Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Проект ЄС Twinning продовжує серію тренінгів для митників України (24-26.05.2016)


Проект ЄС Twinning продовжує серію тренінгів для митників України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України24 – 26 травня 2016 року в приміщенні Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) у рамках проекту ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» проведено третій за ліком тренінг для співробітників митних органів України. До участі в заході долучились представники окремих регіональних митних одиниць Державної фіскальної служби України (ДФС), центрального апарату ДФС та митниць ДФС Київського регіону. Загалом захід відвідало більше як 50 учасників.

Основну програму тренінгу склали доповіді радника Міжнародної торговельної палати Александри Іліопулу та представника Митної служби Іспанії Тереси Ібаньєз, які детально ознайомили аудиторію з принципами організації захисту прав інтелектуальної власності (ІВ) на рівні митних органів. Іспанія, як і інші країни ЄС, має чималий досвід у боротьбі з контрафактною продукцією на кордонах. Тож інформаційна робота, яку проводять європейські колеги в рамках проекту Twinning, є дуже корисною для вітчизняних фахівців, які забезпечуватимуть упровадження європейських стандартів у діяльності українських митних одиниць.

Коментуючи ситуацію із захистом прав ІВ на митних кордонах ЄС, Александра Іліопулу навела дані Спільного звіту Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Відомства ЄС з інтелектуальної власності (EUIPO) щодо «Торгівлі контрафактними та піратськими товарами», який було оприлюднено у квітні 2016 року. Так обсяг торгівлі контрафактом у світі сягає 461 млрд дол. (2,5 % від загального обсягу), у той час як в ЄС контрафакт становить 5 %  від імпорту (85 млрд євро). Найбільшим джерелом та виробником підробних товарів є Китай, також великий обсяг контрафакту походить з Гонконгу, Туреччини, Сингапуру, Тайланду й Індії. Однією з найбільш широко представлених категорій підробок, яка несе велику небезпеку споживачеві, продовжують залишатися ліки. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 10 % усіх ліків у світі є підробними, а в країнах, що розвиваються, цей показник сягає 30 %. Як зазначила Александра Іліопулу, враховуючи надважливе значення ІВ у створенні прямих та непрямих робочих місць, залученні іноземних інвестицій, митні органи повинні гідно виконувати свою роль на передовій лінії захисту країни від товарів, які порушують права ІВ.

У наступних модулях тренінгу Тереса Ібаньєз презентувала ґрунтовний аналіз Регламенту ЄС № 608/2013 про митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної власності та відповідного імплементаційного Регламенту № 1352/2013. Експерт дала визначення основним поняттям та розглянула сферу застосування нормативних документів. У межах окремого модуля розглядалася система захисту торговельних марок та ІВ (COPIS), роботу якої було проілюстровано практичними прикладами з процедур оформлення вантажів, які мали ознаки підробної продукції. Іспанські експерти детально зупинилися на питанні управління ризиками під час імпорту товарів, розглянувши прецеденти виявлення підробок та застосування митниками відповідних процедур. За словами фахівців, у 2015 році митною службою Іспанії здійснено понад 2,5 тис. операцій та затримано 2,6 млн контрафактних товарів, загальна ринкова вартість яких становила 129,9 млн євро. За підсумками операцій відкрито 176 проваджень, затримано 124 особи за підозрою в незаконній діяльності.

Александра Іліопулу

Тереса Ібаньєз

Також під час тренінгу були висвітлені питання порушення прав під час паралельного імпорту оригінальної продукції з держав поза межами ЄС та питання охорони географічних зазначень і назв місць походження товару в межах ЄС. За даними 17 держав-членів ЄС, що репрезентують близько 82 % ринку географічних зазначень, порушення розподіляються за категоріями товарів таким чином: 12,7 % – спиртні напої; 11,5 % – фрукти, овочі та зернові; 11,0 % – свіже м'ясо та м'ясні продукти; 10,6 % – сири; 8,6 % – вино; 0,1 % – пиво. Загальна вартість товарів, які порушували географічні зазначення ЄС у 2014 році, склала приблизно 4,3 млрд євро (або майже 9 % ринку товарів з географічними зазначеннями), а втрати споживачів, яких було введено в оману, склали близько 2,3 млрд євро (або 4,8 % від загальної кількості товарів із зазначеннями).

Заключний день заходу відбувся за участю представників правовласників, які на прикладах знаків для товарів і послуг Imperial Tobacco (власник тютюнових брендів Davidoff, West, Parker & Simpson, «Прима»), Harley Davidson, Belkin, Puma, Christian Dior, Gucci, Tommy Hilfiger продемонстрували основні види порушень прав ІВ на кордоні та навели приклади відповідних запобіжних засобів, елементів захисту, продемонстрували відмінності оригінальної продукції від підробок.

На завершення програми всі учасники тренінгу отримали персональні сертифікати про участь у заході від проекту ЄС Twinning.

Іспанські фахівці пропонують усім охочим долучитися до вивчення тематичних інформаційних матеріалів: презентації доповідей можна завантажити за посиланнями, розміщеними нижче.

"Важливість охорони прав ІВ на митному кордоні" (PDF, 2,2 МБ)
"Аналіз Регламенту ЄС № 608/2013 та імплементаційного Регламенту Єврокомісії № 1352/2013" (PDF, 2,24 МБ)
"Презентація заяв від правовласників" (PDF, 4,11 МБ)
"Практичний аналіз застосування Регламенту ЄС №608/2013 у роботі митниці. Аналіз ризиків" (PDF, 3,44 МБ)
"Паралельний імпорт" (PDF, 0,38 МБ)
"Географічні зазначення: визначення та загальні принципи. Угода про асоціацію між Україною та ЄС" (PDF, 0,76 МБ)
"Imperial Tobacco. Протидія нелегальній торгівлі тютюновими виробами" (PDF, 4,5 МБ)

 

 

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

Тренінг проекту ЄС Twinning для співробітників митних органів України

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.