Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (8-19 липня 2013 року) - Запорука успішного розвитку держави – зробити ставку на інтелектуальну власність (16 липня 2013 року)


Запорука успішного розвитку держави – зробити ставку на інтелектуальну власність

Міжнародну літню школу з інтелектуальної власності відвідав представник Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Міхаль Свантнер – директор департаменту співробітництва з країнами з перехідною економікою та розвиненими країнами.


Під час своїх презентацій Міхаль Свантнер висвітлював для студентів актуальні теми сьогодення: «Політика університетів і дослідницьких інститутів щодо об’єктів права ІВ: створення, захист, впровадження», «Національні стратегії в сфері ІВ». Молодь слухала досвідченого фахівця з великим зацікавленням, ловила кожне його слово. З-поміж запитань до лектора (а їх у ході заняття прозвучало чимало) особливо хвилювали студентів ті, що стосуються можливості проходження стажування безпосередньо у ВОІВ. Щодо цього Міхаль Свантнер надав конкретні рекомендації.

Представник ВОІВ розповів аудиторії про роботу та особливості очолюваного ним департаменту. Для налагодження діалогу він запропонував студентам поміркувати та висловити власну думку з приводу того, на що ВОІВ потрібно ставити акценти в організації роботи, зокрема й щодо навчання молоді.У перерві між лекціями Міхаль Свантнер люб’язно поділився власними враженнями від Літньої школи та поглядами на майбутнє сфери ІВ.

– Які зміни на нас чекають у галузі ІВ? Яке бачення цих змін у ВОІВ?

– Останнім часом значення ІВ в нашому житті зростає надзвичайно стрімко. Багато сфер швидко розвиваються, створюються нові й нові продукти, а отже, весь час є потреба в негайному їх упровадженні. Це все відіграє вирішальну роль у розвитку економік країн. Але, на жаль, рівень уваги до питань ІВ в різних державах (у юридичному та політичному аспектах) таки поступається загальному темпу життя. Є країни, які свого часу зробили ставку на ІВ, – їх економіка нині розвивається доволі успішно. Та й не тільки економіка: швидко збагачується новими досягненнями галузь культури, набирає обертів науково-дослідницька діяльність. Серед таких держав можна назвати Сінгапур. Також є чимало країн, зокрема в регіонах Центральної та Східної Європи, де ІВ цінується належним чином, але є проблема з упровадженням інновацій у практичне життя.

Наприклад, трапляється так, що законодавство розроблене на рівні міжнародних стандартів, а от справ, які розглядаються в суді, – одиниці. Хоча відомо, що порушень у сфері ІВ зафіксовано багато. Керівництво таких держав мало б більше уваги приділяти підтримці ІВ.

– Яким уявляється Вам майбутнє Літніх шкіл, зокрема в Україні?

– Роздуми над тими питаннями, яких я торкнувся у нашій розмові, приводять мене до нового погляду на організацію та роль Літніх шкіл з ІВ, яких на сьогодні вже є 10. І роль їх для розвитку галузі ІВ важко переоцінити. Одеська школа була організована ВОІВ разом з Державною службою інтелектуальної власності України ще 2009 року за підтримки Генерального директора ВОІВ Френсіса Гаррі. І це сталося дуже вчасно. На мою думку, Літня школа допомагає молоді визначитися з подальшим напрямом руху в професійному руслі й може стати для студентів свого роду фундаментом, привернувши їх до роботи в галузі ІВ. Така наша головна мета. Тому в майбутньому співпраця в напрямі організації Літніх шкіл з різними державами з боку ВОІВ тільки посилюватиметься.

Що стосується викладацького складу, то до проведення навчання ВОІВ завжди залучає тренерів надзвичайно високого рівня – справжніх майстрів своєї справи. Зокрема, в Одесі цього року учасники спілкувалися та матимуть можливість ще поспілкуватися не тільки з моїми колегами, а й з відомими та добре знаними в міжнародних колах експертами з України, Ізраїлю, Швеції.

– Які акценти в роботі ставить ВОІВ сьогодні щодо навчання молоді?

– Одна з важливих проблем – це викладання в університетах курсу ІВ. Найчастіше курс ІВ є на юридичних факультетах, але студенти й інших напрямів підготовки також украй потребують знань з цієї галузі. Вишам дуже потрібно звернути на це увагу.

Студенти – майбутні новатори, винахідники, автори й обов’язково повинні знати, як бути далі зі своїми творчими здобутками. На моє глибоке переконання, у кожному виші має бути спеціальний курс з ІВ, розроблений з урахуванням особливостей цього навчального закладу. І ВОІВ співпрацює з вишами, допомагаючи в розробці спеціальних регламентів з організації та проведення навчання з питань ІВ. Зокрема, і в Україні планується провести (можливо, і цього року) круглій стіл для представників вищих шкіл з окреслених питань.

– Що нового відбувається в Академії ВОІВ?

– Академія ВОІВ здійснює переоцінку своєї діяльності: очікується, що надалі в основу останньої буде покладено більш стратегічний і цілеспрямований підхід. Сучасна сфера ІВ ставить багато вимог до підтримки галузі з боку Академії. Звичайно, буде розроблено більше навчальних програм, курсів тощо. Але Академія у своїх цілях не обмежується організацією та проведенням певних заходів. Для неї важливо, щоб результати співпраці з країною, проявляючись, зокрема, у напрацьованій навчальній і науковій базі, використовувалися в цій державі на постійній основі. Так, з огляду на рівень підготовки одеської Літньої школи – на якість побудови її навчальної бази, на ретельність підбору спікерів – можна говорити про розвиток сфери ІВ в Україні. Звичайно, ВОІВ продовжуватиме поліпшувати зі свого боку організацію Літніх шкіл, допомагаючи вирішувати проблеми, з цією організацією пов’язані. Адже Літні школи ВОІВ проходять в усьому світі й користуються великою популярністю серед студентів і молодих спеціалістів.

На завершення розмови Міхаль Свантнер побажав студентам успіхів та висловив упевненість, що кожен з них отримає максимум користі від навчання, набуде нових знань і стане професіоналом у сфері ІВ. 

   

   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.