Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Семінар CLDP "Захист прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет: законодавча база України" (01-02.09.2014)


Семінар CLDP «Захист прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет: законодавча база України»

1 – 2 вересня 2014 року в місті Києві в готелі «InterContinental Kyiv» відбувся міжнародний семінар «Захист прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет: законодавча база України».

Вищезазначений дводенний захід організовано CLDP (Програма розвитку комерційного права Міністерства торгівлі Сполучених Штатів Америки) спільно з Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба), Відомством з патентів та торговельних марок (USPTO) і Міністерством юстиції США (DOJ).

З метою продовження розвитку законодавчої бази та потенціалу для вдосконалення захисту прав інтелектуальної власності та надання допомоги українським органам влади і приватному сектору в розробці нового законодавства щодо протидії цифровому та Інтернет-піратству на порядок денний семінару були винесені такі питання:

  • огляд законодавчих, інституційних і технічних проблем боротьби з Інтернет-, цифровим і трансляційним піратством;
  • ключові питання ефективної боротьби з Інтернет-піратством (початкове сповіщення про необхідність видалення піратського контенту, порядок такого видалення, роль державних органів, солідарна відповідальність служб обслуговування клієнтів та веб-сайтів, статус повторних порушників тощо);
  • огляд визнаних на міжнародному рівні підходів до боротьби з Інтернет-піратством;
  • огляд законодавства України щодо Інтернет-піратства;
  • покроковий розгляд основних положень проекту закону України щодо Інтернет-піратства;
  • боротьба з Інтернет-піратством в Україні з точки зору приватного сектора;
  • рекомендації семінару щодо основних положень відповідного проекту закону України.

Семінар зібрав широке коло учасників – міжнародних фахівців та експертів – представників USPTO та CLDP, а також представників усіх основних вітчизняних державних органів, на які покладено захист прав інтелектуальної власності та правозастосування для його забезпечення в Україні, представників державних органів, на які покладено відповідальність за регулювання телекомунікаційного ринку (зокрема мережі Інтернет), а також представників організацій колективного управління.

Київський захід відкрив Голова Державної служби Микола Ковіня. Він, привітавши учасників, гостей, колег, подякував за надану організаторами чергову можливість обміну досвідом і побажав усім виключно конструктивного діалогу, результатом якого стануть чіткі рекомендації щодо вирішення окреслених у програмі актуальних питань.

– Для України заходи такого зразка стали доброю традицією – на цих інформаційних майданчиках завжди розгортається відкрита та професійна дискусія, спрямована на допомогу в галузі захисту прав інтелектуальної власності. Наразі важливими для нашої країни є зміни як на рівні законодавства, так і на рівні практики захисту вищеназваних прав у мережі Інтернет. Нам потрібно знати, як наші іноземні колеги борються з піратами в глобальній мережі. Потребуємо також юридичних фахових рекомендацій наших міжнародних експертів щодо нового законодавства про боротьбу з цифровим та Інтернет-піратством, – зазначив Микола Ковіня.

Про основні положення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет" детально розповів учасникам заходу головний спеціаліст відділу нормативно-правового забезпечення у сфері авторського права та суміжних прав управління державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері інтелектуальної власності Державної служби Олексій Арданов.

Нагадаємо, що створена в 1992 році Програма розвитку комерційного права (CLDP) є програмою офісу Генерального юрисконсульта Міністерства торгівлі США, унікальне завдання якої полягає в наданні технічної допомоги у сфері розвитку комерційного права урядам і приватному сектору країн з перехідною економікою та в підтримці їхніх цілей економічного розвитку. CLDP надає допомогу країнам з перехідною економікою способом проведення тренінгів і надання консультаційних послуг представникам уряду, законодавцям, регуляторам, суддям, юристам, працівникам освіти й іншим зацікавленим сторонам.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.