Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Проект Twinning уже вкотре звертається до проблематики захисту ІВ на рівні митних органів (22-24.03.2016)


Проект Twinning уже вкотре звертається до проблематики захисту ІВ на рівні митних органів

22 – 24 березня 2016 року в приміщенні Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) у рамках проекту ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» відбувся другий за ліком тренінг для співробітників митних органів. До участі в заході були запрошені представники окремих регіональних митниць Державної фіскальної служби України (ДФС), центрального апарату ДФС та митниць ДФС Київського регіону, Державного науково-дослідного інституту митної справи та Університету ДФС. Загалом захід відвідало більше як 50 учасників.

Розпочала тренінг вступна доповідь Постійного радника проекту Twinning в Україні Пабло Роденаса, який ознайомив аудиторію з триденною програмою заходу та підкреслив, що з набуттям в повному обсязі чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС найбільш актуальними стають питання гармонізації законодавства та запровадження відповідних практик у митних процедурах. Тому передання європейського досвіду у цій сфері, особливо стосовно нових для українських фахівців аспектів, є дуже важливим для митних органів.

Основну програму тренінгу відкрила радник Міжнародної торговельної палати Александра Іліопулу, яка зосередила увагу на глобальних масштабах проблем захисту прав ІВ та боротьби з контрафактом. За словами фахівця, загальна вартість піратської та контрафактної продукції у світі сьогодні вища за сукупний ВВП 150 країн. За даними дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) через кордони щороку пересувається контрафактна продукція вартістю 250 млрд долл. Більше ніж половина контрафакту – це фармацевтичні товари; чималу частину складають побутові товари та харчові продукти, і цей факт несе велику небезпеку для споживачів. У 2014 році митними органами ЄС було зареєстровано понад 95 тис. справ щодо затримання понад 35 млн одиниць товарів, які порушують права ІВ. Список очолює тютюнова продукція (35 %), далі йдуть іграшки та ліки, а загальна частка товарів щоденного вжитку складає 28,6 %. Александра Іліопулу навела приклади успішних операцій з вилучення контрафакту, які було проведено в останні роки силами Interpol-Europol та Всесвітньої митної організації; звернула увагу на зацікавленість у збільшенні обігу контрафакту з боку організованих злочинних угруповань. Також європейський експерт окреслила важливу роль правової охорони ІВ на сучасному підприємстві для забезпечення розвитку бізнесу, безпеки та здоров’я споживачів, створення нових робочих місць.

Александра Іліопулу

Тереса Ібаньєз

У наступних модулях тренінгу Тереса Ібаньєз, представник Митної служби Іспанії, запропонувала аудиторії детальний аналіз Регламенту ЄС № 608/2013 про митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної власності та відповідного імплементаційного Регламенту № 1352/2013; розглянула особливості застосування нормативно-правової бази в ситуаціях, коли товар потрапляє в митну зону ЄС чи залишає її; визначила поняття піратських товарів, дій ex oficio у випадку виявлення порушень прав ІВ. Фахівець детально окреслила процедуру подання та обробки заяви про сприяння захисту. Також українським митникам була надана можливість дізнатися про принципи роботи системи захисту торговельних марок та ІВ (COPIS) шляхом ознайомлення з результатами митного дослідження неоригінальної продукції із використанням позначення «Шампанське» та прикладами виявлення підробок за характерними елементами (елементи живлення Duracell, продукція BiC).

Багато матеріалів тренінгу було присвячено питанням аналізу та управління ризиками для підвищення ефективності митного контролю. У своїй доповіді Тереса Ібаньєз торкнулася низки важливих проблем: модель управління ризиками, аналіз ризиків для спрощеної декларації, фільтри, фізичний огляд, процедура оформлення вантажу та її документування, співпраця з Національною гвардією в напрямі протидії контрафакту. Фахівець зазначила, що у 2015 році митна служба Іспанії затримала майже 2,6 млн підроблених товарів у рамках 2 504 операцій, відкрила на 28,4 % більше проваджень, ніж у 2014 році. Вартість затриманих нелегальних товарів у випадку потрапляння їх на ринок мала скласти 129,9 млн євро.

Окремий модуль тренінгу було присвячено порушенням у вигляді так званого паралельного імпорту оригінальної продукції з держав, які залишаються поза межами ЄС. Також особливу увагу було приділено географічним зазначенням та назвам місць походження товару, засобам і режимам їх охорони.

Третій день заходу відбувся за участю представників правовласників, які на прикладах знаків для товарів і послуг Lacoste, Lee, Wrangler, Nike, WD-40, Reckitt Benkiser, LVMH продемонстрували основні види порушень прав ІВ та назвали відповідні запобіжні засоби. Також аудиторія мала нагоду ознайомитися із елементами захисту від підробок на реальних зразках продукції спортивного взуття.

На завершення програми всі учасники тренінгу отримали сертифікати про участь у заході від проекту Twinning. Нагадуємо, що програма заходів для ДФС передбачає проведення чотирьох тренінгів у період із січня по червень 2016 року із залученням співробітників усіх обласних митниць України.

Іспанські фахівці пропонують усім охочим долучитися до роботи над матеріалами тренінгу: презентації доповідей можна завантажити за посиланнями, розміщеними нижче.

"Важливість охорони прав ІВ на митному кордоні" (PDF, 0,3 МБ)
"Аналіз Регламенту ЄС №608/2013 та імплементаційного Регламенту Єврокомісії№1352/2013" (PDF, 2,3 МБ)
"Презентація заяв від правовласників" (PDF, 4,2 МБ)
"Практичний аналіз застосування Регламенту ЄС №608/2013 у роботі митниці. Аналіз ризиків." (PDF, 3,5 МБ)
"Паралельний імпорт" (PDF, 0,4 МБ)
"Географічні зазначення: визначення та загальні принципи. Угода про асоціацію між Україною та ЄС" (PDF, 0,8 МБ)

Тренінг для співробітників митних органів

Тренінг для співробітників митних органів

   
 

Тренінг для співробітників митних органів

 

   

Тренінг для співробітників митних органів

Тренінг для співробітників митних органів

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.