Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Навчання експертів у рамках проекту Twinning (02-06.02.2015)


Навчання експертів у рамках проекту Twinning

У період з 2 по 6 лютого 2015 року в Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») відбувся семінар для експертів «Патенти, конкретні питання», організований у рамках проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» (Twinning).

З навчальним матеріалом перед аудиторією семінару виступили фахівці Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок (ІВПТМ) – технічний радник з питань міжнародного співробітництва патентного департаменту Хавьєр Вера Роа та керівник відділу документації Бланка Віла. Участь у заході взяли експерти відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем ДП «УІПВ».

Протягом восьми сесій розглядалися такі питання: системи класифікацій патентів, технічні особливості вимог до патентів, незалежні та залежні вимоги до патентів, патентування в галузі біотехнологій, фармацевтичні патенти, нанотехнології, винаходи для комп’ютерів. Окремі презентації були присвячені таким темам, як технологічно-інформаційні послуги патентних відомств і системи якості управління в патентній сфері.

Зокрема, на семінарі всебічно розглядалися системи класифікації та пошуку патентних документів на прикладі міжнародної патентної класифікації (ІРС) 2015.01, європейської патентної класифікації (CPC), японської патентної класифікації та ін. Також щодо фармацевтичних патентів, ураховуючи специфіку галузі, детально були розглянуті справи Маркуша, Болара, додаткові сертифікати, поліморфи, питання повторного медичного використання. Тема патентування біотехнологій розглядалася через розкриття специфіки депонування біологічного матеріалу, ознайомлення з переліком послідовностей, аналіз випадків єдності тощо. Велику зацікавленість аудиторії викликала тема патентування нанотехнологій, під час висвітлення якої викладачі зосередили увагу на стратегіях розвитку в цій досить ще новій галузі технологій, а також зупинилися на класифікації та пошуку відповідних патентів. Обговорювалися й питання Договору про патентну кооперацію (РСТ) та національної процедури видачі патенту.

Під час навчальних модулів, що включали як теоретичні, так і практичні заняття, використовувалися реальні приклади з досвіду роботи фахівців ІВПТМ. Кожен з учасників отримав відповідні сертифікати про завершення курсу.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.