Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа в Києві (21-27 липня 2014 року) - Інтелектуальна власність: тримаємо руку на пульсі


Інтелектуальна власність: тримаємо руку на пульсі

Навчальний процес у Літній школі з інтелектуальної власності – 2014 набирає обертів. Учасники освоюють цікаві теми, обговорюють новини сфери ІВ, знайомляться з високопрофесійними викладачами – фахівцями своєї справи.

Як уже зазначалося, у Києві проходить Літня школа з інтелектуальної власності (Літня школа), організована Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба) спільно з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка (Університет) та Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Національної академії правових наук України (НДІ ІВ НАПрНУ).

Під час лекції заступник начальника управління – начальник відділу промислової власності Державної служби Інна Шатова знайомила слухачів з об’єктами права промислової власності й детально зупинилася на міжнародних договорах, які регулюють відповідну правову галузь. Вона розповіла про діяльність Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»), особливості роботи експертів. Фахівець у деталях розібрала зі студентами кожен крок дій, які повинен виконати заявник або його представник від моменту створення чогось нового до отримання охоронного документа на об’єкт промислової власності.

 

 Інна Шатова

Антоніна Жужнева

 

– Я вперше викладаю в Літній школі з ІВ й відзначила для себе неабияку завзятість і зацікавленість студентів. Лунало безліч запитань аудиторії – багатьох цікавили шляхи розв’язання конкретних ситуацій, пов’язаних з об’єктами промислової власності. І я намагалася якнайповніше відповісти та надати корисні поради для вирішення окреслених проблем, – зазначила Інна Шатова.

Майстер-класи для студентів підготували й фахівці ДП «УІПВ» – начальник відділу міжнародних заявок Антоніна Жужнева, начальник відділу експертизи заявок на промислові зразки Юлія Ткаченко, начальник відділу міжнародних реєстрацій знаків для товарів і послуг Світлана Сухінова.

 

Юлія Ткаченко

Світлана Сухінова

 

Антоніна Жужнева, зокрема, зауважила, що навчання в Літній школі – гарна нагода для студентів розпочати знайомство зі сферою ІВ, щоб у майбутньому працювати в цій галузі:

– Протягом усього дня спостерігаю за аудиторією й зазначу, що питання, які висвітлюються викладачами, де в чому заскладні для деяких категорій слухачів. Це саме стосується й теми моєї доповіді – Договір про патентну кооперацію. Багато нової інформації для слухачів, відповідно багато запитань від аудиторії. Але це й добре для студентів: є додатковий стимул глибше зануритися в тему, більше самому дізнатися й розібратися в певному питанні. У подальшому, сподіваюся, сьогоднішні студенти обов’язково пов’яжуть свою професійну діяльність зі сферою ІВ, тому що вже зараз розуміють перспективи цієї галузі. А ми їм, безперечно, допоможемо – і додатковими матеріалами, і консультаціями, і новою інформацією.

Учасники Літньої школи прослухали половину навчального курсу, і, уже отримавши певні знання, охоче діляться першими враженнями.

Валерія Нікітенко, студентка ІІІ курсу господарсько-правового факультету, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого:

– Дізналася про Літню школу із соціальних мереж. Мені така можливість пройти навчання влітку сподобалася, оскільки тема ІВ мене цікавить, а в нашому Університеті вона не так широко висвітлюється, наскільки б мені хотілося. ІВ наразі – дуже перспективна галузь. Законодавство в цій сфері зараз на стадії вдосконалення. І хто знає – можливо, і я як юрист зможу бути корисною у відповідних законотворчих процесах. Мої враження від перших днів навчання в Літній школі надзвичайно позитивні. Я дізналася багато нового й тепер, принаймні, орієнтуюся, де шукати інформацію, до кого з фахівців можна звернутися тощо. На мою думку, учені, винахідники дуже потребують підтримки в отриманні відповідної правової охорони для своїх розробок і втілення їх у життя. Маю плани в майбутньому стати патентним повіреним.

 

Валерія Нікітенко

Михайло Бугера

 

Михайло Бугера, науковий співробітник науково-дослідного відділу ІВ та патентно-ліцензійної діяльності, Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки збройних сил України:

– Наш відділ займається правовою охороною використання об’єктів права ІВ під час створення нових та вдосконалення наявних зразків, систем, комплексів військової техніки. Сьогодні ми бачимо: світ швидко змінюється, створюються все нові й нові об’єкти й технології. І кожен повинен тримати руку, як кажуть, на пульсі, аби бути в курсі всіх нововведень і змін у сфері ІВ. Хочеться висловити велику подяку організаторам Літньої школи за таку можливість поповнити багаж знань. Особлива подяка експертам ДП «УІПВ» за важливі поради, за те, що поділилися досвідом. Серед викладачів, які вже виступали, також хочу відзначити Інну Шатову, зав. економіко-правовим відділом НДІ ІВ НАПрНУ, д.е.н., академіка АТНУ Олександра Бутніка-Сіверського. Бажаю Літній школі подальших успіхів.

 

Ірина Совершенна

Вікторія Грищенко

 

Ірина Совершенна, к.т.н., доцент кафедри менеджменту, Київський національний торговельно-економічний університет:

– Почну спочатку: побачила оголошення про Літню школу з ІВ на веб-порталі Державної служби. Проаналізувавши умови прийому та навчальну програму, вирішила приєднатися до гурту студентів, щоб удосконалити свої професійні навички. Важливо, що навчання безкоштовне, проходить українською мовою, у ньому можуть узяти участь охочі різного віку та з різним стажем роботи. Це були вирішальні фактори для прийняття рішення. Серед викладачів – висококваліфіковані фахівці сфери ІВ, юристи, а також, що дуже цінно, – експерти-практики. Оскільки я викладаю дисципліну «Трансфер технологій», особливо цікавими для мене були лекції зав. лабораторією правового забезпечення науки і технологій НДІ ІВ НАПрНУ, к.е.н. Геннадія Андрощука про недобросовісну конкуренцію та антимонопольне законодавство, директора Центру ІВ та передачі технологій НАН України, к.ю.н. Юрія Капіци про передачу технологій і ліцензування та ін. Почерпнула для себе багато цікавого, дуже задоволена.

Вікторія Грищенко, головний фахівець відділу патентної інформації, ДП «УІПВ»:

– Аналізуючи мотиви навчання в Літній школі, найперше хочу сказати, що зацікавили заявлені викладачі. Є бажання набути нового досвіду, почути цікаві приклади з практики, а найбільше – думки різних фахівців щодо певних питань. Скажімо, мене цікавлять деякі аспекти угоди ТРІПС, і хотілося б дізнатися, як саме їх трактують різні фахівці – патентні повірені, юристи, адвокати. Відзначу, що цього року рівень викладачів Літньої школи дуже й дуже високий.

 

Анатолій Кодинець

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.