Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (18-29 липня 2011 року) - Знання з ІВ – запорука подальших професійних успіхів (25 липня 2011 року)


Знання з ІВ – запорука подальших професійних успіхів

Учасники Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності в Одесі розпочали другий тиждень інтенсивного навчання.

Сьогодні майстер-класи для студентів підготували старший юрист «Бейкер і Макензі» Юлія Кольченко, консультант з питань інтелектуальної власності Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Владімір Йосіфов та координатор програм сектора інновацій і трансферу технологій патентно-інноваційного відділу ВОІВ Ольга Спасіч.

Юлія Кольченко представила аудиторії тему недобросовісної конкуренції у сфері ІВ. Розпочавши свою лекцію з визначення поняття «недобросовісна конкуренція», викладач залучила всіх студентів до обговорення питань теми, спонукаючи кожного поділилися власним баченням їх розв’язання. Юрист також зупинилися на особливостях міжнародних угод у цій царині, порівняла законодавства різних країн і, звичайно ж, поділилася з учнями власним досвідом розгляду справ, пов’язаних з недобросовісною конкуренцією.

Юлія Кольченко

– Я вперше викладаю в Літній школі й відзначила для себе неабияку завзятість студентів. Їх зацікавила тема проведеного мною заняття: проблема недобросовісної конкуренції має багато нюансів, зокрема, важливо знати про деяку відмінність між конкурентним правом і правом інтелектуальної власності. Лунало безліч запитань з аудиторії – багатьох цікавили шляхи розв’язання конкретних справ, порушених у їхніх країнах. І я намагалася якнайповніше проаналізувати окреслені ситуації та надати корисні поради щодо їх вирішення.

Незважаючи на те, що законодавство та практика його застосування в різних країнах не однакові, питання, порушені Юлією Кольченко, не залишили байдужим жодного слухача її лекції.

Студенти з Малайзії розповіли, що в їхній країні досі не було практики судового розгляду справ щодо недобросовісної конкуренції, оскільки відповідний закон ще не прийнятий. А Мануель Ауер з Австрії потішив аудиторію цікавим фактом:

– У нашій країні існує громадська організація, яка за висновками дослідження ринку товарів і послуг та відповідного опитування громадян вручає премію «Goldene Windbeutel» («Золотий вітрогон») авторам найгіршої реклами, яка вводить в оману споживачів.

Представник ВОІВ Владімір Йосіфов у своїй лекції звернув увагу студентів на вирішення економічних питань у сфері ІВ. На прикладі відомих фірм – ІВМ та Apple – він показав, наскільки важливо для успішного розвитку підприємства ефективно управляти нематеріальними активами. Особливу увагу викладач приділив питанням ліцензування.

Владімір Йосіфов

У другій половині дня студенти знайомилися з практичними підходами до управління інтелектуальною власністю, фінансовими інструментами для винахідництва, а також особливостями оцінки нематеріальних активів підприємства. Ці теми презентувала Ольга Спасіч. У ході своєї лекції викладач висвітлила питання про закриті та відкриті інновації: пояснила, чим різняться останні, як використовуються на практиці тощо. Її розповідь про напрями впливу інновацій на управління ІВ була підкріплена яскравими конкретними прикладами: Ольга Спасіч запропонувала аудиторії розглянути бізнес-моделі компаній Philips, Procter&Gamble та ін.

Ольга Спасіч

Студенти із задоволенням взяли участь в обговоренні запропонованих викладачем питань та виконали низку практичних завдань. Ольга Спасіч активно керувала навчальним процесом та спрямовувала хід дискусій.

Вікторія Стрюк, студентка Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», м.Харків, планує ефективно використовувати отримані в Літній школі знання:

– Я навчаюся на факультеті міжнародних відносин і планую отримати ступінь магістра у сфері міжнародного екологічного права. Мене цікавить сфера біотехнологій та енергозберігаючих технологій. Я вважаю, за цими напрямами – майбутнє, у тому числі й економіки нашої держави. В Україні є багато молодих учених, які працюють у названих мною галузях. Як на мене, робота цих науковців украй важлива: у нашій державі потрібно більше уваги приділяти захисту навколишнього середовища та використанню енергозберігаючих технологій. І всі вчені, які займаються вирішенням таких питань, дуже потребують підтримки, щоб отримати відповідну правову охорону для своїх винаходів та втілити власні розробки в життя. 

Вікторія Стрюк


   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.