Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 10-й день (30 липня 2010 року)


Школа з ІВ-2010 завершила свою роботу

30 липня випускникам Міжнародної літньої школи з ІВ ВОІВ-2010 вручили сертифікати про успішне її закінчення.

А розпочався завершальний день школи зі звітів студентів про роботу в групах на теми: "Патентні винятки" та "Об’ємні торговельні марки". Від групи, з якою працював Тшиманга Конголо, захищав презентацію студент з Латвії Каспарс Раткевичс, від групи Рона Марчанта – Крісто Пламенов Райчев з Болгарії. Виступи студентів були сприйняті дуже схвально та отримали оплески учасників обговорення.


Під час урочистого засідання, у ході якого студенти отримали сертифікати про завершення навчання, з промовами від імені ВОІВ виступили Тшиманга Конголо та Сергій Зотін. Від Одеської національної юридичної академії (ОНЮА) випускників привітали перший віце-президент, професор Володимир Завальнюк та віце-президент, проректор з міжнародних зв’язків, професор В’ячеслав Туляков.

Олена Щербакова

Начальник відділу міжнародних зв’язків Держдепартаменту інтелектуальної власності Олена Щербакова відзначила у своєму виступі значні досягнення студентів за час навчання та побажала їм успіхів у подальшому професійному житті.
– Проведення Міжнародної літньої школи разом з ВОІВ та ОНЮА стає традиційним. І мені дуже приємно відзначити, що школа приваблює слухачів з усього світу. Цього року серед учасників представники вісьмох країн, у тому числі й України. Якість роботи студентів говорить про те, що сфера ІВ в нашій державі є справді важливою і Держдепартамент зацікавлений у розвитку співробітництва з іншими країнами в напрямі розбудови цієї галузі. Окрім того, показником ефективності нашого співробітництва з ВОІВ є залучення міжнародних експертів до роботи в літній школі. Сподіваюся, що її учасники задоволені отриманими знаннями, а також умовами навчання й проживання, створеними приймаючою стороною – ОНЮА, – додала вона після вручення сертифікатів студентам.

– Держдепартамент зацікавлений у професійній підготовці спеціалістів у сфері ІВ, і літня школа – не останній і не єдиний захід, який Держдепартамент ініціював разом з ВОІВ. У межах програми співробітництва Уряду України з ВОІВ на 2010 – 2012 роки Держдепартамент запланував низку заходів, спрямованих на вдосконалення системи освіти в цій сфері, – повідомила Олена Щербакова.

У свою чергу випускниця 2010 року Любов Щерба з Києва подякувала ВОІВ, Держдепартаменту та ОНЮА за прекрасну організацію навчання в Одесі, можливість збагатитися знаннями у сфері ІВ та поспілкуватися зі спеціалістами різних країн.

Студенти про літню школу

Ігор Євтушенко, студент V курсу Національного університету державної податкової служби України, м. Ірпінь.
– Питаннями ІВ я цікавлюся давно. Мене нещодавно обрали президентом Європейської асоціації студентів-юристів у Ірпінській локальній групі. Цього літа я також був на Міжнародній конференції в Мюнхені щодо питань ІВ, куди з’їхалися представники студентської молоді з багатьох країн світу. Про організацію школи дізнався із сайту Держдепартаменту. Я хотів ще торік потрапити в першу літню школу з ІВ в Одесі, але запізнився з поданням документів. І цього року дуже зрадів запрошенню на навчання як можливості отримати чимало корисної інформації. І мої сподівання виправдалися.

Серед викладачів хочу відзначити Олену Жилінкову, яка висвітлювала теми щодо аспектів захисту авторського права та використання ліцензій "Creative commons". Ці питання галузі тісно пов’язані з моєю науковою роботою, тому заняття викладачки дуже зацікавили мене. Планую після закінчення університету та отримання ступеня магістра вступати до Інституту ІВ ОНЮА. А в майбутньому хочу стати корпоративним юристом і займатися питаннями ІВ.

Ігор Євтушенко

Оксана Піголь

Оксана Піголь, молодший юрист управляючої компанії "Clever management".
– Спасибі усім організаторам школи, особливо тим, хто був безпосередньо з нами протягом двох тижнів занять і робив усе для того, щоб під час навчання кожен з нас почував себе комфортно.
Окремо хочу відзначити викладачів літньої школи з ІВ та подякувати їм: Михалю Свантнеру – за незвичну подачу матеріалу, Марті Чіковоре – за гумор і чудову атмосферу на заняттях, Тшиманзі Конголо – за вимогливість до виконання поставлених завдань, Крістіні Янусаушкайте – за вміння зацікавити, Тетяні Демченко – за сприяння в набутті практичних навичок у студентів та іншим. Лекторам і тренерам вдалося організувати навчальний процес, поєднавши найефективніші педагогічні методи: ми моделювали життєві ситуації, брали участь в інтерактивах, диспутах, відтворювали судові засідання.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.