Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (18-29 липня 2011 року) - До України по знання (20 липня 2011 року)


До України по знання

До Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності прибувають нові викладачі. Навчальний процес набирає обертів, а студенти в очікуванні цікавих лекцій і творчих завдань.

Доменні імена й альтернативне вирішення спорів, брендинг у сфері інтелектуальної власності, міжнародні та регіональні патентні системи – на ці теми сьогодні спілкувалися викладачі та студенти Літньої школи.

Марта Фрідлі, представник ВОІВ, обговорювала зі студентами тему брендингу у світі спорту та розваг.

– Сьогодні я зупинюся на таких важливих моментах, як торговельні марки спортивних заходів, а саме ті з них, які містять у собі зображення емблем, прапорів країн та інших національних символів. Також поговоримо про особисті права на торговельні марки, розглянувши приклади ситуацій, у яких опинялися відомі особи у світі спорту, і те, яким чином такі торговельні марки захищати від неправомірного використання, – таким вступним словом розпочала роботу з аудиторією Марта Фрідлі.

Навчальний день складався не тільки з лекцій – студенти брали участь у вирішенні кейсів і активно обговорювали окремі аспекти інтелектуальної власності під час групових дискусій.

Юлія Шарейко, Університет трудових та соціальних відносин (Білорусь), поділилася своїми враженнями від навчального процесу:

– Я працюю юристом у юридичній фірмі, яка з-поміж іншого займається вирішенням питань, пов’язаних з інтелектуальною власністю. Мені здається, що в Білорусі дуже мало висококваліфікованих спеціалістів з ІВ, які могли б поділитися набутим досвідом і глибокими знаннями. А також мало молодих спеціалістів, з якими можна було б обмінюватися новою інформацією з цієї галузі. Я рік чекала нагоди, щоб приїхати до Літньої школи в Україну, а заявку на участь подала взагалі за півроку, бо для мене навчання в цій школі – дуже важлива подія. Вражена підбором викладачів. Чіткість, доступність, ясність викладання – це саме те, що потрібно. На свої запитання ми всі отримували вичерпні відповіді – саме такої можливості мені бракує в рідній країні. Також було цікаво почути думку представника ВОІВ щодо деяких практичних моментів захисту прав на торговельні марки. Цінним є саме діалог, адже загальну інформацію можна почерпнути й в офіційних виданнях.

Іззат Асираф Замрі (Малайзія), майбутній фахівець у сфері юриспруденції, також висловив свою думку з приводу навчання в літній школі:

– У літній школі ВОІВ я навчаюся вперше, хоч використовую кожну можливість для поглиблення своїх знань. Ось, наприклад, нещодавно брав участь в іншій навчальній програмі з інтелектуальної власності в Індії. Для мене надзвичайно важливим було потрапити сюди, оскільки в університеті, у Малайзії, де я навчаюся, інтелектуальну власність взагалі не викладають. Тут цікаво навчатися: підхід до викладання – професійний, а рівень фахівців з ВОІВ та України – надзвичайно високий.

Насичений навчальний день завершився доповіддю добре знаного українськими фахівцями з інтелектуальної власності Рона Марчанта, представника ВОІВ, на тему «Міжнародні та регіональні патентні системи». Завтра студенти матимуть можливість протягом усього дня спілкуватися з цим авторитетним викладачем і надзвичайно цікавою людиною.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.