Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Продовжується робота над вивченням законопроектів з питань промислової власності (18-22.05.2015)


Європейські експерти позитивно оцінюють роботу ДСІВ щодо адаптації законодавства України до законодавства ЄС

Цього тижня в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) європейські експерти продовжили роботу над вивченням розроблених фахівцями системи законопроектів з питань промислової власності.

У рамках проекту ЄС Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» експерти Іспанського відомства патентів та торговельних марок – голова відділу міжнародних відносин та співпраці із судами департаменту правового забезпечення та міжнародних відносин Сільвія Наварез і юрист департаменту правового забезпечення та міжнародних відносин Алехандра Гонсалез – у форматі робочих зустрічей працюватимуть з українськими фахівцями й експертами системи над законопроектами щодо правової охорони промислових зразків та винаходів і корисних моделей, спрямованими на їх адаптацію до законодавства ЄС.

Начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова звернула увагу іноземних колег на деякі проблемні питання, які виникли під час роботи над законопроектами. Передусім ішлося про важливість правильної імплементації положень директиви й регламенту в частині визначення понять «інформований користувач» та «доречні кола» стосовно промислових зразків.

Що ж до правової охорони винаходів і корисних моделей, то експертами системи особлива увага була приділена додатковому захисту медичних продуктів і агрохімії – дуже корисною була б думка європейських фахівців про «додатковий охоронний сертифікат», передбачений у Євросоюзі.

Інна Шатова також повідомила іспанським експертам про окрему новацію в українському законопроекті – норми, направлені на боротьбу з так званим патентним тролінгом, який останнім часом має місце в Україні.

«Відбулося чимало громадських обговорень, зустрічей з представниками бізнесу, юридичної сфери, адвокатами та патентними повіреними. Неодноразово предметом обговорень ставали чисельні правопорушення заявниками основного критерію порядності та чесності на ринку патентів на промислові зразки. Це дало нам юридичні підстави включити в процедуру експертизи промзразків публікацію заявок і подання заперечень третіми особами», – зазначила Інна Шатова.

Загалом Сільвія Наварез та Алехандра Гонсалез позитивно та високо оцінили всю ґрунтовну роботу, проведену їхніми українськими колегами над зазначеними вище законопроектами. Іспанські експерти мали змогу ознайомитися з підготовленими документами, проаналізувати їх та запевнили фахівців системи, що вже в червні нададуть свої рекомендації щодо вищезазначених нормативно-правових актів з урахуванням законодавства ЄС.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.