Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 7-й день (27 липня 2010 року)


Викладачі теж вчаться

У Міжнародній літній школі ВОІВ-2010 тривають діалоги: викладачі – студенти, студенти – студенти і, мабуть, викладачі – викладачі також. Така форма спілкування допомагає всім учасникам збагатитися досвідом, поглибити знання та сприяє налагодженню професійних зв’язків.

Сьомий день навчання розпочався для слухачів школи з перевірки домашнього завдання. Студенти працювали в групах, використовуючи підготовлені напередодні програми та концепції.

Викладачка Ольга Спасіч, координатор програм сектору інновацій та трансферу технологій патентно-інноваційного відділу ВОІВ, змоделювала разом зі студентами ситуацію переговорів щодо укладання ліцензійних договорів. Завдання укласти уявний договір між групами на взаємовигідних умовах виявилося для учасників непростим, але дуже цікавим і пізнавальним, – кожен успішно впорався з роботою.

Після завершення презентації та спілкування зі студентами Ольга Спасіч поділилася враженнями від Міжнародної школи з ІВ-2010.

Уже вдруге Ви викладаєте в Україні. Які зміни відбулися порівняно з минулим роком?
– Нині, як і торік, літня школа з ІВ в Одесі організована на високому рівні. Програма різноманітна та насичена, вдало підібрані теми – важливі й актуальні. Мені дуже подобаються студенти – надзвичайно допитливі, активні та зацікавлені в отриманні знань. Подивимося, які оцінки вони дадуть школі під час анкетного опитування наприкінці навчання, але гадаю, що дуже високі.

Ви працюєте в подібних школах у різних країнах. Чи є суттєва відмінність між ними в організації та програмі?
– Цього року я викладаю в трьох школах з ІВ – у Женеві, Україні та Хорватії. Усі вони по-своєму хороші. Що б мені хотілося побажати літній школі з ІВ, так це запрошувати побільше іноземних студентів. Вважаю дуже важливим у процесі навчання, окрім лекцій та практичних занять, спілкування молодих спеціалістів з різних країн, адже це – обмін досвідом, і налагодження професійних зв’язків.

Учасники школи дуже високо оцінили Вас як викладача. А, можливо, самі студенти чомусь навчили Вас, наштовхнули на думку про розробку якоїсь нової теми?
– Я й справді зрозуміла дещо для себе. Для студентів набагато важливішим є не просто отримати чисту теорію, а закріпити здобуті знання, виконуючи практичні завдання. І, мабуть, наступного року я організовуватиму презентацію таким чином, щоб залишити більше часу для інших навчальних форм: практичних занять, моделювання конкретних ситуацій, обговорень, дискусій, відповідей на запитання аудиторії тощо. Вони зроблять процес навчання ефективнішим для студентів.

Ольга Спасіч

Джонатан Гай Вапнер

Друга половина дня була присвячена питанням охорони нових сортів рослин, у тому числі положенню Конвенції UPOV (Союз охорони нових сортів рослин), а також міжнародному порядку доступу до генетичних ресурсів. Ці теми докладно висвітлив у своїх лекціях Джонатан Гай Вапнер (адвокат, радник Департаменту з ІВ юридичної компанії "ODED STEIFF & Co", Ізраїль).

Підсумовуючи результати роботи, викладач відповів на декілька запитань.

Чи співпрацюєте Ви з фахівцями з України?
– Тематика моєї презентації доволі специфічна для сфери ІВ, – зазначив Джонатан Гай Вапнер. - Знаю, що в Україні небагато спеціалістів у галузі охорони сортів рослин, і, на жаль, поки що не співпрацюю з ними. Професійний взаємозв’язок налагоджено здебільшого з фахівцями із США та країн Європи. Але перспективи для розвитку партнерських відносин з Україною є, тож сподіваюся на розширення контактів.

Як Ви оцінюєте результати роботи зі студентами?
– Загалом я задоволений сьогоднішніми лекціями й обізнаністю студентів. Єдине, що дещо засмутило, – сором’язливість аудиторії. Доводилося кілька разів повторювати запитання, щоб почути відповідь або коментар. Вважаю, що причина цього – не незнання, а звичайна невпевненість чи несміливість. Хотілося б, щоб учасники були жвавішими, оскільки їхня активність – це запорука двостороннього контакту з лектором. Хоча й тема, мушу визнати, доволі специфічна.

– Чи відрізняється літня школа з ІВ-2010 від попередньої?
– Обидві школи організовані на високому рівні. Але, на мою думку, приміщення, у якому проходило навчання минулого року, було сприятливішим для спілкування учасників – усі сиділи за круглим столом. Це немовби підкреслювало рівноправність викладача та студентів, сприяло згуртованості колективу. Проте й цьогорічна аудиторія теж непогана: надано необхідні технічні можливості для проведення лекцій, є інтерактивна дошка для презентацій, забезпечено вихід у мережу Інтернет тощо.
Із задоволенням ще раз відвідаю літню школу – якщо запросять, звичайно.

Враження студентів

Халіл Делігоз, студент Середньо-східного технічного університету, Науково-технологічний навчально-дослідницький центр, Туреччина.

– Дуже задоволений процесом навчання. Вдячний організаторам, зокрема всім тим, хто не тільки супроводжував мене під час навчання в літній школі, а й допоміг у вирішенні побутових питань, подоланні мовного бар’єру – адже я вперше в Україні. Навколо панує позитивна атмосфера, сприятлива як для навчання, так і для дозвілля. Українці виявилися напрочуд товариськими.
Хотів би відзначити лекції Ольги Спасіч – надзвичайно пізнавальні! Мене особливо зацікавили питання застосування закритих та відкритих інновацій – обов’язково використаю здобуті знання у подальшій роботі.
З доповіді Володимира Дмитришина, виголошеної під час відкриття школи, я зрозумів, що Україна має державну систему правової охорони ІВ. У Туреччині дещо інакше: у структурі багатьох державних установ, інститутів, підприємств існують відділи, які займаються певними питаннями сфери ІВ. Але централізованої організації немає.

Халіл Делігоз

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.