Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - 48-а серія засідань ВОІВ (09.2010)


Загальна заява України на Асамблеї держав-членів ВОІВ

Триває робота 48-ї серії Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Вищезазначений захід проходить у м. Женева, Швейцарія, з 20 по 29 вересня 2010 року.

Українська делегація в складі голови Державного департаменту інтелектуальної власності (Держдепартамент) Миколи Паладія та начальника відділу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Держдепартаменту Олени Щербакової активно бере участь у роботі Асамблеї.

Україною була представлена загальна заява, у якій містилися концептуальні тези та стратегічні пропозиції щодо подальшої співпраці між усіма державами-членами ВОІВ щодо актуальних питань у сфері інтелектуальної власності.

Зокрема, у загальній заяві йшлося про те що "Україна вітає значні успіхи ВОІВ у сфері розвитку збалансованої й доступної міжнародної системи ІВ, зміцнення світової системи правової охорони інтелектуальної власності, а також сприяння ефективному використанню ІВ у всьому світі шляхом забезпечення стабільної гармонійної співпраці між різними країнами та регіонами. Важливим кроком з боку ВОІВ є те, що вони узяли на себе міжнародні зобов'язання у вирішенні актуальних проблем світового суспільства, таких, наприклад, як охорона довкілля. Україна підтримує зусилля ВОІВ щодо підвищення поінформованості про невідкладні проблеми охорони довкілля, утілені в Програму вуглецевого нейтралітету й Програму біорізноманітності на території Організації".

Також під час презентації загальної заяви було відмічено те, що українська делегація підтримує пропозицію Постійного Комітету з авторського права і суміжних прав продовжити обговорення важливих питань у галузі охорони прав організацій ефірного та кабельного мовлення, охорони прав на аудіовізуальні виконання, а також продовжити проведення досліджень щодо виключень і обмежень у сфері авторського права і суміжних прав.

Делегація України вважає за необхідне прийняття на рівні ВОІВ міжнародного Договору про охорону прав мовних організацій з урахуванням питань використання об'єктів авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет. Прийняття нового міжнародного документа про охорону аудіовізуальних виконань дозволило б закріпити позицію виконавців в аудіовізуальній сфері, надало б їм чітку правову базу для міжнародного використання аудіовізуальних творів – як у традиційних засобах масової інформації, так і в цифровій мережі.

Крім того, Україна сподівається на подальшу плідну роботу в межах Комітету з розвитку інтелектуальної власності, оскільки вважає його плацдармом для глобальних обговорень і здійснення реальних кроків з метою збалансованого розвитку системи ІВ.

Делегація України виступила на підтримку роботи Консультативного комітету із захисту прав, спрямовану на координацію зусиль у боротьбі з контрафактними й піратськими діями, а також на надання технічної та правової підтримки державам-членам ВОІВ для реалізації багаточисельних проектів з метою забезпечення дотримання прав ІВ.

Українська делегація висловила сподівання, що ВОІВ і надалі активно підтримуватиме розвиток національних інститутів інтелектуальної власності в країнах, які розвиваються, і країнах з перехідною економікою в рамках Програми 10 "Співпраця з деякими країнами Європи та Азії", з метою становлення рівноцінного партнерства між усіма державами-членами ВОІВ.

Слова вдячності було висловлено директору Департаменту ВОІВ із співробітництва з деякими країнами Європи і Азії – докторові Міхалю Свантнеру, – за конструктивну й плідну роботу, спрямовану на ефективну реалізацію проектів і програм для українського регіону.

Не залишилося поза увагою нашої делегації й питання про рівномірність представленості держав-членів у ВОІВ відповідно до географічного критерію.

"Нам приємно відзначити прогрес і якісні позитивні зрушення в реалізації справедливої кадрової політики під керівництвом Генерального директора ВОІВ доктора Френсіса Гаррі. Не зважаючи на задоволення вирішенням вищезазначеної проблеми географічної представленості, Україна все-таки має надію на подальше дотримання географічного критерію щодо залучення нових працівників, виходячи з їх професійного рівня та досвіду роботи саме у сфері інтелектуальної власності", – ішлося в загальній заяві.

Україна подякувала ВОІВ за внесок у розвиток національної системи інтелектуальної власності. Офіційний візит в Україну Генерального директора ВОІВ доктора Френсіса Гаррі, який тривав з 29 червня по 1 липня 2010 року, сприяв зміцненню авторитету нашої держави на міжнародній арені, а також удосконаленню національної системи правовї охорони інтелектуальної власності. Цей візит став визначальним для включення в Угоду про співпрацю між Урядом України та ВОІВ нових положень, які відображують реалізацію актуальних проектів і вирішення важливих на сьогодні питань у сфері інтелектуальної власності. Візит Генерального директора ВОІВ підняв рівень обізнаності й розуміння значення інтелектуальної власності як на рівні органів державної влади, так і в суспільстві в цілому.

Особливі слова вдячності прозвучали з боку української делегації на адресу Секретаріату ВОІВ за допомогу та співпрацю в організації спільних семінарів і конференцій, учасники яких піднімають і обговорюють актуальні питання ІВ, важливі для громадськості. Зокрема, це стосується спільної організації літньої школи ВОІВ з інтелектуальної власності, яка вдруге була успішно проведена в липні цього року.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.