Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (8-19 липня 2013 року) - Розширити коло друзів, збагатити скарбничку знань! (18 липня 2013 року)


Розширити коло друзів, збагатити скарбничку знань!

«Організація захисту прав у сфері ІВ» – така тема навчального дня в Міжнародній літній школі з інтелектуальної власності. Два тижні інтенсивного курсу підготовки наближаються до завершення, і студенти намагаються якнайефективніше використати час спілкування з фахівцями та почерпнути якомога більше знань.

Сьогодні працювали зі студентами представники адвокатського об’єднання Arzinger – старший юрист, адвокат, керівник практики ІВ Антон Полікарпов, а також к.ю.н., старший юрист, адвокат, співкерівник практики антитрасту й конкурентного права Наталія Іваницька.

А.Полікарпов, Н.Іваніцька

Учасники навчального процесу говорили про захист прав ІВ. Особливо зацікавило студентів спеціальне практичне заняття, присвячене альтернативному вирішенню спорів у справах щодо ІВ. Відбулося моделювання реального судового процесу. Викладачі поділили учасників на групи: сторону позивача, представників відповідача, арбітрів, які виносили рішення. Окрема група – медіатори – отримала завдання примирити сторони на досудовому етапі й виробити позицію, яка б задовольнила представників обох сторін. Усі учасники із задоволенням виконували відведені їм ролі навчальної гри й дуже серйозно поставилися до підбору аргументів і вироблення стратегії, які передбачалися вимогами отриманого завдання.

Представники Польщі вже традиційно щороку беруть участь у Літніх школах в Україні. Цього року курс навчання з ІВ в Одесі проходять дівчата – Єва Русак та Мартіна Галдецька (у вищеописаній грі їм дісталася роль медіаторів). Загалом дівчата дуже задоволені організацією й теплим прийомом української школи. Вони почерпнули багато корисної інформації та зав’язали дружні стосунки з однолітками з різних країн – юні польки переконані, що всі ці знайомства неодмінно переростуть у міцні професійні контакти у сфері ІВ в майбутньому.

Єва Русак, спеціаліст департаменту ІВ міжнародної юридичної фірми, м. Варшава.

– Маю дві освіти: одна – юридична, інша – журналістська, PR. Наразі працюю вже два роки у галузі ІВ, маю намір займатися адвокатською практикою – уже підготувала та подала необхідні документи. Обрала Літню школу з ІВ в Одесі не випадково: зараз досліджую питання функціонування правових систем різних регіонів світу, особливо мене цікавить у цьому аспекті Східна Європа. І навчання в Україні – гарна можливість отримати потрібну інформацію. Атмосфера в аудиторії дуже тепла, студенти здружилися, охоче допомагають одне одному. Програмою та викладачами задоволена, найбільше мені сподобалося заняття-гра, на якому студенти моделювали реальний судовий процес.

Мартіна Галдецька, студентка юридичного факультету Ягелонського університету, IV курс, м. Краків.

– У нашому університеті я президент студентської організації, яка займається захистом прав ІВ. Цій організації вже понад 160 років! Ми організовуємо спеціальні заходи з вирішення різноманітних питань сфери ІВ. Участь у таких заходах можуть брати й студенти інших вишів. Тож розширення кола професійних знайомств і поглиблення знань у галузі ІВ нині надзвичайно актуальні для мене. Саме тому вирішила поїхати вчитися до Одеси. І період проведення занять мені підійшов, і мова навчання, і програма теж. Вдячна організаторам за можливість заглибитися в найрізноманітніші аспекти сфери ІВ.

Є.Русак, М. Галдецька


Низка сьогоднішніх занять була присвячена ще одній цікавій темі, підготовленій викладачами для групового диспуту, – «Торговельні марки та мережа Інтернет».

У кінці навчального дня студенти готували групові звіти за результатами навчання – відповідні завдання та теми для опрацювання були отримані учасниками школи ще на початку курсу. 

   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.