Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (18-29 липня 2011 року) - Коли навчання до снаги (26 липня 2011 року)


Коли навчання до снаги

«Трансфер технологій» і «Ліцензування» – основні теми сьогоднішнього дня в Міжнародній літній школі з ІВ-2011. Викладачі із Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) підготували для студентів цікаві завдання.

Консультант з питань інтелектуальної власності ВОІВ Владімір Йосіфов та координатор програм сектора інновацій і трансферу технологій патентно-інноваційного відділу ВОІВ Ольга Спасіч запропонували аудиторії так звані імітаційні вправи. Студенти моделювали ситуацію укладання ліцензійних договорів: окреслювали його мету, складали основу договору, вели хід переговорів тощо. Завдання укласти уявний договір на взаємовигідних умовах виявилося для команд учасників непростим, але дуже цікавим і пізнавальним. А головне – цей вид роботи став для кожного учня чудовою можливістю закріпити на практиці раніше отримані знання, користуючись підказками й порадами досвідчених викладачів.

Ігор ЄвтушенкоДо навчального процесу також долучився учасник Літньої школи з ІВ-2010 Ігор Євтушенко. І цього року він вирішив завітати до Національного університету «Одеська юридична академія», привітатися з улюбленими викладачами Літньої школи, поринути в приємні спогади про навчання, поспілкуватися з цьогорічними студентами, узяти участь у тренінгу.

– Після Літньої школи, як і планував, я закінчив магістратуру Інституту інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридична академія». Під час навчання мав змогу відвідати міжнародне бюро ВОІВ, пройшовши відбір серед 30 тисяч студентів-членів Європейської асоціації студентів-юристів з понад 40 країн Європи, узяв участь у 6-ому пленарному засіданні комітету з розвитку інтелектуальної власності в Женеві. Використовую будь-яку можливість, щоб отримати актуальну інформацію з перших вуст, і тому сьогодні я тут, у Літній школі з ІВ. З першого серпня проходитиму стажування в юридичній компанії «Василь Кісіль і партнери», де буду займатися питаннями, пов’язаними з інтелектуальною власністю, – розповів Ігор Євтушенко.

Владімір Йосіфов уперше викладає в Літній школі з ІВ в Україні, але неодноразово читав лекції в школах такого зразка у Швейцарії та Хорватії. Він відзначив чудову організацію заходу й із задоволенням поділився власними враженнями від навчального процесу:

Владімір Йосіфов– Узагалі я не вперше в Україні, знайомий з українськими фахівцями у сфері ІВ й віддаю належне їх професіоналізму. Приємно відзначити, що в Одесі зібралися представники багатьох країн, на що я, чесно кажучи, не очікував. Аудиторія дуже креативна, сприйнятлива – було цікаво працювати з цьогорічними студентами. Щодо тематичного наповнення програми – а вона однакова для всіх Літніх шкіл з ІВ, – то, як на мене, воно мало б бути профільним. Я б розділив напрями підготовки залежно від інтересів кожного окремого студента на авторське право та промислову власність.

Щодо мене, то в основному спеціалізуюся на таких темах, як управління ІВ, патентна інформація, ліцензування. Останнім часом більше уваги приділяю традиційним знанням і географічним найменуванням.

На мою думку, інтелектуальна власність у XI столітті перетворилася на захисника корпоративних інтересів. І дещо губиться на цьому тлі індивідуальне обличчя винахідника, новатора. Я б запропонував перейняти гарний досвід деяких країн, у яких створюються «профілі винахідника»: збирається повна інформація про винаходи, досягнення винахідника тощо. Ознайомитися з такими профілями – яскравими зразками для наслідування – може, зокрема, молодь – учні та студенти. 

Вважаю за доцільне звернути увагу на досвід Фінляндії, Німеччини в напрямі створення мереж патентно-інформаційних послуг. У цих країнах створена система громадських організацій, які підтримують винахідника – починаючи з оформлення заявки на винахід і закінчуючи впровадженням конкретної розробки в промисловість, – при цьому новаторам надається юридична підтримка на всіх етапах набуття прав на об’єкт ІВ та ефективного використання останніх.

І взагалі гадаю, що патентна система у світі потребує вдосконалення: вона має бути гнучкішою й іти назустріч винахіднику. Адже час не стоїть на місці: скажімо, у галузі ІТ нові технології з’являються кожні 6 – 7 місяців, а патент потрібно чекати декілька років!

Олена ЖилінковаУчастю в Літній школі з ІВ в Україні дуже задоволений і з радістю приїду сюди ще не раз.

Креативні індустрії та інтелектуальна власність, ліцензування у сфері авторського права – на ці теми спілкувалася із студентами Літньої школи Олена Жилінкова, к.ю.н., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

Викладач розпочала свою лекцію тлумаченням поняття «креативні індустрії», акцентувавши увагу аудиторії на його обсязі: нині ж бо, за даними ЮНЕСКО, це поняття об’єднує 13 об’єктів (індустрія телебачення, культурні традиції, архітектура, студії звукозапису та ін.). Слухачі курсу дізналися також про особливості охорони об’єктів права інтелектуальної власності, які належать до креативних індустрій, на прикладі телевізійних форматів.

Крім того, Олена Жилінкова ознайомила студентів з видами ліцензування у сфері авторського права, практикою надання ліцензій і вирішення спорів між сторонами договору в судовому порядку, окреслила нові тенденції в ліцензуванні, використанні он-лайн-ліцензій, зокрема «Creative commons».

 

   

   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.