Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Проект ЄС Twinning завершує програму тренінгів для представників адміністративних судів (19-21.07.2016)


Проект ЄС Twinning завершує програму тренінгів для представників адміністративних судів

З 19 по 21 липня 2016 року в приміщенні Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) у рамках проекту ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» відбувся заключний, другий за ліком, тренінг для представників адміністративних судів України.

До участі в заході були запрошені представники Вищого адміністративного суду України, Окружного адміністративного суду м. Київ, окружних адміністративних судів та апеляційних адміністративних судів різних регіонів України, а також Господарського суду м. Київ.

Основну частину програми тренінгу розпочала представник Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок (ІВПТМ) Сільвія Наварез. Вона провела загальний огляд законодавства ЄС з питань ІВ, розкрила зміст основних етапів еволюції захисту прав ІВ в Іспанії та охарактеризувала сучасний стан справ у галузі; звернула увагу на особливості впровадження відповідних Директив ЄС, ознайомила присутніх з роботою іспанської міжгалузевої комісії з боротьби з контрафактом.

Наступні модулі тренінгу були присвячені знакам для товарів і послуг. Суддя Господарського суду м. Аліканте Луіс Антоніо Солер зупинився на особливостях цього об’єкта промислової власності, розглянув принципи захисту добре відомих знаків, нормативно-правову базу для захисту знаків з репутацією та причини конфліктів між знаками. У якості прикладів були наведені рішення іспанського суду щодо торговельних марок ЄС (м. Аліканте), Господарського суду м. Аліканте, Суду справедливості ЄС у справах L'Oreal, Adidas AG-Marca Mode CV, Intel-CPM, Davidoff, Lloyds. Основною темою третього модуля стали обов'язки правовласника з використання знака та вимоги для збереження прав, проілюстровані прикладами зі справ Colloseum/Levi Strauss, Leno/Hagelkruis, Bernhard Rintisch/Klaus Eder, Specsavers. Також були розглянуті підстави для втрати чинності та визнання знака недійсним. Окремим питанням стало використання знаків у мережі Інтернет, зокрема в контекстній рекламі, доменних іменах; аналізувалася проблема продажу в Глобальній мережі товарів із знаками, нанесеними компаніями, які не є ексклюзивними дистриб'юторами; обговорювалися особливості використання знака в якості хештегу або імені користувача й реєстрації знака для блокування доменного імені тощо.

Сільвія Наварез

Луіс Антоніо Солер

Альберто Аррібас

Пабло Роденас

У рамках доповіді, присвяченій патентному праву, суддя Апеляційного господарського суду м. Мадрид Альберто Аррібас презентував інформацію про основні аспекти Угоди ТРІПС, розглянув положення Директиви 2004/48/ЄС , а також розкрив поняття позову про визнання права власності, який використовується для створення безпечних умов здійснення промислової або комерційної діяльності та дозволяє уникнути неочікуваних позовів про порушення прав на патент. Також у фокусі уваги були питання про визнання недійсності патенту, вичерпання прав на патент, інші об'єкти, які використовуються для захисту прав на винахід (сертифікат додаткової охорони), топографії інтегральних мікросхем; аналізувалася судова практика із зазначених питань.

У секції з промислових зразків були розглянуті рішення Суду загальної юрисдикції ЄС у справах щодо використання міжнародного промислового зразка в сегменті обладнання для конференційних систем, а також рекламної продукції для ігор. Обговорювалося питання правової охорони незареєстрованих промислових зразків, які є загальновідомими в межах ЄС. Були порушені проблеми охорони в ЄС промислових зразків, які стосуються запчастин, та детально проаналізоване рішення Суду ЄС у справі Ford Motor/Wheeltrims щодо порушення прав власника торговельної марки Ford.

У заключній частині тренінгу присутнім було вручено сертифікати про участь у заході. Постійний радник проекту ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» Пабло Роденас подякував представникам адміністративних судів України за активне обговорення питань, винесених на розгляд, а також висловив сподівання продовжити плідну співпрацю з українськими фахівцями в майбутньому.

Фахівці проекту Twinning люб’язно надали всім охочим можливість ознайомитися з матеріалами тренінгу. Презентації доповідей можна завантажити за посиланнями, розміщеними нижче.

19-21.07.2016 - Проект ЄС Twinning завершує програму тренінгів для представників адміністративних судів

19-21.07.2016 - Проект ЄС Twinning завершує програму тренінгів для представників адміністративних судів

19-21.07.2016 - Проект ЄС Twinning завершує програму тренінгів для представників адміністративних судів

19-21.07.2016 - Проект ЄС Twinning завершує програму тренінгів для представників адміністративних судів

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.