Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (20-30 липня 2009 року) - Спільне навчання гуртує


Нині співпраця з ВОІВ є пріоритетною складовою міжнародної діяльності України в сфері інтелектуальної власності. Про це свідчить робота Міжнародної літньої школи ВОІВ в Одесі, яка триває на цьому тижні.

Ця школа є однією з найвідоміших навчальних програм та співпраці молоді з різних країн світу. Як засвідчила робота попередніх шкіл, які відбулися у Мексиці, Південній Кореї, Таїланді, Хорватії, Швейцарії тощо, така форма навчання є успішним форумом, який створює нове підґрунтя для взаємодії та сприяє діалогу між учасниками. Це підтверджують викладачі та студенти, які зараз перебувають в м.Одеса.

Метою літньої школи є популяризація й утвердження нових знань серед молоді, - говорить старший викладач Всесвітньої академії ВОІВ Тшіманга Конголо. Це досягається багаторічним досвідом співпраці зі світовими науковими й навчальними інституціями, міжнародними та зарубіжними організаціями з інтелектуальної власності. Тшіманга Конголо наголосив на тому, що в України є всі необхідні елементи, щоб бути приймаючою стороною для проведення заходу такого рівня. Академія вже багато років співпрацює з Держдепартаментом інтелектуальної власності та Українським інститутом промислової власності, тому Україна – серед перших країн, де відбувається робота літньої школи. Ми обрали Україну не тільки як чудове місце, яке варто відвідати, але й тому що Одеська академія – це один із піонерів у галузі права, і вона надає прекрасні можливості для проведення школи, – підкреслив він.

Тшіманга Конголо

Оцінюючи атмосферу, яка склалася у школі, Тшіманга Конголо, зауважив, що багато студентів уже були знайомі заочно за допомогою мережі Інтернет, а в Одесі вони побачилися вперше. Дружні стосунки між студентами дуже швидко налагоджуються і, мабуть, варто культивувати дух літньої школи в серці кожного з них.

Представник Академії упевнений, що процес навчання буде активним. У кінцевому результаті кожний учасник школи отримає те, на що він очікує. Студенти дізнаються багато нового про розвиток інтелектуальної власності в усьому світі, адже їм читатимуть лекції люди, які мають величезний досвід роботи у цій сфері. Крім того, слухачі отримають важливі знання та налагодять корисні зв’язки, і можливо через кілька років вони продовжуватимуть працювати у сфері інтелектуальної власності, або у галузі тісно пов’язаною з нею. Студенти літньої школи – це майбутнє інтелектуальної власності, – зазначив Тшіманга Конголо.

Літня школа – це можливість зібрати одночасно в одному місці тих, хто може розповісти про перспективні знання у галузі інтелектуальної власності, і тих, кому цікаво дізнатися більше, ніж навчають у вузах. Це трохи схоже на літній табір, де цікаві люди зібралися разом, щоб поділитися знаннями, ідеями тощо. Крім того, це додаткова можливість побачити світ і розширити кругозір. Саме на це звернули увагу у відгуках про школу її учасники з різних країн. 

Бінгол Ікай Хусейн, Туреччина.

Бінгол Ікай Хусейн, Туреччина:

«В Одесу я закохався з першого погляду. У ній відчувається неймовірний історичний дух, захоплює архітектура і, звісно, подобаються люди - тут всі усміхаються. У кожній людині я бачу душу міста.

Що стосується самої школи, то я не очікував, що наші класи матимуть таке чудове обладнання. Ми вже познайомилися з двома лекторами – Хао Ган з ВОІВ та Олександром Слободянюком з Київського національного університету. І вже з перших лекцій можна стверджувати, що завдяки такій організації взаємодії викладачів і студентів наше навчання буде ефективним».

Яна Циганкова, Російська Федерація

Яна Циганкова, Російська Федерація:

«Я юрист, працюю в галузі інтелектуальної власності понад 2 роки, і вирішила розширити коло знань, познайомитися з колегами з різних країн і покращити свою англійську.

Щодо цього курсу можу сказати, що місце обрано вдало, оскільки можна поєднувати навчання з відпочинком, а це сприяє кращому засвоєнню матеріалу.

Мені відомо, що подібна школа незабаром відкриється і в Росії, але вирішила пройти курс навчання саме в Україні».

Алла Бочарова, Україна

Алла Бочарова, Україна:

«Мені тут цікаво, думаю далі буде ще цікавіше. Я вже прослухала декілька лекцій, очікую на інші не менш змістовні доповіді. Я працюю в сфері інтелектуальної власності і сподіваюся, що нові знання, які я отримаю, підвищать мою кваліфікацію.

А ще важливим для мене також є обмін досвідом з представниками інших країн, який я застосую у власній роботі. З розмов з іноземними колегами - слухачами школи я зрозуміла, що в Україні ця сфера знаходиться на високому рівні. Я цим пишаюся».

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.