Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XVІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2011) - Робота конференції - 2-й день - Міжрегіональний семінар ВОІВ з економічних аспектів інтелектуальної власності в країнах з перехіною економікою


Виробимо план дій разом

Сьогодні завершив роботу Міжрегіональний семінар з економічних аспектів інтелектуальної власності в країнах з перехідною економікою, організований Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) спільно з Державною службою інтелектуальної власності України та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Модератором заходу, який проходив у межах XVIІ Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми інтелектуальної власності", був Міхаль Свантнер, керівник відділу співробітництва з деякими країнами Європи та Азії ВОІВ.

Семінар мав на меті підготувати рекомендації для керівництва країн з перехідною економікою щодо створення стратегії у сфері інтелектуальної власності, а також її узгодження з урядовою стратегією в галузі економіки та культури з точки зору творчості та інновацій.

Семінар розпочався засіданням круглого столу, кожен з учасників узяв участь у загальній дискусії та висловив власні думки щодо вироблення спільного плану. Після загального обговорення фахівці розподілилися на групи й детально розглянули висвітлені питання – за конкретними пунктами.

Активну участь в обговоренні взяли Наталія Карпова, президент Російського відділення Міжнародної ліцензійної організації, Геннадій Андрощук, консультант комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Юрій Бадир, начальник управління економіки і фінансів Держагентства з інтелектуальної власності Республіки Молдова, Ральф Хайнрих, секретар робочої групи з інтелектуальної власності відділу економічного співробітництва й інтеграції Європейської економічної комісії ООН, Павло Цибульов, проректор Інституту інтелектуальної власності Національного університету "Одеська юридична академія", та інші.

У ході дискусії учасники створили спільний документ, у якому зібрано узагальнені та погоджені пропозиції щодо вдосконалення запропонованого інструментарію ВОІВ. Цей документ буде представлено у ВОІВ для розгляду й затвердження представлених правок та рекомендацій.

Наталія Карпова

Наталія Карпова поділилася враженнями від роботи в групі:

– Для нас важливо було створити документ – керівництво до дії для тих, хто розробляє стратегію розвитку держави. Важливо, щоб цей документ потрапив до того, кому призначений у першу чергу. В обговоренні ми погодили кожен пункт документа з усіма учасниками, багато уваги приділили питанням застосування стратегічного підходу до використання інтелектуальної власності в інноваційному процесі. Важливо також у застосуванні рекомендацій враховувати досвід передових країн у сфері управління інтелектуальною власністю та специфіку кожної окремої країни. Гадаю, ми досягли гарних результатів і наш документ сприятиме економічному розвитку держав. А це і є нашою основною метою.

Юрій Бадир звернув увагу на важливість питання створення ефективного ринкового середовища в державі для об’єктів інтелектуальної власності:

– Загальне ринкове середовище позначається на рівні інноваційної діяльності. Наразі прикрою проблемою є те, що підприємці, зокрема в країнах СНД, не дуже зацікавлені займатися впровадженням новацій у свою діяльність – їм це невигідно. І якраз завдання держави – виробити таку стратегію, яка б забезпечила бізнесу прибуток.

– Країни, які не використовують інтелектуальну власність на свою користь ефективно, – гальмують власний економічний, соціальний та культурний розвиток, – продовжив Ральф Хайнрих. – Важливо зрозуміти, що сфера інтелектуальної власності припускає певну гнучкість і може бути побудована так, щоб слугувати інтересам країни, відповідаючи необхідним міжнародним стандартам, зокрема стандартам Європейського Союзу. Ми раді, що й Україна разом з нами бере активну участь у виробленні ефективної стратегії розвитку.

Юрій Бадир

Міхаль Свантнер

Підсумовуючи роботу над рекомендаціями з економічних аспектів інтелектуальної власності в країнах з перехідною економікою, Міхаль Свантнер висловився з приводу результатів роботи секції:

– Роль інтелектуального ресурсу у формуванні національного багатства дуже велика. І державна політика повинна бути спрямована на використання цього ресурсу. Ми сьогодні гарно попрацювали й виробили реальні практичні поради для керівництва країн. Гадаю, завдання ВОІВ можна вважати виконаним. Сподіваюся, що цей практичний посібник з питань використання інтелектуальної власності для економічного розвитку, опрацьований та погоджений експертами різних країн, допоможе виробленню концепції державної стратегії у сфері інтелектуальної власності. Окрему подяку хочу висловити українській стороні за організацію заходу та активну участь її фахівців у проведенні семінару. 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.