Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (16-27 липня 2012 року) - Сучасність ставить перед сферою ІВ нові вимоги (24 липня 2012 року)


Сучасність ставить перед сферою ІВ нові вимоги

Другий день поспіль для студентів читали лекції та проводили практичні заняття консультант з питань інтелектуальної власності Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Владімір Йосіфов і старший юрист юридичної фірми «Бейкер і Макензі» Юлія Кольченко.

Юлія Кольченко


Владімір Йосіфов неодноразово викладав у Літніх школах з ІВ – і в Україні, і у Швейцарії, і в Хорватії. Сьогодні він виступив перед аудиторією з презентацією на тему «Інтелектуальна власність та конкурентна політика». Представник ВОІВ задоволений організацією заходу й результатами спілкування зі студентами та люб’язно поділився власними враженнями від роботи Школи та поглядами на сучасний стан інтелектуальної власності як галузі.

– Які Ваші враження від організації навчального процесу в Літній школі з ІВ – 2012 в Одесі?

– Україна зустріла мене дуже тепло й привітно. До речі, я тут не вперше – до сьогодні неодноразово співпрацював з українськими фахівцями у сфері ІВ. Декілька слів безпосередньо щодо організації: якщо її непомітно, як цього разу, то вона чудова. У Літній школі – 2012 в Одесі зібралися представники багатьох країн з різних куточків світу, що мене приємно здивувало. Аудиторія різнобічна та різновікова: є студенти, аспіранти, які пишуть наукові роботи й приїхали сюди по додаткові знання та матеріали; є ті, хто вже працює за фахом і також потребує нової розширеної інформації у сфері ІВ. Це вигідно вирізняє цьогорічну Школу в Одесі. Усі прекрасно володіють англійською. Було цікаво працювати з аудиторією та відповідати на цікаві, іноді навіть трішки філософські, запитання.

Владімір Йосіфов

– Чи різниться тематика шкіл у різних країнах?

– Щодо тематичного наповнення програми, то вона більш-менш однакова для всіх Літніх шкіл з ІВ. Як на мене, навчання мало б бути профільним. Я б розділив напрями підготовки залежно від інтересів учнів на дві категорії – авторське право та промислова власність. Такий розподіл дав би студентам можливість обирати Літню школу не тільки за місцем проведення, а ще й за тематичним наповненням навчального курсу. Так, на мою думку, було б корисніше.

– Які теми наразі найактуальніші для ВОІВ?

– Зараз надзвичайно популярними стають такі теми, як «Традиційні знання», «Зелені технології», «Кліматичні зміни», «Інтелектуальна власність і здоров’я людини», «Генетичні ресурси» та інші. Галузі життєдіяльності суспільства, які вивчаються в межах цих тем, швидко розвиваються, і тому інтелектуальна власність повинна за ними встигати. Останнім часом активно обговорюються способи забезпечення доступу до всесвітньої мережі людей з обмеженими можливостями – це також одна з актуальних тем сьогодення. Я особисто більше займаюся сферою промислової власності: економіка та управління ІВ, оцінка об’єктів промислової власності, ліцензійні договори – це ті напрями, у яких працюю.

– Як би Ви охарактеризували основні тенденції у сфері ІВ?

– Можна сказати, що на сьогодні інтелектуальна власність здебільшого перетворилася на захисника корпоративних інтересів. А це дещо ускладнює інноваційний процес: корпорації не завжди зацікавлені у впровадженні новітніх технологій, а інколи навіть навмисне протидіють такому впровадженню, захищаючи власні інтереси. Крім того, на корпоративному тлі губиться індивідуальне обличчя самого автора, винахідника, новатора. Хоча в деяких країнах є така, корисна, на мою думку, практика, як створення профілів винахідника: збирається повна інформація про винаходи, досягнення винахідника тощо. І всі, зокрема учні та студенти, можуть знайомитися з такими профілями, отримуючи гарні зразки для наслідування.

– Ви багато співпрацюєте з різними країнами, які з них на цей час найуспішніші в розвитку сфери ІВ?

– Вважаю за доцільне звернути увагу на досвід Південної Кореї. У цій країні створена державна організація, до діяльності якої залучені, зокрема, найбільші корейські компанії. Ця організація працює в напрямі надання патентно-інформаційних послуг і допомагає винахідникам у впровадженні їхніх розробок у промисловість. Завдяки такій допомозі за останні роки в Південній Кореї різко зросла кількість винаходів і виданих патентів. А в цілому, на мій погляд, патентна система у світі потребує вдосконалення: вона має бути гнучкішою й більшою мірою орієнтуватися на винахідника, частіше йдучи йому назустріч. Адже час не стоїть на місці: скажімо, у галузі ІТ нові технології з’являються кожні 6 – 7 місяців, а патент потрібно чекати декілька років!

– Що Ви хотіли б побажати Літній школі з ІВ в Україні та її учасникам – як нинішнім, так і майбутнім?

– Звичайно ж, головне – успіхів усім у подальшій роботі! Саме для подальших професійних злетів, як я розумію, учасники й намагаються отримати додаткові знання. Літня школа з ІВ в Україні має гарну репутацію: протягом усіх років роботи одеської Школи (а діє вона з 2009 року)ВОІВ отримує схвальні відгуки від учасників цього заходу щодо організації навчального процесу. Тому моє побажання: так тримати!

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.