Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (8-19 липня 2013 року) - Інтелектуальна власність: нові виклики сучасності (12 липня 2013 року)


Інтелектуальна власність: нові виклики сучасності

Поспілкуватися зі студентами Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності завітав віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

Вітаючи студентів, віце-прем’єр побажав усім успіхів у навчанні та творчої наснаги. Він підкреслив, що майбутнє – за творчою молоддю, яка прагне розвиватися, змінювати світ, створювати щось нове. І в цьому контексті важливо, аби творчі напрацювання ефективно використовувалися та захищалися. Тому питання інтелектуальної власності в сучасному світі стають надзвичайно актуальними.

Костянтин Грищенко відзначив успіхи в роботі Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба), зокрема ефективність боротьби з контрафактною продукцією та піратством. З його слів, за І квартал цього року інспекторами Державної служби виявлено більше порушників, ніж за весь минулий рік. Державна служба також активно співпрацює в цьому напрямі з представниками посольства США та найбільшими правовласниками. Так, на сьогодні почався процес легалізації програмного забезпечення в органах держаної влади, у тому числі й завдяки співпраці з компанією Майкрософт.

– Цивілізовані правила користування інтелектуальною власністю є не просто частиною наших міжнародних зобов’язань, але й запорукою ефективного розвитку національної економіки, – зазначив віце-прем’єр.

Звертаючись до аудиторії, Костянтин Грищенко відмітив серед учасників Літньої школи багато представників з України. На його думку, дуже добре, що українська молодь активно цікавиться сферою ІВ. Що ж стосується освіти загалом, то віце-прем’єр-міністр переконаний у гострій необхідності запровадження в навчальних програмах вищих навчальних закладів окремого курсу, присвяченого питанням правової охорони та захисту інтелектуальної власності.

У ході зустрічі Костянтин Грищенко відповів на запитання студентів Літньої школи. Зокрема, відзначив цікаве запитання Звіада Убілави, майбутнього аспіранта, предметом дослідження дипломної роботи якого є захист авторських прав у мережі Інтернет і проблеми піратства. Запитання молодого чоловіка стосувалося студентських досягнень:

– Свої наукові розвідки студенти часто присвячують пошуку шляхів удосконалення функціонування сфери ІВ, результатом чого стають цікаві ідеї й напрацювання. Яким чином донести ці ідеї до тих осіб, які можуть допомогти їх утілити?

Відповідаючи, Костянтин Грищенко зазначив, що кожен може ознайомитися з найрізноманітнішою інформацією щодо галузі ІВ на сайті Державної служби, а також надіслати своє запитання чи зауваження Голові цього органу виконавчої влади. У свою чергу, Державна служба завжди відкрита для діалогу й охоче приймає цікаві пропозиції та новаторські ідеї.Підсумовуючи зустріч, віце-прем’єр зауважив, що процес змін у будь-якій галузі починається зі свідомої позиції кожного громадянина. Коли зміниться ставлення окремої людини до інтелектуальної власності й користувач сам почне поважати права інших на їхні творчі досягнення та власність, – от тоді й відбудуться глобальні зміни в суспільстві в цілому.

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.