Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінар "Особливості експертизи заявок на винаходи та корисні моделі" (5 квітня 2011 року)


Семінар "Особливості експертизи заявок на винаходи та корисні моделі"

(5 квітня 2011 року)

Процес отримання патенту в Україні починається з подачі заявки, яка має відповідати всім вимогам щодо її оформлення. Після цього заявка проходить експертизу. Про особливості цієї процедури щодо отримання прав на винаходи та корисні моделі розповіли фахівці Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (Інститут).

5 квітня 2011 року в конференц-залі Інституту відбувся семінар «Особливості експертизи заявок на винаходи та корисні моделі», організований Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба) та Інститутом.

Роботу заходу розпочав Володимир Дмитришин, заступник голови Державної служби інтелектуальної власності України, окресливши значення таких заходів та повідомивши про майбутні плани:

Володимир Дмитришин

– Не викликає сумніву те, що експертиза заявок на винаходи та корисні моделі – дуже складний процес, на ході якого позначаються певні об’єктивні та суб’єктивні фактори. Удосконалення цього процесу має дуже велике значення: з одного боку, воно забезпечить можливість набуття авторами прав на зазначені об’єкти ІВ, а з іншого, – підвищить якість та ефективність експертизи.

Державна служба має великі та амбітні плани. Відповідно до концепції розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності до 2015 року Інститут має на меті стати міжнародним пошуковим органом (МПО), і для цього має всі можливості.

Лев Глухівський, перший заступник директора Інституту, нагадав учасникам семінару, що минулого тижня в стінах українського закладу експертизи проходив міжнародний семінар, який перетворився на триденний тренінг з актуальних питань сфери інтелектуальної власності. І наголосив, що навчальні заходи для спеціалістів з ІВ проводяться на постійній основі.

Лев Глухівський

– Цей семінар є щорічним заходом, а за рік сталося багато змін. Одна з найголовніших подій – це впровадження тестового режиму електронної подачі та розгляду заявок. Поки що невід’ємною частиною електронної заявки є паперовий її відповідник, але ми працюємо над усуненням такого дублювання. Щоб відбулися необхідні зміни, має, перш за все, дещо змінитися законодавство щодо цього питання. Що ж до статусу МПО, то Інститут справді рухається великими кроками в напрямі його здобуття. Сьогодні ми обговоримо питання, вирішення яких допоможе експертам підвищити рівень якості та ефективності своєї роботи», – зазначила Наталія Петрова, начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем.

Наталія Петрова і Федір Луценко

Провідні фахівці Інституту розкрили у своїх доповідях актуальні питання відповідно до тематики семінару. Юлія Колотілова, головний експерт відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем, виступила з презентацією стосовно імплементації досвіду міжнародних пошукових органів для здійснення патентно-інформаційних пошуків під час проведення експертизи винаходів. Експерт розповіла про основні підходи, які використовуються патентними відомствами, що мають статус МПО, у процесі проведення патентно-інформаційних пошуків. І наголосила, що експерти Інституту використовують такі самі методи на високому якісному рівні:

– Проводячи експертизу заявок на винаходи, особливу увагу в Інституті, так само як і в інших відомствах, які вже отримали статус МПО, приділяють забезпеченню контролю якості. В Інституті практикуються обов’язкова перевірка експертного проведення пошуку – керівником відділу або головним експертом – і вибіркова перевірка (близько 5 %) – головним експертом відділення.

 

 

 

 

 

 

Олена Кучеренко

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.