Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - У рамках проекту ЄС Twinning проведено заключний тренінг для митників у м. Одеса (7-9.06.2016)


У рамках проекту ЄС Twinning проведено заключний тренінг для митників у м. Одеса

7 – 9 червня 2016 року відбувся четвертий та заключний тренінг для митників, запланований у рамках проекту ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» та проведений спільно з Місією ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) у м. Одеса. До участі в заході долучилися представники митних одиниць Державної фіскальної служби України (ДФС), розташованих в Одеському регіоні. Загалом до роботи над завданнями тренінгу долучилися близько 30 учасників.

Захід відкрили вітальні промови Пабло Роденаса, постійного радника проекту Twinning, та Развана Будеану, голови оперативного відділу Місії EUBAM. Подякувавши Місії за теплий прийом та організацію семінару, пан Роденас висловив сподівання, що заключний тренінг проекту буде корисним для його учасникам і проходитиме у формі активного обговорення.

Як і під час попередніх тренінгів, проведених для митних інспекторів з інших регіонів України, основну програму заходу склали доповіді радника Міжнародної торговельної палати Александри Іліопулу та представника Митної служби Іспанії Тереси Ібаньєз. Іспанська експерт у своїх презентаціях окреслила основні нововведення та найкращі практики роботи Митної служби Іспанії, пов’язані з набуттям чинності Регламенту ЄС № 608/13. Нагадаємо, що положення цього Регламенту наразі адаптуються також і до українського законодавства на підставі Угоди про асоціацію. Учасники тренінгу ознайомилися з основними вимогами Регламенту, проаналізували роботу інформаційної бази даних (COPIS), що містить усі заяви правовласників про сприяння захисту на території ЄС. Пані Ібаньєз представила документацію щодо розрізнення оригінальних та підробних товарів, надану правовласниками, нагадала про важливість доступу до такої інформації для якісної роботи митної служби.

У свою чергу пані Іліопулу виступила перед учасниками з аналізом останніх досліджень щодо впливу прав інтелектуальної власності на економіку розвинутих країн та пояснила основні аспекти захисту прав на географічні зазначення, зробивши акцент на основних положеннях Угоди про асоціацію у цій частині та напрямах їх застосування в роботі митних інспекторів. Пані Іліопулу також звернула увагу на проблематику митного захисту прав на патенти на винаходи, доповнивши презентацію роз’ясненням основних критеріїв патентоспроможності. Остання презентація експерта була присвячена питанню спеціальної конфіскації незаконних доходів, отриманих з порушенням прав інтелектуальної власності, як сучасного інструмента боротьби проти піратства та контрафакту.

Основна програма тренінгу, розроблена у відповідності до попередніх запитів, отриманих від української сторони, була доповнена виступами експерта EUBAM Ірінель Суругю щодо діяльності Місії у сфері покращення захисту прав інтелектуальної власності. Експерт з молдовського Відомства інтелектуальної власності (AGEPI) Іон Тіганас презентував модель координації між державними установами Молдови, що діють у сфері правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності, звернувши увагу українських колег на важливість такої співпраці. У ході тренінгу також заслуховувалася доповідь щодо української системи митного захисту прав на інтелектуальну власність, представлена Артемом Тищенком, завідувачем сектору захисту прав інтелектуальної власності та експортного контролю Управління організації митного контролю.

На продовження вже усталеної практики третій день тренінгу було присвячено презентаціям від правовласників щодо способів розрізнення оригінальних товарів та відповідних підробок. Учасники заходу детально вивчили елементи захисту таких торговельних марок: The H.D. Lee Company, Inc., Wrangler Apparel Corp., Puma, Tommy Hilfiger Licensing B.V., Christian Dior Couture, GUCCIO GUCCI SPA (RB), WD-40 Manufacturing Company, Belkin International, Procter & Gamble, Reckitt Benckiser. Зазначимо також, що вищезгадані презентації опрацьовувалися з використанням роздаткового матеріалу, що допомогло митним інспекторам підкріпити сприйняття теоретичної інформації практичним ознайомленням з конкретними прикладами, поставити додаткові запитання та налагодити прямий контакт з представниками правовласників.

Проект Twinning пропонує всім охочим долучитися до вивчення тематичних інформаційних матеріалів: презентації доповідей можна завантажити за посиланням (RAR, 15 МБ).

7-9.06.2016 - У рамках проекту ЄС Twinning проведено заключний тренінг для митників у м. Одеса

7-9.06.2016 - У рамках проекту ЄС Twinning проведено заключний тренінг для митників у м. Одеса

7-9.06.2016 - У рамках проекту ЄС Twinning проведено заключний тренінг для митників у м. Одеса

7-9.06.2016 - У рамках проекту ЄС Twinning проведено заключний тренінг для митників у м. Одеса

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.