Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 6-й день (26 липня 2010 року)


Студенти розширюють горизонти знань

Розпочався другий тиждень навчання в Міжнародній літній школі з ІВ-2010 ВОІВ в Одесі.

У понеділок Ольга Спасіч, координатор програм сектору інновацій та трансферу технологій патентно-інноваційного відділу ВОІВ, запропонувала студентам для розгляду низку актуальних тем: практичний підхід до управління ІВ, недобросовісна конкуренція у сфері ІВ, трансфер технологій та ліцензування, оцінка ІВ та інші.

У ході лекції викладачка детально зупинилася на питаннях про закриті та відкриті інновації: чим вони різняться, як використовуються на практиці тощо. Її розповідь про напрями впливу інновацій на управління ІВ була підкріплена яскравими конкретними прикладами, що дозволило студентам захопитися навчальним процесом і забезпечило активність аудиторії під час вивчення інших питань – про передачу технологій та особливості інноваційної стратегії. Лекторка дала молодим спеціалістам кілька конкретних порад щодо управління ІВ, які дуже зацікавили слухачів і викликали з їхнього боку багато уточнюючих запитань.

Не менш захоплюючою для студентів була тема ліцензування: вони ретельно занотовували ключові терміни, матеріал про загальні вимоги до документів та особливості структури ліцензійного договору.

У ході практичного заняття "Передача ліцензійних прав на ІВ" аудиторію було поділено на групи – ліцензіати та ліцензіари. Тема розкривалася на реальному прикладі використання альтернативних джерел енергії. Студенти ознайомилися з дослідженнями десяти найрозвиненіших ринків обладнання в галузі використання енергії вітру та взяли активну участь в обговоренні запропонованих питань. Ольга Спасіч керувала процесом та спрямовувала хід дискусії, пропозиції кожної групи були детально опрацьовані.

Студенти про навчання

Ольга Кухаренко, експерт І категорії відділу хімії та металургії Державного підприємства "Український інститут промислової власності", м. Київ:

– Мене повністю захопила надзвичайна атмосфера навчання – можна сказати, я поринула з головою в стихію ІВ. Дуже вдячна організаторам за цікаву програму та професійних викладачів: у цій школі я маю гарну нагоду отримати нові знання, перейняти досвід колег. Особисто для мене дуже потрібними та корисними є теми, присвячені висвітленню питань щодо міжнародного захисту авторського та суміжних прав, нетрадиційних і добре відомих торговельних марок. Я працюю експертом у галузі хімії, і моя робота в основному пов’язана із заявками на винаходи. Тому інформація про інші напрями ІВ надзвичайно цікава – це як нова свіжа хвиля, яка дозволяє розширити горизонти моїх знань у сфері ІВ! Мені сподобалися всі викладачі, вони намагалися дуже доступно презентувати студентам підготовлений навчальний матеріал, максимально конкретно відповісти на запитання.

Я багато спілкуюся зі студентами з інших країн – це дуже корисно для моєї роботи. І в мене виникла така думка: було б чудово, аби в нашому Інституті частіше організовувалися зустрічі з експертами з-за кордону для обміну досвідом.

Ольга Кухаренко

Каспарс Раткевічc, юридична компанія "BDO Zelmenis & Liberte", юрист, Латвія.

– Вдячний організаторам заходу за прекрасно побудовану програму школи: вдало поєднані навчання й відпочинок – і не втомлюємося, і маємо доволі часу на обговорення питань, спілкування зі студентами та викладачами. Сам працюю юристом, і мені часто в процесі роботи з клієнтами доводиться стикатися з питаннями укладання ліцензійних договорів. Тому тематика цього дня, присвячена питанням менеджменту у сфері ІВ, дуже корисна для мене. Викладачка Ольга Спасіч висвітлила цілу низку питань, які мене цікавили, і я дуже задоволений, адже матиму змогу використати отримані знання в роботі. На жаль, беручи до уваги двотижневий строк навчання, неможливо приділити достатньо часу такій глобальній і надзвичайно актуальній темі, якої торкнулися сьогоднішні заняття. Але основні моменти все-таки були висвітлені.

Латвія як член Євросоюзу, звичайно, орієнтується на вимоги та норми ЄС у діяльності інститутів, які займаються питаннями ІВ. Проте окремої державної системи ІВ, яку має Україна, у нашій країні немає.

Каспарс Раткевічc

Жанна Бражник, студентка Інституту інтелектуальної власності ОНЮА за програмою магістра, стажується в патентно-юридичній фірмі "Р&M Partners", м. Київ.

– Студенти Міжнародної школи з ІВ-2010 – спеціалісти в різних сферах ІВ, і природно, що в кожного власні інтереси й запити щодо інформації. Я працюю переважно з патентним правом, тому намагаюся під час занять якомога детальніше вивчити саме ті питання, які пов’язані з цією галуззю знань. Ще раз наголошу на тому, що надзвичайно корисними – і для мене особисто, і, напевне, для всіх слухачів школи – стали практичні заняття, під час яких можна було потренуватися в застосуванні отриманих знань. Викладачі влучно використовували цей ефективний метод навчання для закріплення отриманих студентами навичок.
Я спілкувалася зі слухачами з Азербайджану, Латвії, Туреччини, дізналася про структуру та особливості функціонування систем ІВ в цих країнах. Також тішуся з нагоди познайомитися з викладачами-практиками, які мають значний стаж роботи у сфері ІВ і є суперфахівцями. Сподіваюся й надалі підтримувати професійне спілкування з ними. І можу сказати напевне, що ця школа забезпечить мене корисним досвідом для всієї подальшої роботи.

Жанна Бражник

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.