Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Досвідом ЄС у сфері боротьби з порушеннями авторського права та суміжних прав продовжують ділитися європейські фахівці в рамках проекту Twinning (22-23.09.2015)


Досвідом ЄС у сфері боротьби з порушеннями авторського права та суміжних прав 
продовжують ділитися європейські фахівці в рамках проекту Twinning

Цього тижня Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) спільно з європейськими експертами продовжує роботу над удосконаленням українського законодавства у сфері інтелектуальної власності (ІВ) у рамках реалізації проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» та обговорює розробки ефективної моделі методології оцінки рівня піратства в Україні.

22 вересня 2015 року фахівці системи зустрілися з експертом проекту Тwinning – доктором Міхалі Фічором (Президентом Угорської Ради з авторського права): спільно проаналізовано відповідність комплексного проекту закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав», розробленого фахівцями ДСІВ, вимогам відповідних Директив ЄС. Детально обговорено ключові зміни в термінології підготовленого документа. Міхалі Фічор відзначив, що колегами з ДСІВ враховані всі рекомендації, які він надавав щодо цього законопроекту. Також пан Фічор повідомив, що найближчим часом проаналізує проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет», оприлюднений для громадського обговорення на сайті Мінекономрозвитку. Свої побажання щодо нього пан Фічор висловить фахівцям ДСІВ в п’ятницю.

23 вересня в ДСІВ відбулася зустріч з радниками Датського відомства з патентів і торгівельних марок Кеннетом Райтом та Філом Люїсом. Європейські експерти разом з представниками ДСІВ, Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» та Державного підприємства «Інтелзахист» обговорили міжнародний досвід з оцінки рівня піратства, а також приділили значну увагу питанням опрацювання української статистики та визначення рівня відповідних порушень у нашій державі. Кеннет Райт повідомив, що в країнах Європейського Союзу відповідна методологія працює. Наразі обраховано рівень піратства та контрафакту в трьох галузях: виробництво спортивних товарів та одягу. За словами пана Райта, відповідні розрахунки будуть проведені ще у 12 галузях, серед яких музичний та кіносектор. Європейський експерт одразу зазначив, що для здійснення відповідних розрахунків необхідна повна інформація від основних учасників ринку, з отриманням якої виникають проблеми як в ЄС, так і в Україні.

– Отримати інформацію з музичної сфери, щоб потім обрахувати відповідний алгоритм рівня піратства, важко. У європейських країнах іноді доводилося купувати таку статистичну інформацію. Важко знайти відповідні дані й в Україні. Від часу наших зустрічей, проведених з вами в рамках Twinning ще в лютому цього року, не вдалось отримати жодної інформації від сектора бізнесу. Наразі ми знову зустрічалися з представниками кіно- та музичної галузі. Сподіваємося на розуміння та співпрацю – це дозволить визначити найбільш точний алгоритм вирахування рівня піратства в Україні, – зазначив Кеннет Райт.

Філ Люїс підтримав колегу у хвилюваннях останнього щодо браку показників:

– Є методологія – немає інформації для неї. Ми не втрачаємо надії, що українські медійники нам допоможуть, – прокоментував пан Люїс. Він також детально розповів українським колегам про міжнародний досвід оцінки рівня піратства, пообіцяв надіслати звіти, зроблені по країнах ЄС. І наголосив на важливості систематичної роботи в обговорюваному напрямі, над чим, зокрема, працюють і в Європейському Союзі.

У свою чергу, фахівці системи запевнили європейських експертів у підтримці і допомозі, розповіли про те, що ДСІВ є партнером проекту «Чисте небо», до реалізації якого залучені провідні телеканали країни. А, отже, на партнерських правах можна запросити відповідну статистику щодо запланованих (планових) та реальних рівнів (показників) обсягу продажу продуктів, що допоможе в підготовці методології оцінки рівня піратства в Україні. Свою допомогу запропонували й фахівці ДП «Інтелзахист».

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.