні, так і в Іспанії й Данії.

Досвідом ЄС у сфері боротьби з порушеннями авторського права та суміжних прав поділилися європейські фахівці – Міхалі Фічор та Кеннет Райт. Представники Відомства Данії з питань патентів і торговельних марок Келд Німанн Єнсен і Пол Берендт Петерсен провели навчальний тренінг «Управління сучасним відомством з питань інтелектуальної власності». Слід відмітити також активну позицію фахівців Патентного департаменту Іспанського відомства з питань патентів і торгових марок: Хавьєр Вера Роа, Луїс Хімено Ольсіна, Бланка Віла, Марта Марія Гарсіа Гонсалез, Алехандра Гонсалез Фернандез доклали значних зусиль для успішних комунікацій у рамках проекту. Вони поділилися досвідом роботи іспанського закладу експертизи, провели низку тренінгів та зустрічей з українськими колегами.

По закінченню реалізації навчальної програми проекту TWINNING фахівцям ДСІВ та Укрпатенту було вручено відповідні сертифікати про успішне завершення курсу.

Пабло Роденас

Європейські колеги високо оцінили рівень професійної підготовки українських експертів. Постійний радник проекту TWINNING Пабло Роденас так прокоментував результати роботи:

– Ми дуже вдячні українським фахівцям за співпрацю та ефективні робочі зустрічі, завдяки яким з-поміж іншого було розроблено програму посилення професійних навичок експертів. Сподіваюся, що тісне спілкування з українськими колегами дозволить активізувати подальший діалог та обмін досвідом усіх учасників TWINNING. Безумовно, реалізація цілей цього проекту допоможе Україні виконати свої зобов’язання в рамках двосторонніх відносин з ЄС.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.