Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - У центрі уваги – цифрова патентна бібліотека (11.07.2014)


У центрі уваги – цифрова патентна бібліотека

11 липня 2014 року в Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» (далі – ДП «УІПВ») відбулася підсумкова зустріч фахівців державної системи правової охорони інтелектуальної власності з європейськими колегами щодо визначення шляхів подальшого розвитку в Україні цифрової патентної бібліотеки (ЦПБ).

Протягом попереднього тижня представники Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок – керівник відділу досліджень Альберто Інзенга та керівник відділу документації Бланка Віла, – а також постійний радник проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» Пабло Роденас провели широкі консультації з українськими колегами щодо розробки сайта ЦПБ, обговорили та узагальнили попередні рекомендації.

Пабло Роденас

Альберто Інзенга

За результатами роботи Бланка Віла виступила перед учасниками зустрічі з фінальною презентацією, у якій зробила акцент на особливостях побудови Інтернет-ресурсу, його наповненні, доступі до баз даних тощо. Крім того, проаналізувала розроблений українською стороною варіант сайта, порівняла цю версію з найкращими європейськими аналогами, окреслила свої уточнення та пропозиції.

– Ідея створення сайта ЦПБ надзвичайно слушна. Особливо корисним таке нововведення буде для заявників, оскільки вся інформація акумулюватиметься на одному ресурсі. Важливо узгодити структуру та наповнення останнього з іншими веб-ресурсами державної системи правової охорони інтелектуальної власності, щоб уникнути дублювання інформації. А також необхідно розмістити на таких веб-сайтах посилання на головну сторінку ЦПБ, – зазначила іспанський експерт.

Бланка Віла порекомендувала українському відомству включити інформацію з баз даних до нової міжнародної бази зареєстрованих торговельних марок, де вже представлена інформація про об’єкти промислової власності низки країн.

Сергій Мосов

Бланка Віла

Заступник директора ДП «УІПВ» з інформаційно-технічного забезпечення експертизи Сергій Мосов схвально відгукнувся про рекомендації іспанської сторони та пообіцяв врахувати їх під час розробки концепції сайта ЦПБ. За його словами, інтерфейс обговорюваного ресурсу повинен відповідати потребам якнайширшого кола користувачів, особливо учнівської та студентської молоді.

Учасники зустрічі торкнулися й проблем затримки розміщення найактуальнішої інформації про наповнення українських баз даних на європейських сайтах, зокрема в найбільшій безкоштовній європейській базі даних Еspasenet. Зарубіжні гості пообіцяли допомогти у вирішенні цього питання.

Пабло Роденас окреслив напрями подальшої роботи європейських фахівців у частині вдосконалення ЦПБ та пообіцяв, що в рамках реалізації поставлених завдань колеги з-за кордону надаватимуть українській стороні всебічну допомогу. Він повідомив, що документи з останніми узагальненими пропозиціями надійдуть до українського відомства за два тижні.

Нагадаємо, що оптимізація ЦПБ – це лише один з компонентів проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні», реалізація якого розпочалася в Україні у квітні 2014 року. Його виконавцем обрано консорціум Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок і Відомства Данії з питань патентів та торговельних марок. Пабло Роденас, який координуватиме місії експертів Іспанії та Данії, працюватиме в нашій державі протягом усього строку реалізації проекту.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.