Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 3-й день (21 липня 2010 року)


Навчання в літній школі ІВ-2010 стає дедалі цікавішим!

Актуальні питання щодо діяльності міжнародних та національних патентних систем, патентного права, правової охорони комерційної таємниці – теми лекцій, які сьогодні запропонували для розгляду слухачам літньої школи з інтелектуальної власності викладачі з України та Литви.

Тетяна Крахмальова, патентний повірений, директор Агентства патентних повірених "Крахмальова і партнери", розповіла студентам про особливості Європейської патентної системи в рамках Паризької конвенції й системи PСT та наголосила на перевагах міжнародної системи патентування винаходів порівняно з процедурою патентування в кожній країні окремо.

У своїй іншій лекції "Розвиток інновацій: використання патентної інформації" викладачка висвітлила питання використання патентної інформації в інноваційному процесі. Тетяна Крахмальова робила акцент на тому, що в основі будь-якої інновації лежить інтелектуальна власність, а отже, розглянула із слухачам матеріал про те, як інформація допомагає у впровадженні інновацій, де можна знайти патентну інформацію, у тому числі з використанням міжнародних і національних патентних пошукових систем, та які переваги отримує компанія, використовуючи патентну інформацію.

Тетяна Крахмальова

Крістіна Янушаускайте

Викладач Університету Вільнюса, адвокат Крістіна Янушаускайте захопила аудиторію цікавим висвітленням актуальних питань патентного права – зокрема тих, які стосуються патентування винаходу в Європі та США: умови патентування в цих країнах, характерні відмінності тощо.

– Для дискусії я запропонувала студентам дві конкретні групи винаходів, які сьогодні активно патентуються в цих країнах, – комп’ютерні програми та методи ведення бізнесу. Ми говорили про особливості їх патентування. Наприклад, у США методи ведення бізнесу запатентувати значно простіше, ніж у Європі, – поділилася інформацією про хід навчання Крістіна Янушаускайте.

Лекції цієї молодої, але професійної викладачки настільки сподобалися студентам, що навіть по закінченню навчання вони ще довго не відпускали Крістіну Янушаускайте, ставлячи їй безліч запитань.

Про своє враження від навчання розповів студент літньої школи Вусал Алієв, провідний фахівець Агентства з авторського права Республіки Азербайджан:
– Мої враження від перших двох днів навчання в літній школі надзвичайно позитивні: хороші умови навчання й проживання, привітні люди, комфортна й затишна атмосфера – усе організовано на належному рівні. Серед прослуханих лекцій особливо корисними для мене були ті, які розкривають теми з промислової власності. Через специфіку роботи в основному доводиться працювати з авторським правом, тому знання в галузі промислової власності є новими та корисними для мене. Особливо цікаво було на лекціях Крістіни Янушаускайте, яка доступно та послідовно виклала свою тему, провела практичне заняття, під час якого ми мали можливість відповідати на запитання, ділитися досвідом, дискутувати. Це було захоплююче!

Вусал Алієв

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.