Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінар "Інформаційно-аналітична підтримка діяльності підприємств у сфері промислової власності" (5 грудня 2014 року)


Фахівці обговорили можливості інформаційно-аналітичної підтримки підприємств у сфері промислової власності

5 грудня 2014 року Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) спільно з Державним підприємством «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») організувала та провела семінар на актуальну тему «Інформаційно-аналітична підтримка діяльності підприємств у сфері промислової власності».

Начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова зазначила, що для успішного функціонування економіки знань, заснованої на використанні найновіших наукових досягнень, дедалі більшого значення набувають інформаційно-аналітичні дослідження конкурентоздатності виробництва, оцінка стану та прогнозування розвитку техніки й технологій. Для здійснення таких досліджень у світі широко використовується саме патентна інформація.

«Патентна інформація містить найцінніші систематизовані дані щодо сучасного рівня техніки і технологій, технічних і економічних взаємозв’язків. Вона являє собою необхідний початковий елемент для визначення передумов успішного ведення бізнесу, шляхів модернізації виробництва. Така інформація може стати корисною для вирішення широкого кола стратегічних питань, пов’язаних з інноваційною, науковою й технологічною, а також підприємницькою та інвестиційною діяльністю. Тому вивчення й аналіз патентної інформації перетворилися на одну з активних форм інформаційно-аналітичної підтримки інноваційної стратегії фірм, застосовуваної з метою отримання кінцевого результату – прибуткової реалізації нової або вдосконаленої продукції в умовах конкуренції на ринках збуту», – підкреслила Інна Шатова.

Учасники семінару ознайомились з «Аналізом промислової стратегії підприємства шляхом дослідження портфеля інтелектуальної власності», ця тема звучала в доповіді директора Асоціації «Інформатіо-Консорціум» Олексія Васильєва.

Він представив схему організації патентно-кон’юнктурних досліджень, проаналізував портфель ІВ та динаміку розвитку патентної ситуації на підприємстві з метою визначення змін у стратегії промислово-технологічного розвитку організації.

Окрім цього, Олексій Васильєв навів конкретні приклади виробництва електричних трансформаторів та розповів про напрями інноваційного розвитку ПАТ «Запоріжтрансформатор».

Керуючий партнер юридичної компанії «Чернобай і партнери» Олег Чернобай висвітлив тему «Юридичні аспекти розробки і реалізації стратегії захисту та використання інноваційних продуктів на підприємстві».

Доповідач зазначив, що інновації – це невід’ємна умова успіху підприємства. За його словами, у ХХІ столітті вирішальним є саме інтелектуальний капітал організації, втілений в об’єктах права ІВ. З-поміж іншого Олег Чернобай зупинився на питанні розроблення підприємством власних стратегій поведінки в галузі інноваційного розвитку, прокоментував можливості комерціалізації інновацій та особливості захисту інноваційних рішень.

Тему своєї доповіді патентний повірений України Олена Кияшко визначила як «Техніко-економічне обґрунтування інноваційного продукту. Зміст. Практичні поради». Вона пояснила, що техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) – це документ, у якому представлена інформація про доцільність (або недоцільність) створення продукту або послуги і який дозволяє інвесторам визначити, чи варто вкладати гроші в пропонований інноваційний проект. Патентний повірений зазначила, що у винахідника може бути багато хороших винаходів, проте перш за все вони повинні цікавити ринок. Олена Кияшко акцентувала увагу аудиторії на тому, що до кожного державного патенту має бути розроблене ТЕО, тому запропонувала присутнім практичні поради щодо ефективного складання зазначеного документа.

З темою доповіді «Патентно-інформаційний пошук як етап збору доказів для визнання патенту недійсним» виступив патентний повірений України ТОВ «Боровик та партнери» Олександр Жихарев. Він розповів про визначення об’єкта пошуку, складання регламенту пошуку, комерційні інформаційно-пошукові системи та проведення текстового пошуку за базами даних патентної інформації з відкритим доступом.

Окрім цього, доповідач окреслив специфіку використання операторів під час формування пошукового запиту, розповів про звіт про міжнародний пошук, про роботу з даними Patentscope. Предметом доповіді Олександра Жихарева стали також спеціалізовані інформаційні сервіси стосовно процедур pre-grant або post-grant opposition в інших країнах.

Фахівці ДП «УІПВ» Світлана Виноградова та Вікторія Грищенко виступили перед аудиторією з темами: «Інтернет-бази даних та інформаційно-довідкові системи ДП «УІПВ» та «Міжнародні класифікації об’єктів промислової власності в перекладі українською мовою та про їх запровадження в державній системі правової охорони інтелектуальної власності в контексті інформаційного забезпечення користувачів».

Йшлося, зокрема, про бази даних (БД) та інформаційно-довідкові системи (ІДС), аналіз статистичних даних щодо кількості користувачів баз даних (динаміка та тенденції) та про практичні рекомендації щодо роботи з Інтернет-ресурсами ДП «УІПВ». Також про спеціалізовану БД «Винаходи (корисні моделі) в Україні», БД «Зареєстровані в Україні знаки для товарів та послуг», БД «Електронна версія акумулятивного офіційного бюлетеня "Промислова власність"», ІДС «Стан діловодства за заявками на винаходи і корисні моделі», про стратегію та практику Всесвітньої організації інтелектуальної власності щодо перегляду, публікації та запровадження чинних редакцій міжнародних класифікацій об’єктів промислової власності: Міжнародної патентної класифікації, Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків, Міжнародної класифікації зображувальних елементів знаків, Міжнародної класифікації промислових зразків тощо.

Із заключною доповіддю семінару на тему «Ефективність винаходів та проблеми їх впровадження» виступив винахідник Михайло Горський.

З доповідями учасників семінару ви можете ознайомитись у розділі "Статті та доповіді" офііційного веб-сайту ДП "УІПВ".

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.