Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінар "Патентно-інформаційне забезпечення споживачів: стан справ та перспективи розвитку" (25 жовтня 2013 року)


Патентно-інформаційне забезпечення споживачів: стан справ та перспективи розвитку

25 жовтня 2013 року в м. Київ відбувся семінар «Патентно-інформаційне забезпечення споживачів: стан справ та перспективи розвитку». Захід організовано Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба) та Державним підприємством «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»). Відкриваючи семінар, Інна Шатова, заступник начальника управління – начальник відділу промислової власності Державної служби, – привітала аудиторію з визначною подією – присвоєнням Державній службі та ДП «УІПВ» статусів Міжнародного пошукового органу (МПО) та Органу міжнародної попередньої експертизи (ОМПЕ) – й окремо відзначила великий обсяг роботи, виконаної закладом експертизи задля отримання цих статусів. На переконання Інни Шатової, нові якості, набуті національним відомством, є величезним поштовхом уперед для державної системи правової охорони інтелектуальної власності, у першу чергу у сфері патентно-інформаційного забезпечення. Інна Шатова окреслила основні напрями роботи державної системи правової охорони інтелектуальної власності на найближче майбутнє, з-поміж яких виокремила розвиток електронного діловодства у сфері взаємодії із заявниками, удосконалення роботи споживачів з базами даних (БД) та інформаційно-довідковими системами, забезпечення безоплатного доступу користувачів до офіційних видань Державної служби, функціонування Цифрової патентної бібліотеки, своєчасне та повне інформування громадськості про роботу системи за допомогою офіційних веб-ресурсів Державної служби та ДП «УІПВ», проведення семінарів, конференцій, круглих столів тощо, переклади всіх редакцій чинних класифікацій, у тому числі Міжнародної класифікації товарів і послуг, державною мовою. Окремо було наголошено на потребі розробки Національної стратегії розвитку інтелектуальної власності.

У ході семінару слухачі ознайомилися з принципами й особливостями оприлюднення відомостей про об’єкти права інтелектуальної власності. Світлана Куса, начальник відділу патентної документації та стандартизації відділення патентно-інформаційного забезпечення ДП «УІПВ», підкреслила, що на сьогодні основними завданнями у визначеному нею напрямі є гармонізація процедур зі стандартами Всесвітньої організації інтелектуальної власності та впровадження безпаперових технологій.

Із засобами пошуку та перегляду документів у загальнодоступних патентних базах даних, зокрема в БД «Винаходи (корисні моделі) в Україні» та БД «Електронна версія акумулятивного офіційного бюлетеня "Промислова власність"», аудиторію ознайомив Микола Монастирецький, начальник відділення комп’ютеризації та інформаційних технологій ДП «УІПВ». Зокрема, на конкретних прикладах була розглянута специфіка формування пошукового запиту, використання операторів і спеціальних символів. За словами Миколи Монастирецького, пріоритетними напрямами діяльності його підрозділу нині є повна реалізація концепції Цифрової патентної бібліотеки, доопрацювання електронної версії акумулятивного офіційного бюлетеня «Промислова власність», приведення цієї версії у повну відповідність до паперової, створення електронних державних реєстрів охоронних документів і виправлення помилок у даних.

Також предметом доповідей та аналізу піднятих на семінарі питань були: інформаційно-довідкові системи загального користування, результати використання Інтернет-ресурсів ДП «УІПВ» заявниками, практичний досвід запровадження міжнародних класифікацій об’єктів промислової власності в перекладі українською мовою в державній системі правової охорони інтелектуальної власності, спільний патентно-інформаційний продукт країн СНД «Регіональний CD-ROM» (СISPatent) і програмний модуль заявника, призначений для генерації та заповнення шаблонів документів.

Аудиторія взяла активну участь у роботі семінару. На адресу доповідачів та інших фахівців, присутніх на заході, надійшло чимало запитань. Крім того, були озвучені ідеї щодо вдосконалення чинних процедур і наявних систем – усі пропозиції стосувалися підвищення рівня зручності роботи заявників та їхніх представників. Учасники сьогоднішнього семінару, які 24 жовтня відвідали в ДП «УІПВ» тренінг з роботи з новою версією системи електронного подання заявок, поділилися позитивним досвідом з колегами та запропонували їм долучитися до наступних тренінгів. Адже, як зазначив Сергій Мосов, заступник директора ДП «УІПВ» з інформаційно-технічного забезпечення експертизи, підприємство планує й надалі проводити такі навчальні заходи. Також він запросив усіх бажаючих долучитися до освоєння програмних продуктів, створених у ДП «УІПВ».

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.