Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (16-27 липня 2012 року) - До України по знання (18 липня 2012 року)


До України по знання

Цікаві лекції, на яких студенти – не просто слухачі, а активні учасники, практичні заняття із жвавим обговоренням важливих питань; безліч запитань і відповідей – навчальний процес у Міжнародній літній школі з інтелектуальної власності – 2012 набирає обертів.

Лекції й практичні заняття третього дня навчання були присвячені міжнародній охороні авторського права та суміжних прав.

Про сучасний стан міжнародної системи захисту авторського права для курсу Літньої школи розповіла викладач Ольга Ієвіня, кандидат юридичних наук, професор кафедри цивільно-правових дисциплін Київського національного університету внутрішніх справ.

Ольга Ієвіня

За словами викладача, у своїй лекції вона зосередилася на деяких конкретних проблемах у зазначеній галузі.

– Україна прагне до повноправного членства у світовому товаристві та становлення як повноправного суб’єкта на світовому ринку інтелектуальної власності. А отже, забезпечення охорони авторського права та суміжних прав саме на міжнародному рівні є для нас актуальним питанням, – зазначила Ольга Ієвіня. – Я намагалася розкрити для студентів основні принципи міжнародної охорони авторського права та суміжних прав. І оскільки ця Літня школа проходить в Україні, то було доречно охарактеризувати саме українське законодавство у сфері ІВ та його відповідність міжнародним стандартам, запропонувавши при цьому студентам – представникам різних країн – порівняти з почутим національні особливості законодавства їхніх держав у цій галузі.

Було розглянуто й сучасні підходи до питання про обмеження авторського права та суміжних прав, а також винятки надання цих прав.

Другу половину навчального дня розпочав юрист Олексій Столяренко (юридична компанія «Бейкер і Маккензі»). Його лекція була присвячена різноманітним аспектам захисту аудіовізуальних відтворень. Тема зацікавила слухачів і викликала жваві дискусії в студентській аудиторії.

Олексій Столяренко

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Олена Жилінкова розповіла слухачам курсу про колективний менеджмент у сфері авторського права та суміжних прав, про правомірність чи неправомірність використання об’єктів авторського права, обговорила зі студентами питання пошуку балансу між інтересами користувачів різноманітних Інтернет-сайтів та інтересами правовласників на об’єкти ІВ. Крім того, у своїй презентації викладач приділила увагу актуальним аспектам сфери цифрових технологій.

Олена Жилінкова

Вражень від перших днів навчання в студентів Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності чимало.

Олена Яремчук, юрист юридичної консалтингової групи «Яремчук та Партнери», Київ:

– Нас прекрасно зустріли, організували чудову екскурсію містом – я в захваті від Одеси! Оперативність викладачів, вільне володіння англійською учасниками, дружній колектив – усе це створює незабутню атмосферу в Літній школі. Сьогодні на заняттях було дуже цікаво та весело. Ми багато спілкувалися – корисно почути різні погляди на те чи інше питання, адже системи охорони інтелектуальної власності в різних країнах дещо відрізняються. Сподіваюся, що для всіх студентів цей курс стане важливою сходинкою для професійних успіхів у майбутньому.

Олена Яремчук

Омід Яхьозадеджелодар, студент Малайзійського національного університету, Іран.

– Їхати в Україну на навчання в Міжнародній літній школі з ІВ ми вирішили разом з другом – Мохамедом.

Товаришуємо протягом семи років, навчаємося разом в університеті, тож і в Одесу поїхали також удвох. І зараз дуже задоволені: викладачі професійно презентують навчальний матеріал, детально пояснюють і відповідають на запитання. Я отримав багато корисної інформації, зокрема чимало дізнався про систему правової охорони ІВ в Україні. Гадаю, ми зробили правильний вибір щодо місця навчання. А перебування в надзвичайно гостинному місті на Чорному морі – це ще й унікальна можливість добре провести час, познайомитися з Україною, налагодити дружні зв’язки, приємно відпочити влітку.

Омід Яхьозадеджелодар

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.