Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Адаптація законодавства України до законодавства ЄС триває: з європейським експертом обговорено розроблені ДСІВ законопроекти з питань промислової власності (13.05.2015)


Адаптація законодавства України до законодавства ЄС триває:
з європейським експертом обговорено розроблені ДСІВ законопроекти з питань промислової власності

На цьому тижні в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) у рамках проекту ЄС Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» європейський експерт Моніка Поп зустрілася з фахівцями системи – працювали над адаптацію законодавства України до законодавства ЄС, зокрема над розробленими законопроектами про правову охорону торговельних марок та компонування напівпровідникових виробів.

Моніка Поп, прокурор у відомстві, яке є частиною Вищого касаційного суду в Бухаресті (Румунія) (раніше очолювала відділ, що займається правами інтелектуальної власності, у прокуратурі Румунії), міжнародний експерт з колосальним досвідом, займалася питаннями адаптації законодавства Румунії до норм та положень ЄС з 2005 року, очолювала робочу групу в цій країні з питань інтелектуальної власності – відповідала за реалізацію законодавчих ініціатив, за навчання, за роботу інформаційних компаній, куди входили представники як приватного сектору, так і держсектор.

Маючи загальні знання про законодавство в сфері промислової власності в Україні, Моніка Поп сподівається суттєво допомогти українським фахівцям слушними рекомендаціями щодо змін відповідних нормативно-правових актів з урахуванням законодавства ЄС.

У свою чергу начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова коротко розповіла про імплементацію законодавства України до законодавства ЄС у сфері інтелектуальної власності, яка відбувається згідно з планом, затвердженим розпорядженням Уряду. За її словами, думка європейських експертів щодо розроблених законопроектів є вкрай потрібною. «Упевнена, що нам вдалося достатньо повно імплементувати до наших чинних законів відповідні Директиви та регламенти ЄС. Сподіваємося, що внесені зміни будуть зрозумілі в процесі їх правозастосування – як відомству, так і третім особам – правоохоронним органам та зацікавленій громадськості. Звичайно, у нас є кілька відкритих питань, але конкретних, цільових. Хотілося б отримати висновок європейської сторони – підтвердження того, що ми правильно розуміємо окремі положення Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС», – зазначила Інна Шатова.

Наразі робота триває, європейський експерт, опрацювавши вищезазначені законопроекти, надасть свої рекомендації вже на початку червня.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.