Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (8-19 липня 2013 року) - Професійне майбутнє пов'язуємо зі сферою ІВ! (17 липня 2013 року)


Професійне майбутнє пов'язуємо зі сферою ІВ!

Протягом двох тижнів студенти Літньої школи дуже здружилися між собою. Представників різних країн об’єднує не тільки навчальний процес – студенти мають спільні інтереси та погляди на майбутнє людства.

Джонатан ВапнерГлобальні теми сьогоднішнього навчального дня відповідали загальному настрою учасників. Джонатан Вапнер (консультант ВОІВ, викладач університету м. Хайфа, Ізраїль) обговорював зі студентами доволі нові для галузі ІВ напрями. Зокрема, зупинився на взаємозв’язку так званих зелених технологій, змінах клімату, використанні природних ресурсів, торкнувся питань здоров’я людини й пояснив, як перераховані сфери життєдіяльності пов’язані із захистом ІВ.

«Конкурентна політика та ІВ» – ще одна тема лектора, яка викликала значний інтерес аудиторії. Окрему презентацію Джонатан Вапнер присвятив методам захисту ІВ в біотехнології.

Наприкінці навчального дня під керівництвом викладача відбулася групова дискусія – в аудиторії обговорювалися відповідні системи захисту прав ІВ в таких напрямах, як традиційні знання, генетичні ресурси й фольклор.

Підбиваючи підсумки роботи, Джонатан Вапнер відповів на декілька запитань.

– Які у Вас враження від цьогорічної Літньої школи?

– Задоволений тим, що отримав нагоду побувати в Україні, збагатився досвідом викладання в Літній школі в Одесі, познайомився з багатьма викладачами – своїми колегами. Якоюсь мірою прикро, що не було доволі вільного часу, аби краще ознайомитися з містом. Але гадаю, усе ще попереду. Щодо Літньої школи, то скажу так: бездоганна організація, велика кількість зацікавлених студентів, зручна аудиторія – є все, що потрібно для ефективного навчального процесу.

– Як оцінюєте результати роботи з учнями?

– Тематика моїх презентацій доволі нова для сфери ІВ й не зовсім звична для студентів. Але загалом я задоволений сьогоднішніми лекціями та обізнаністю аудиторії. Хотілося б, щоб учасники ставили більше запитань, оскільки їхня активність – це запорука двостороннього контакту з лектором. Хоча, визнаю, теми сьогоднішнього дня для молоді були складніші за попередньо розглянуті: не такі популярні й ще не так гарно вивчені. Але, з іншого боку, студенти отримали інформацію про нову нішу в галузі ІВ й обов’язково заповнять її в майбутньому глибокими дослідженнями з тих питань, які стали предметом сьогоднішніх занять.

 

   

Наші чарівні учасниці

Наталія Карпенко

Наталія Карпенко, студентка юридичного факультету Київського національного лінгвістичного університету, м. Київ.

– Уперше дізналася про сферу ІВ завдяки друзям – дизайнерам за фахом. Вони у своїй діяльності неодноразово стикалися з порушеннями авторських прав і багато розповідали мені про це. Зацікавившись почутим, я вирішила проаналізувати відомі факти в межах теми своєї наукової роботи із захисту авторського права. Багато корисного дізналася з презентацій Олени Жилінкової, присвячених авторському та суміжним правам. Також маю досвід участі в олімпіаді з ІВ, яку регулярно організовує та проводить для молоді Інститут інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридична академія» в м. Києві.

 

Алла Горбушина

Алла Горбушина, юрист, юридична фірма «ALRUD», м. Москва.

– Про організацію Літніх шкіл з ІВ я дізналася на сайті ВОІВ. У роботі часто стикаюся зі справами, які стосуються порушення авторських прав, а також таких об’єктів промислової власності, як торговельні марки. Тож у потребі долучитися до роботи цьогорічних студентів школи сумнівів не мала й обрала одеську. У Російській Федерації теж проводяться Літні школи такого самого зразка – у Санкт-Петербурзі. Але я вирішила, що в Україні збереться ширше коло учасників і викладачів з різних країн, оскільки робоча мова тут – англійська, та й програма одеської школи мене більше зацікавила. Мої надії на умови навчання повністю виправдалися: талановиті викладачі-професіонали, актуальні теми, високий рівень організації, а також прекрасне місто й відкриті люди. З-поміж лекторів хотілося б відзначити Бо Халгріна – він має надзвичайний практичний досвід, яким охоче ділиться зі студентами. Вразив матеріалами своїх занять і Джонатан Вапнер: підготовлені ним теми були, щоправда, зовсім не простими, зате надзвичайно цікавими й актуальними.

 

Юлія Зайченко

Юлія Зайченко, випускниця Національного університету «Одеська юридична академія», м. Одеса.

– Тема моєї дипломної роботи пов’язана з франчайзингом. У минулому році я освоювала програму магістра у Франції – вивчала міжнародне бізнес-право. Навчання в Літній школі мені дуже допомогло поглибити свої знання. Особливо в нагоді стали заняття, присвячені трансферу технологій. Про останні говорили під час своїх лекцій і Ілля Новосельцев, і Юлія Кольченко, і Олексій Столяренко. Я їм усім дуже вдячна за відповіді на силу-силенну запитань, які мене так цікавили. Звичайно, своє подальше професійне життя планую пов’язати зі сферою інтелектуальної власності – вона вже стала моїм покликанням.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.