Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XV Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2010) - Про політику партнерства


Про політику партнерства

Однією з учасниць XV Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми інтелектуальної власності", яка відбулася нещодавно в м.Свалява, була Каталін Фрітц, спеціаліст з питань політики у сфері міжнародних аспектів права інтелектуальної власності Генерального директорату з питань торгівлі Європейського Союзу (Брюссель, Бельгія), яка відповіла на деякі запитання.

– Пані Фрітц, чи не могли б Ви оцінити рівень правової охорони об’єктів інтелектуальної власності в Україні з точки зору ЄС? Чи спостерігається в нашій країні очевидний прогрес у цій сфері?

– Ваша країна досягла помітних успіхів у галузі правової охорони об’єктів ІВ. За нашими оцінками, Україна доклала значних зусиль для вдосконалення правової бази у відповідності до стандартів ТРІПС та Євросоюзу, а також для зниження рівня піратства та масштабів розповсюдження контрафактної продукції.

Відзначаючи позитивні моменти, підкреслю необхідність подальших удосконалень, які все ще вкрай необхідні, зокрема стосовно зобов’язань на урядовому рівні – для більш ефективного застосування існуючих законів у сфері ІВ виконавчими органами влади. Особливу увагу слід приділяти навчанню й накопиченню потенціалу виконавчих органів у сфері інтелектуальної власності. Що стосується піратства та контрафактної продукції, то існує проблема із запобіганням і припиненням продажу контрафактних і піратських товарів у магазинах і на вуличних ринках, а також через веб-сайти в межах країни.

– Як Ви оцінюєте рівень партнерства між Євросоюзом і Державним департаментом інтелектуальної власності у сфері охорони об’єктів ІВ? Якою Ви бачите перспективу політики співробітництва між ЄС та Державним департаментом інтелектуальної власності?

– Я вважаю, що рівень співробітництва між ЄС та Держдепартаментом є дуже високим; упродовж декількох років ми досягли тісного співробітництва й діалогу як з Держдепартаментом інтелектуальної власності, так і з іншими урядовими органами, які мають відношення до охорони об’єктів ІВ. Ми високо цінуємо участь Держдепартаменту в наших Діалогах щодо об’єктів інтелектуальної власності, які відбуваються між Україною та Євросоюзом кожні два роки, і сподіваємося на продовження цієї плідної співпраці в майбутньому.

– Які з проектів Євросоюзу будуть впроваджені в Україні в найближчому майбутньому?

– Пан Паскаль Флікс, представник ЄПВ, у своїй доповіді на конференції розповів про спільний проект між ЄПВ та урядом України, реалізація якого передбачається цієї весни. Якщо буде така можливість, очевидно, Європейська комісія захоче взяти участь у цьому проекті. Також хочу зазначити, що наразі ми працюємо з Міністерством економіки та іншими українськими органами влади над організацією серії важливих навчальних сесій із захисту прав на об’єкти ІВ для співробітників правозахисних органів та суддів. Подібні програми, організовані нами в Росії, мали чималий успіх.

– Як Ви оцінюєте міжнародну конференцію, яка завершується у м. Свалява? З Вашої точки зору, чи може вона зміцнити співпрацю між Євросоюзом та Україною?

– Цей захід, програма якого охоплює широке коло питань, відвідують представники низки сусідніх з Україною держав. Конференція надає учасникам прекрасну можливість обмінятися поглядами на останні досягнення в галузі охорони об’єктів ІВ. Користуючись нагодою, дякую Державному департаменту інтелектуальної власності за запрошення. На мою думку, подібні конференції дозволяють представникам інших держав обмінятися думками з українськими колегами і краще зрозуміти механізми функціонування системи охорони об’єктів ІВ в Україні, забезпечуючи тим самим додатковий внесок у вже налагоджене співробітництво між Євросоюзом і Україною в цій галузі.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.