Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (8-19 липня 2013 року) - Учитися й удосконалюватися протягом усього життя – девіз справжнього фахівця (10 липня 2013 року)


Учитися й удосконалюватися протягом усього життя – девіз справжнього фахівця!

У перші дні навчання в Літній школі з ІВ для студентів викладали досвідчені експерти Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Вони із задоволенням відзначили велику кількість студентів та високий рівень організації навчання в Україні.


Цікаві лекції підготував для учасників заходу консультант ВОІВ з питань ІВ, у минулому – експерт патентного відомства Швеції Бо Халгрін. Він має великий досвід викладання в Літніх школах, але українську відвідав уперше. Бо Халгрін радо поділився власними думками про Літню школу.


– Приємно вражений і продуманістю організації, і допомогою, яка надається викладачам – за що окрема подяка представникам державної системи правової охорони ІВ України, – і несподівано великою для літньої пори кількістю учасників. Усі вони приїхали з великим бажанням отримати нові знання, усі прекрасно розуміють важливість сфери ІВ в нашому житті та покладають великі сподівання на її розвиток в майбутньому. Готуючи лекційні матеріали, я завжди орієнтуюся на аудиторію: для мене важливо, хто мої слухачі, – чи студенти вишів, чи вже підготовлені фахівці – юристи або експерти. Адже головна моя мета – це не прочитати з папірця текст, а побачити у відповідь на свої пояснення живий інтерес в очах студента, зацікавити його, спонукати до діалогу, до самостійного пошуку відповідей на свої запитання.

– Чи маєте побажання або пропозиції до організаторів Літньої школи?

– На мою думку, було б корисно, щоб протягом двох тижнів навчання в Літній школі працював модератор від ВОІВ. Адже лектор приїжджає на один день, тому не орієнтується в загальній програмі, не знає попереднього ходу навчання й того, які питання вже були висвітлені.

Державній системі правової охорони інтелектуальної власності України я б побажав постійно підтримувати тісний зв’язок з ВОІВ, брати участь у всіх її заходах, аби бути в курсі світових тенденцій у сфері ІВ; важливо також весь час обмінюватися досвідом з відомствами інших країн. Підтвердженням ефективності такого підходу до розвитку сфери ІВ є помітне зростання за останні роки рівня якості захисту й охорони прав на ІВ у Китаї. Хотів би сказати й про ще один важливий аспект: для кожної держави розвиток економіки – це одне з визначальних завдань. А на сьогодні в цьому процесі чи не ключову роль відіграє ІВ. Потрібно, щоб підприємства, які складають основу економічного сектору, розуміли значимість ІВ та необхідність постійного інвестування цієї галузі. Тому, гадаю, дуже корисно було б організовувати якнайширшу освітню кампанію, спрямовану на вирішення питань ІВ, для широких громадських кіл і бізнесу.

Рауф Бдуі, радник Академії ВОІВ, протягом перших днів навчання постійно перебував у колі студентів: консультував охочих, спілкувався з учнями, цікавився їхніми враженнями та ділився власними.

– Які акценти в навчанні робить Академія ВОІВ цього року?

– Узагалі ВОІВ організовує 10 Літніх шкіл в різних країнах, вісім з яких працюють за загальною програмою, що охоплює всі напрями сфери ІВ. До таких шкіл належить і українська. Дві інші мають окремі поглиблені навчальні програми: одна – з авторського права, інша – з трансферу технологій. Загальна програма охоплює як базові поняття, так і інформацію про нові тенденції й напрями в галузі ІВ. З-поміж останніх, наприклад, безпечність здоров’я людини, продуктів харчування, екологія тощо. Мета нашого курсу – підготувати студентів до написання ґрунтовного групового звіту за результатами навчання.

– Чим Вас вразили студенти? Чи задоволені вони навчальною програмою?

– Рівень знань цьогорічних учасників досить різний. Аудиторія представлена як студентами вишів, так і молодими спеціалістами. У цьому свого роду магічність нашої програми: бути корисною й для тих, хто починає освоювати ази, і для тих, хто вже має певний практичний досвід на поприщі ІВ. Узагалі хочу зазначити, що Академія ВОІВ наразі працює над розробкою нових навчальних програм для всіх навчальних курсів – і не лише для Літньої школи.

– Які враження Ви повезете із собою з України?

– Дуже дякую українській стороні за організацію, пунктуальність – усе абсолютно достойно. Отримав несказанно гарні враження від знайомства з чудовим українським містом: погоджуюся, що Одеса – справжня перлина України.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.