Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Тренінг на тему: "Удосконалення захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (4 серпня 2015 року)


Під час тренінгу ДП «Інтелзахист» у ДСІВ презентовано нову послугу фіксації веб-сторінок

4 серпня 2015 року Державне підприємство «Інтелзахист» (ДП «Інтелзахист») спільно з Державною службою інтелектуальної власності України (ДСІВ) провели комунікаційний тренінг для патентних повірених, адвокатів та представників юридичних патентних компаній.

Під час заходу, який був присвячений удосконаленню захисту прав інтелектуальної власності (ІВ) в Україні, громадськості презентували унікальну послугу фіксації та засвідчення змісту веб-сторінки (screenshot).

Голова ДСІВ Алла Жарінова пояснила, що тривалий період часу – з 2002 по 2015 роки – основним завданням ДП «Інтелзахист» була видача контрольних марок, які наносилися на матеріальні копії (компакт-диски, касети тощо) таких об’єктів авторського права і суміжних прав як фільми, комп’ютерні програми, фонограми. Проте з міграцією цифрового контенту у глобальну мережу Інтернет відбулося перепрофілювання діяльності підприємства.

«Тепер основним завданням ДП «Інтелзахист» є захист прав ІВ в Інтернеті. Перед нами стоїть багато питань у цій сфері і тільки спільними зусиллями ми зможемо їх вирішити. У наших силах допомогти правовласникам, представникам бізнесу, усій українській спільноті», – зазначила Голова ДСІВ.

За словами заступника директора ДП «Інтелзахист» Юрія Клітинського, підприємство надає послугу, яка має вдосконалити механізми захисту права в мережі Інтернет. Це процедура фіксації та завірення веб-сторінок та надання експертного висновку, які в подальшому зможуть бути використані в якості доказової бази в суді.

Юрій Клітинський пояснив, підприємство має технічні можливості та кваліфікаційний рівень працівників для оперативного вирішення питання з надання вказаної послуги. Він також наголосив на оперативності та якості проведення експертизи, яка забезпечується завдяки реалізації угоди про співпрацю, що уклали ДП «Інтелзахист», Науково-дослідний центр судової експертизи з питань ІВ Міністерства юстиції України та єдиний адміністратор адресного простору українського сегменту мережі Інтернет ОП «УМІЦ».

У свою чергу, судовий експерт Науково-дослідного центру судової експертизи з питань ІВ Олена Голікова розповіла про особливості проведення експертного дослідження під час фіксації змісту веб-ресурсу.

Вона окреслила основні етапи вказаної процедури та надала деякі рекомендації. Зокрема, на її думку, потрібно здійснювати повне дослідження із аналізом вихідного коду веб-сайту; проводити обов’язкову фіксацію на матеріальний носій у вигляді жорсткої копії та/або на матеріальний носій в електронному вигляді; проводити комплексне дослідження веб-ресурсів у рамках двох експертних спеціальностей – дослідження телекомунікаційних систем та засобів, а також дослідження комп'ютерної техніки та програмних продуктів.

Представники ДП «Інтелзахист» закликали усіх присутніх до активного обговорення та висловлення рекомендацій, адже це в подальшому допоможе вдосконалити проведення фіксації та засвідчення змісту веб-сторінок.

Дана послуга безумовно зацікавила фахову аудиторію, адже викликала активну дискусію та безліч запитань, що свідчить про її нагальність на вітчизняному ринку правовідносин між суб’єктами.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.