Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (20-30 липня 2009 року) - Альтернатива морю – дискусії


Уже минув тиждень відтоді, як розпочала роботу Міжнародна літня школа з інтелектуальної власності, яка вперше проходить в Україні, м.Одеса.


Навчальний процес у розпалі. На перерви тут майже не виходять, на дзвінок не реагують, після закінчення занять залишати аудиторію не поспішають - невгамовні студенти цінують кожну хвилину спілкування з викладачами. Часу залишилося небагато, а дізнатися хочеться якомога більше.


Про робочі будні літньої школи з інтелектуальної власності-2009 розповідають безпосередні учасники навчального процесу - викладачі й студенти.

 

Михайло ДубинськийМихайло Дубинський,
керуючий партнер патентно-юридичної агенції "Дубинський і Ошарова"

Мені було відомо, як працюють такі школи за кордоном, зокрема, в Женеві (Швейцарія). Коли ж дізнався, що така школа відкривається в Україні, то засумнівався, чи буде цей проект вдалим. По-перше, чи зможуть організатори підготувати проведення такого заходу на достатньо високому технічному рівні, а, по-друге, чи відповідатиме професійність вітчизняних викладачів, що задіяні в цій школі, тому рівню, до якого звикли студенти європейських країн?

Хочу запевнити, що мої побоювання виявилися абсолютно марними. Після того, як я прочитав лекції та познайомився з колегами і студентами, зрозумів: від навчального процесу отримують задоволення виключно всі його учасники. Технічне оснащення, умови для проведення цього заходу – чудові, професійність моїх колег-викладачів відповідає міжнародному рівню, а взаємодія між викладачами і студентами ефективна й результативна.

Особисто я отримав задоволення від спілкування зі студентами під час навчального процесу. Вони гіперактивні, охоче вступали в різноманітні дискусії, сміливо висловлювали своє бачення вирішення тієї чи іншої проблеми в сфері інтелектуальної власності.

Мої лекції закінчилися, і я залишаю літню школу з легким серцем та почуттям виконаного обов’язку. Цей проект є, безумовно, успішним.Світлана Петрова

Слухачка з України Світлана Петрова

В перші дні роботи школи дехто зі студентів намагався поєднати лекції з відпочинком на морі, проте навчальний процес настільки їх захопив, що думки про море відійшли на задній план. Лекції в нашій школі ніколи не закінчуються вчасно – студенти ставлять безліч запитань лекторам, постійно дискутують і до останнього не відпускають терплячих викладачів. Особливо всім сподобалися лекції Михайла Дубинського, який ознайомив із цікавими судовими справами. Для багатьох студентів це дуже важлива тема. Я, наприклад, займатимуся підготовкою матеріалів заявок на охоронні документи на об’єкти інтелектуальної власності, й мені необхідно знати всі тонкощі, щоб враховувати нюанси для попередження можливих проблем клієнта в суді.

 

 

Слухач зі Швейцарії Жозе Таварес

Хоч я і маю певний досвід роботи у сфері інтелектуальної власності, проте на лекціях дізнався багато нового. Дуже сподобалися заняття, які включають ділові ігри. Сьогодні була цікава дискусія у вигляді судової суперечки, усі висловлювали свої думки. Хотілося, щоб таких форм навчання було побільше – вони роблять навчальний процес жвавішим, цікавішим і продуктивнішим.

 

 

 

 

Слухач із Німеччини Ян Вітзман

Час у школі плине дуже швидко, щодня море інформації, яку тільки встигай записувати та запам’ятовувати. Я познайомився з багатьма цікавими людьми, поповнив власний англійський словниковий запас з теми інтелектуальної власності.

За фахом я юрист, у душі – великий кар’єрист. Сподіваюся, що знання, які набуду в літній школі, якраз і допоможуть зробити мені бажану кар'єру.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.