Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (8-19 липня 2013 року) - Активне практичне навчання – найефективніший результат (15 липня 2013 року)


Активне практичне навчання – найефективніший результат

Для студентів Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності продовжують проводити майстер-класи досвідчені українські викладачі. Розпочався другий тиждень інтенсивного та цікавого навчання.

Викладач Літньої школи з ІВ Ілля Новосельцев – патентний повірений України, адвокат, кандидат юридичних наук, науковий співробітник Національної академії правових наук України – розпочав навчальний день з лекції на тему «Захист комерційної таємниці: загальний огляд та найкращі приклади». Випадки, пов’язані із захистом комерційної таємниці, які стали об’єктом дискусії на занятті, були здебільшого загальновідомими. Тож учасники навчального процесу відзначилися надзвичайною активністю, а на адресу лектора надійшло чимало запитань.

Ілля Новосельцев

Також Ілля Новосельцев розглянув зі студентами питання захисту нових сортів рослин, зокрема детально проаналізувавши положення, передбачені Міжнародним союзом захисту нових сортів рослин (UPOV).

– Цього року, як і зазвичай, Літня школа зібрала широке коло учасників, серед яких є й студенти вишів старших курсів, і магістри, і аспіранти, є й молоді спеціалісти, які вже певний час працюють, зокрема юристи. Тобто аудиторія строката, та разом з тим дуже привітна, активна й багато в чому інформаційно підкута: тішить сміливість і глибина почутих думок та оригінальність отриманих запитань. Останні великою мірою стосувалися практики й заставили мене самого по-новому поглянути на певні питання сфери ІВ, – поділився враженнями Ілля Новосельцев.Олексій Столяренко, юрист юридичної компанії «Бейкер і Маккензі», розповів аудиторії про захист промислових зразків, приділив значну увагу поясненню особливостей цих об’єктів промислової власності, здійснивши їх порівняльний аналіз з іншими об’єктами. Окреме заняття викладач присвятив географічним назвам та їх ролі в просуванні національних продуктів. Він навів конкретні приклади з практики, розглянув зі студентами нюанси використання виробниками окремих назв товарів, багато уваги приділив розбору реальних ситуацій, пов’язаних з використанням об’єктів промислової власності, тощо. Студенти, жваво обговорюючи спірні питання, ділилися й власними прикладами, розширюючи коло предметів дискусії. Саме таке активне практичне навчання, на думку Олексія Столяренка, є дуже ефективним і корисним для майбутніх фахівців.

Старший юрист юридичної фірми «Бейкер і Маккензі» Юлія Кольченко присвятила свою презентацію темі трансферу технологій та основ ліцензування цієї діяльності. Викладач підготувала для студентів цікаве практичне заняття, у ході якого команди учасників змогли потренуватися складати ліцензійні договори та проводити ліцензійні переговори.

Юлія Кольченко

Учні із задоволенням моделювали ситуацію укладання ліцензійних договорів: окреслювали мету, складали основу договору, упевнено вели переговори. Укласти уявний договір на взаємовигідних умовах виявилося для команд учасників непростим, але дуже цікавим і пізнавальним завданням.

– Можна сказати, що я вже постійний викладач Літньої школи з ІВ, але щороку не перестаю дивуватися неабиякій завзятості й цілеспрямованості студентів. Усім їм особливо подобаються саме практичні заняття, де вони можуть показати себе, випробувати власні сили, закріпити й перевірити отримані знання та навички в практичному руслі, – зазначила Юлія Кольченко.


Наші учасники

 Антуан Лапойнт

Антуан Лапойнт, студент університету П’єра і Марії Кюрі, м. Париж:

– Я цілком задоволений гостинністю Одеси та привітністю організаторів, які підготували для учасників багато корисних інформаційних матеріалів зі сфери ІВ. Лектори багато уваги приділяють практичним аспектам навчання – обрана викладачами методика дозволяє студентам потренуватися й проявити себе. У нас уже сформувався досить дружній студентський колектив, усі гарно володіють англійською, тож знайти спільну мову було нескладно. А з однією з учасниць з України – Юлією Зайченко – ми постійно спілкуємося й французькою, що є особливо приємним для мене.

 

   

   

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.